Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Shing

    őstag

    Na ebből tényleg 2020 lesz, sztem elég korán jön. Azért a 8k támogatást kiemelni... már megy is a hájp. Én meg rákötök a gépemre 4db 4k monitort, ez már 16k-t tud!

    A visszafelé kompatibilitás érdekes lesz. A proci sokkal erősebb lesz mint az előző generációban, a GPU-nál talán jól fekszik majd, hogy még mindig a GCN-t nyúzzák. De elég lesz ez generációs váltáshoz? XO X-es kb. RX480 GPU-hoz képest alig fejlődött vmit az AMD. Ha 3x gyorsabbat is raknak össze még mindig kevés.

  • Shing

    őstag

    válasz #04430080 #25 üzenetére

    Tud 4k/60fps-t, ha gyenge a játék technológiailag (pl. régi vagy csak szimplán ronda).
    Kb. ezekben lehet fejlődni köv. generációban:
    - Natív 4k.
    - 60FPS (és tényleg végre minden játékban)
    - RT
    - Összességében jobb grafikai, fizikai fícsörök.

    Az RT hatványozottan növeli a gépigényt magas felbontáson és még told be 60FPS-nél. Már itt bukott a 3x teljesítmény, hol van a többi újítás...
    Nem értem, hogy lehet 2 szériával újabb GPU-val generációt ugrani. Majd alakítanak vmit CPU-val, bár most hogy mindent GPU-ra pakoltak nem hiszem hogy elkezdenek mindent visszalapátolni.

    Ráadásul fix, hogy AMD nem fogja hirtelen behozni az RTX kártyák teljesítményét. Még ha igen is, nem 100W-on. Persze jöhet majd megint egy Pro/X féle konzol upgrade félúton.

  • Shing

    őstag

    válasz paprobert #32 üzenetére

    "A PC-n olyan pokoljárás lesz CPU limit szempontjából, hogy a jó isten se lesz képes futtatni az új címeket az új paradigma szerint felépített motorok miatt."

    Haha. Nem tudom, hogy mit fognak azok a PC-sek mondani akik szerint most magas a gépigény. Jelenleg egy másod generációs i5-i7 proci (konzolok előtt jelentek meg) kiszolgálnak tökéletesen. Következő generációban úgy lehet majd procit frissítgetni ahogy most GPU-t.
    A 144Hz is csak azért lett trendi mert low grafikán, alacsony proci igények mellett simán elérhető lett. Viszont 16 Zen2-es szálra optimalizált konzol játéknál... hát sok szerencsét az eléréséhez. :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • Shing

    őstag

    válasz carl18 #67 üzenetére

    Tflops-t egyedül semmi értelme figyelembe venni. Egyáltalán nem lehet ezzel az egy adattal leírni a teljesítményt.
    8k a marketing szó jelenleg. Támogatja majd a 8k kijelzőket és mondjuk filmlejátszást így nem lehet beperelni őket hazug marketing miatt. De játéknál szinte biztos, hogy nem lesz semmi, még a mostani checkerboard rendering sem. A hülyítés mindenesetre megvan, ha ph-n is beveszik.

    Mi olyan nagyon durva amit kihoztak belőle? Nem te vagy az egyetlen aki ezt mondja. Sztem nagyon kellett a Pro változat. Úgy könnyű villogni, hogy 30FPS-re lőnek be mindent.

    Pl. a szénné hájpolt UC4 így néz alap gépen. Szép a filmic elmosás, de a grafikai assetek nagyon gyengék.
    [link]
    [link]

    A HZD ami elvileg az egyik legszebb játék ilyen Pro-n(!).
    [link]
    [link]

    Iszonyatosan erős LOD, nulla árnyék, nagyon low res textúrák nagyobb távoknál... és ezek a legjobban hájpolt játékok a generációban. Szerintem pont annyit hoznak grafikailag ami még elvárható.

Új hozzászólás Aktív témák