Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stanley-B.

    őstag

    Ez az egész egy rossz vicc, mikor rájöttek, hogy nem határozták meg egyértelműen, mit is várnak, nekiállnak fogyatékoskodni, hihetetlen komolyan...

    Egyébként én a büntetés idejére lezárnám a brit honlapot és átirányítanám mondjuk az írre addig. Kötelezzék a francot megalázkodásra...

    Érdekes, a másológyár üzemeltetésért hasonló még csak nem is merült fel a samsung esetében, pedig a súlyát tekintve ott minimum a samsung.com 1 éven át csak egy részletes sajnálkozó levelet kellene tartalmazzon.

    [ Szerkesztve ]

  • Stanley-B.

    őstag

    válasz szabogabor10 #56 üzenetére

    És másológyár üzemeltetésért mi lenne az igazi? meghallgatnék egy véleményt, mert semmi jó vígjáték nincs mostanában.

    (#52) Youri: az Apple haterség is legalább ekkora vallás lehet(ne), ez sokat elárul az emberekről ugye, ha már mindenképp kategorizálni kell őket :U

    [ Szerkesztve ]

  • Stanley-B.

    őstag

    válasz B1T3 #60 üzenetére

    Azért nem gondolom, mert teljesen jogosan szabták ki az összeget, elkövettek olyasmit, amit nem lett volna szabad. De megalázkodásra nem késztette őket senki. Ezzel szemben az Apple miben találtatott bűnösnek? Egy sikertelen peres ügy senkit nem tesz azzá.

    (#59) Youri: azért ez az egész enyhén erős... lehet, hogy mondjuk driod téren nincs ekkora összetartás, de az utálat legalább akkora magasságokba szökött már, mint a fanatizmus. Szerintem mindkettő kerülendő.

  • Stanley-B.

    őstag

    válasz arnyekxxx #74 üzenetére

    tőlem pont hogy fanatikusságot nem láthattál... :U
    én általában leírom az érveimet és kerek egészként tálalom a mondandóm.
    Ezzel szemben legtöbbször egy linket vagy 2 mondatos fröcsögést kapok. Touch-ko hsz-eire is érdekes, hogy 10-ből egyszer ha olvasni lehet egy épkézláb érvelést, amúgy csak a vádaskodás megy... vicc.
    Különös kedvencem az innováció hiánya, marketing ügynökség és összeszerelő üzem, meg a hasonló komoly megállapítások...

    (#75) Youri: ez egy vélemény volt, aminek a bírói ítélet a célpontja, nem látom hol lenne benne az Apple jogtalannak vélt dicsőítése.
    Szapulni senkit nem szeretnék, inkább a vádaskodás ami meghatározó itt.

    [ Szerkesztve ]

  • Stanley-B.

    őstag

    válasz arnyekxxx #77 üzenetére

    "Ezzel szemben legtöbbször egy linket vagy 2 mondatos fröcsögést kapok. "
    ugye, hogy igazam van? :U bár értelmes választ nem is vártam tőled, hogy őszinte legyek...

    (#81) tomtyi: óó, hát hogyne :)) véletlen sem jól esik szapulni valamit, ahelyett, hogy hanyagolnánk, ha nem tetszik. Ugyan...

    (#84) hallador: azért, mert nem tudod elhatárolni azt a két egymástól teljesen független dolgot, hogy valaki komponenst gyárt vagy készüléket tervez, ne az én komolyságomat kérdőjelezd meg, inkább saját fejben kéne rendbe tenni a dolgokat :U

    (#98) zone: a tieidnél feltétlenül jobbak.

  • Stanley-B.

    őstag

    válasz zone #142 üzenetére

    ezért is mondtam, nem érvelsz, csak fröcsögsz, indoklás nélkül.

  • Stanley-B.

    őstag

    válasz hallador #144 üzenetére

    látom nem sikerült megérteni amit írtam, de ennél egyszerűbben már nem tudok fogalmazni, ezért azt javaslom, hogy olvasd el megint.
    Segítségül leírom ugyanazt más szavakkal: tehát szerinted azért mert a samsung komponenst gyárt az iPhone-hoz, nem másolhatja azt: "milyen másológyár aki az apple-nek a technológiát szállítja, és többek között a föld egyik legnagyobb félvezető gyártó cége?"

    Erre mondtam, hogy jó nagy ordas hülyeséget írtál, mert pont a samsung az élő példa rá.
    Feleslegesen linkeled a témához nem kapcsolódó hater cikkeket, de ha legalább objektivitás lenne benned, akkor odatennéd mellé azt is, hogy ki tette használhatóvá azt a termékkategóriát, hogy tablet, ki tette elsőnek normálisan használhatóvá az érintőkijelzőt és hasonlók. Kezdheted linkelni a régi trágya tableteket, amik majdnem mind bukások voltak, vagy régebbi érintőképernyős telefonokat (pl. nekem is volt P990i-m), de mindegyik egy nagy szar volt használhatóságban az első iPhone-hoz képest.
    Mert kit érdekel, hogy ki csinált először ezt meg azt? Senkit. Az embereket az érdekli, hogy az adott elképzelést ki önti olyan formába, hogy az az igényeket új, magasabb szinten elégíti ki. Ezt az Apple elhozta tablet és telefon vonalon is, a samsng meg kb azóta is ezen lovagol (galaxy tab konkrétan nem létezne, a Galaxy S sorozat is egy nagy szar lenne, bár szerintem így is az, de ez mellékes)
    "Kicsit hype szag mögötti tudatlanságot érzek, vajon jól?" --> nem jól, én is tudom, hogy kik az Apple beszállítói, de hogyan kapcsolódik ez a másoláshoz? Érted?

    A hsz. második felében lévő értelmetlen fejtegetésre nem is reagálnék, mert senkit nem érdekel, hogy önerőből ki mit gyárt, ez a másolással egyáltalán nem köthető össze.
    Az biztos, hogy lelkes vagy, de az, amiről írsz, nagyon kis részben válasz arra, amit én írtam.

    [ Szerkesztve ]

  • Stanley-B.

    őstag

    válasz #54715584 #152 üzenetére

    11 éve egy használhatatlan nevetséges valami volt, mondtam, hogy használható formában. De hát nem sikerül megérteni látom.

    A többi hülyeség nem érdekel, a bt fájlküldéssel egyetemben, mert látható, hogy nem tudod elkülöníteni a bizonyos indíttatásból szándékosan kiiktatott funkciót a nem megvalósítottal.

    (#150) zone: ahogy gondolod

    (#149) arnyekxxx: hát hogyne. Bár én nem ilyesmit írtam,c sak olyat, ami szerinted nem úgy van, aztán ráhúzod, hogy valótlanság, és kikerülöd az indoklást. Korrekt, gratulálok hozzá.

    (#146) hallador: továbbra sem mondtad meg, hogy milyen kapcsolat van a két dolog között. Nyilván nincs, ezért nem is tudod megmondani.

  • Stanley-B.

    őstag

    válasz mrlujoak #164 üzenetére

    De a hangsúly azon van, hogy az XP + érintőkijelző kombináció, hát, finoman szólva sem nevezhető éppen könnyen használhatónak. Egy iPaddel szemben feltétlenül nem.

    (#160) hallador: még mindig nem mondtad el.

    [ Szerkesztve ]

  • Stanley-B.

    őstag

    válasz mrlujoak #167 üzenetére

    használható, de se nem könnyű kezelni, se nem kényelmes.

    Ne érts félre, én nem akarom elvenni a feltalálás érdemét senkitől. Csak nem értem a támadást, pl. az iPadekkel, vagy iPhone-nal szemben, hogy úgy kommunikálja az Apple, mintha ők találták volna fel. Sehol sem említették, hogy ők találták fel a tablet kategóriát. Helyette azt hangsúlyozzák, hogy milyen könnyedén használható, és ezt más nem csinálta meg eddig. Ebben pedig baromira igazuk van.

    És úgy gondolom, hogy egy termék széles körben való elterjesztése és olyan formába való öntése, ami újraértelmezi annak használatát, nos, legalább akkora érdem, mint egy csak-csak működik, csak-csak használható eszköz kitalálása.

    (Az már csak az én egyéni véleményem, hogy egy hordozható PC, amin asztali OS fut és érintőkijelzővel van ellátva, nem nevezhető tabletnek)

    A cikket szerintem inkább úgy kellene megközelíteni, hogy egyáltalán nem vet jó fényt a bíróságra. Hoztak egy határozatot valamiről, amit nem konkretizáltak eléggé, aztán nem fogadják el az eredményt, ami egyébként teljesítette a nem pontosan megfogalmazott kérést.
    Minden jól működő cég a profitmaximalizálásra törekszik. Ezért elítélni valamit, több, mint butaság. Ha ezt kivetítjük, magától értetődő, hogy a nyilvános megaláztatást igyekeznek a lehetőségekhez mérten a legalacsonyabb mértékűre csökkenteni. Ezért ismételten csak ostobaság lenne elítélni bármit.

    (#166) arnyekxxx: sok köze van a felfogóképességemnek ahhoz, hogy milyen terméket használok valóban... :U
    főleg úgy, hogy egyszer nem írtál le konkrétumot. Megteszed, légyszíves?

    [ Szerkesztve ]

  • Stanley-B.

    őstag

    válasz mrlujoak #170 üzenetére

    Mi az, hogy mindenki? Sokan egyetértenek veled, sokan meg nem. Az, hogy ki a gerinctelen, megközelítés kérdése, szerintem a samsung ezerszer gerinctelenebb, hiszen az iPhone-nak köszönhetik javarészt, ahol most vannak, illetve az összes tablet eladásukat pedig az iPadnek. Mégsem látom, hogy ezen eladások után az x%-ot mikor utalják át az Apple számára.

    Nagyon helyes, hogy ki akarja használni, miért ne tenné? Mondj egy okot. Nyilván nem értenek egyet a bírósággal és próbálják minimalizálni. Nézd már két oldalról a dolgot és próbáld megérteni, hogy mit miért tesznek. A te gondolkodásmódodban nem merül fel konkrétan, hogy mi van, ha valaki nem úgy látja a dolgokat, ahogy te. Ezért van az, hogy trollkodásnak minősíted a termékeik védelmét. Ha ez nem lenne a samsung másológyárait mi állítaná meg, vagy fogná vissza?

    És az előző hozzászólásomban leírtak valótlanságának bizonyítását nagyon kerülgetted.
    Mit kezel sajátjaként konkrétan? Az újraértelmezett tabletet és telefont? De hát ezek igazak.
    A svájciakat, akiknek "nem fontos a pénz, inkább a tiszta jogi helyzet", majd ennek alapján tetemes summában egyeztek meg végül? (és nyilván nem az Apple mondta, hogy hadd fizessünk már egy 3 vonalas óra designért egy zsák pénzt)

    (#171) MacCaine: nem hinném, iPad előtt nem voltak tabletek, csak hordozható PC hardverre erőltetett asztali OS-t futtató valamik.

    (#173) arnyekxxx: rossz vicc amit művelsz. Egy konkrétumot nem írsz, ha megkérlek akkor sem, de azért a felfogóképességemet pocskondiázod.

    (#174) Sunabouzu: látom feszült vagy, nehogy pihenő legyen a vége alaptalan személyeskedésért. Ehhez a legyökerezés elég szokott lenni. Még nem jelentelek.

    [ Szerkesztve ]

  • Stanley-B.

    őstag

    válasz #40553216 #178 üzenetére

    Látszik, hogy nem tudod elkülöníteni az alapvető dolgokat. Az Apple licenszeli a telefongyártáshoz alapvető dolgokat, mert enélkül nem lehet kiadni mobiltelefont. Vagyis fizet. Motorolának kb. mindenki fizet, ha ez megnyugtat, mert sok az alapvető szabadalmuk. Ez így rendben is van. Fizetünk azért mert használhatjuk. A samsung azonban nem fizet pl. azért, mert eladhatnak egy valag galaxy tabot, amely termékkategóriáját nem ők futtatták fel. És ez legalább akkora horderejű. Telefonnál ugyanez a helyzet.

    De ezek még mindig a lightos esetek, hiszen konkrétan másolni is elkezdtek. Ez azért már nem az.

    Ha példálózol, akkor feltételeztem volna, hogy rendesen utánajársz a dolgoknak és nem csak azt a sarkítást adod vissza, hogy "lekerekített sarkú téglalap", Ez jóval többről szól, mint kerekített sarkú téglalapokról. Ha érdekel, olvass utána.

    Sorolom:

    - könnyedén használható, és ezt más nem csinálta meg eddig
    - egy termék széles körben való elterjesztése és olyan formába való öntése, ami újraértelmezi annak használatát, nos, legalább akkora érdem, mint egy csak-csak működik, csak-csak használható eszköz kitalálása.
    - A cikket szerintem inkább úgy kellene megközelíteni, hogy egyáltalán nem vet jó fényt a bíróságra
    - Sehol sem említették, hogy ők találták fel a tablet kategóriát.

    (#179) monstre: hát ott nem csak emiatt keletkezett az a tetemes összeg, összegyűlt pár dolog. És ami a lényeg, az Apple végül fizetett, a samsungnak meg ítélet kellett hozzá. Idézném (#170) mrlujoak hsz-ét, mert ide paszolna inkább igazán: "Lop, majd amikor bebukja, fizet. De csakis utána."
    (#180) arnyekxxx: akkor viszont érted, hogy a tablet kategóriát ki tette használhatóvá és ki tette széles körben elterjedtté.
    És azt nem is neked írtam...

Új hozzászólás Aktív témák