Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jokeph

    nagyúr

    válasz Synthwave #37 üzenetére

    No igen. A 8 éves 4C/8T-s XEON X5677-et max egy dologra lenne érdemes leváltanom, házon belül egy 6C/12T-s XEON X5670/75/80/90-re, mehet az OC is, ha nagyon kell, 4,5 GHZ-et szinte bír az összes egy jó lapban... az újabb cuccok csak fogyasztásban jobbak, illetve a jövőbeni előnyük az újabb utasításkészlet, de a jelen játékai ebből még nem nagyon profitálnak, ha így lenne, ezeken az őskövületeken nem futnának a modern játékok normálisan, márpedig igencsak jól mennek rajtuk, min FPS tekintetében is. :U

    És az i7 3xxx elit CPU-k még erősebbek, főleg egy szálon. ;]

    RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

  • Ragnar_

    addikt

    válasz Synthwave #39 üzenetére

    "Egy bizonyos pont után némi plusz teljesítményért már szinte exponenciális mértékben jobban fejed a pénztárcádat, de ez mindig is így volt."

    Hát azért az R5 vs i5 esetében ugye az AMD ad HT-t is, és azzal gyorsabb mondjuk egy 1600x mint egy 8600, és az ára mégis az Intelnek magasabb, az AMD gyakorlatilag i7 teljesítményt ad i5 áron, ha az Intel régi modelleit nézzük (mikor tipikusan i5=4c/4t, i7=4c/8t volt.) Persze azóta átrendeződött a piac, de az Intel ár/teljesítményben nem jobb a Ryzennél a középkategóriában sem, persze azért nem exponenciálisan, de egy 30%-al kb.

    [ Szerkesztve ]

    Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

  • jokeph

    nagyúr

    válasz Synthwave #112 üzenetére

    Kétségtelen van igazad, de nekünk is, aki az s1366 pártját fogja.

    Ami külön öröm, ellentétben az újabb s1151-es CPU-al szemben, hogy ezeket le is lehet hűteni, meg van normálisan csinálva, nem kell delidelni, ez nagyon nagy fekete pont nálam az újabb gen. CPU-knál.

    Igen, a tri-channel ragyogóan működik, és bőven elég az általa nyújtott sebesség (késleltetés is), ezek a lapok (és a socket is) nagyon masszivak, össze vannak rakva (mégiscsak szerver szökevény).

    Dacára annak, hogy csak S-ATA II. van, egy jó SSD-vel igencsak vajsimán gurul. :K

    Olybá tűnik, hogy a jövő csak a sok mag/szál felé mutat (csak az lesz, amit az AMD megpróbált behúzni az asztali szegmensbe az FX CPU-kal). ;]

    (#113) Remusz911:

    A 45nm-es i7-ek (és E55xx XEON-ok is) igencsak gyengécskének hatnak a 32nm-es XEON X56xx-ek mellett. :K

    Visszatérve a cimadóhoz, ár/érték viszonyban az Intel sehol nincs az AMD-hez képest, ez így volt az FX/Sandy-Ivi Brigde-nél is, csak most kisebb az Intel előnye teljesítményben, fogyasztásban meg már nincs is nagyon neki, IGP-ben az AMD mindig is jobb volt (szerintem még az nVidiá-nál is).

    [ Szerkesztve ]

    RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

  • Remus389

    veterán

    válasz Synthwave #118 üzenetére

    Egyezzünk ki abban hogy jó a Sandy Brige is, de a Westmere is!

    Mindkettő 32 nm, a Sandy Bridge nyer az egyszálas teljesítményben, de ha az összes mag dolgozik akkor a Gulftown proci a nyerő!

    1:1

    Ha tovább folytatjuk akkor mondhatjuk hogy jó-jó de az egyszálas fontosabb, lehet, de másik oldalon pedig ott a Tri Channel!

    Megint 1:1

    A végtelenségig vitázhatunk!

    Ha az ár/értéket nézzük a hatmagos Xeonok elég olcsók! A lapok drágábbak! Tehát szerintem itt is kb egál a helyzet, ugyanannyiba kerül az alaplap+proci nagyjából!

    Színtiszta döntetlen! Felesleges a vita :)

    [ Szerkesztve ]

    Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

  • Remus389

    veterán

    válasz Synthwave #127 üzenetére

    Így néz ki, szerintem nincs ezzel gond. [link]

    A legutóbbi RAM-ért csak 7 ezret fizettem, DDR3 rulez!

    Egyébként a triple channelt csak az nem értékeli aki nem próbálta, a dual channelhez képest reszponzívabb lesz a gép! :)) Kár hogy erről le kell mondanom, ha modernebb gépet veszek. Bár nyílván kárpótol a jobb IPC.

    A hatmagosnak meg még nem találtam meg a határait, bármit megzabál amivel megkínálod ;] Olyan nincs hogy ez túlterhelődik. :)

    Különben nem véletlenül kapott triple channelt a régi i7, azt hiszem a hatmagosok etetéséhez ez szükséges volt. Ugye a Sandy csak négymagos, oda elég volt a dual channel is.

    A 8700K is hatmagos, de az más mert DDR4.

    [ Szerkesztve ]

    Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

  • DanD88

    tag

    válasz Synthwave #118 üzenetére

    Az FX-ek tényleg trágya már játékra, a minimum fps számon mutatkozik nagyon meg (és ugye az számít abból a szempontból hogy ne legyenek akadozások).

    igazából nem tudok elképzelni olyan körülményt, ami arra sarkallna, hogy FX-es gépet rakjak össze S1155 helyett, ha kis pénzből szeretném kihozni a lehető legtöbbet.

    Kiemelnék egy dolgot ezzel kapcsolatban - FX-hez még találsz újan deszkát. És nagyon nem mindegy ha pénz szűkiben vagy hogy ott lebeg-e a fejed felett felhúztad 4.5-re a 2500K-dat aztán 3 hónap múlva behal a deszka és kereshetsz egy másikat ami szintén használt és ráadásul drága is és ugyanúgy nincs rá gari.

    Vannak játékok amiket elbír az FX is úgy hogy nem zuhangat be a min. fps 30 köré/alá, ott szempont lehet a nyugalom amit egy új garis FX lap jelent(ami szintén nem sokkal drágább egy minőségi használt 1155-es deszkánál).

Új hozzászólás Aktív témák