Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz azbest #16 üzenetére

    Nekem már van gyerekkorom óta jövedelmem, amiért soha nem kellett dolgoznom. Ez olyan, mintha alapjövedelmem lenne. Tök jó lenne, ha másoknak sem kellene tönkre tenniük az egészségüket a sok munkával. Mondjuk nekem a pénzért cserébe az aszfaltba kellett csapódnom 10 méter repülés után 6 hetes koromban. Viszont így nem kell olyan betegséget szereznem, ami a munka miatt szokott lenni az embereknek. Akármennyi időt aludhatok minden nap, volt olyan, hogy 24 órát aludtam. Amikor ébren vagyok, akkor olyan dolgot csinálhatok, ami érdekel, pl. információszerzés (informatikai, telekommunikációs, világgazdasági híreket olvasok), filmnézés, zenehallgatás, játék, stb. Nyugdíjam viszont nem lesz, mert 0 nap munkaviszonnyal rendelkezek.

    Fujitsu LifeBook U7411; Samsung Galaxy S23 Ultra; Apple iPhone SE (2020); Nokia 105 4G (2023); EVOLVEO StrongPhone Z6; Nokia G21; Nokia 105 (2019)

  • válasz k-adi #470 üzenetére

    Ha veled is az történne, mint velem, akkor a te világodban, amiről írtál az történne, hogy a falon kívül lehetnél és éhen halhatnál. Az én történetem bizonyítja, hogy nem az ember döntésétől függ az, hogy milyen életet kell élnie, hanem vannak olyan esetek, amikor más döntése miatt lesz valaki élete elszarva.

    A magyar államnak dolgozó rendőr alezredes bűncselekményt követett el ellenem és ezért 6 hetes koromban 10 méter repülés után belecsapódtam az aszfaltba. A baleset miatt kétoldali darabos koponyatörést és agyzúzódást szenvedtem el és 100%-os munkaképesség csökkenésem van 6 hetes korom óta.

    Fujitsu LifeBook U7411; Samsung Galaxy S23 Ultra; Apple iPhone SE (2020); Nokia 105 4G (2023); EVOLVEO StrongPhone Z6; Nokia G21; Nokia 105 (2019)

  • válasz tha_answer #491 üzenetére

    Köszi. Közben eszembe jutott az, hogy erről már írtam a Wordben írt élettörténetembe. Ezért bemásolom ide.

    Wordben írt élettörténetemből részlet (33 évesen rész):
    - 2021.02.01. Szerintem nem mindig az ember tehet a sorsáról. Vannak olyan események, amik az ember döntésétől függetlenül bekövetkeznek. Én pl. a magyar államot okolom azért, hogy annyi a jövedelmem, amennyi jövedelmem van. Mondjuk a magyar állam előtt a sorban a magyar államnak dolgozó rendőr alezredest okolom a mostani életem létrejöttéért. Ha 1 esemény nem következik be az életemben, akkor minden más lenne. Diplomás lehetnék, aki diplomás munkajövedelemből élhetne. Viszont most az 1987. évben bekövetkezett esemény és az utánuk bekövetkezett események miatt kell olyan jövedelemből élnem, amiből élek. Végülis 1 ember (rendőr alezredes) hibás döntése miatt több embernek örökre megváltozott az élete rossz irányba. Később pedig a magyar állam vezetői hibás döntése miatt folytatódott az emberek életének rossz irányba tartása*1*. Ezért szerintem hülyeség az, hogy az ember tudja befolyásolni azt, hogy milyen sorsa legyen.
    *1*A magyar állam különböző módszerekkel próbálja megoldani, hogy ne kelljen az életben maradt csecsemőnek kártérítést fizetnie. A rendőr alezredes által megölt ember életének árát egyben már kifizették a szülőknek, de a felnőtté vált (a balesetkor csecsemő) embernek már nem akarnak kártérítést fizetni, mert a kártérítés károsítja a magyar állam költségvetését minden hónapban.
    - 2021.02.01. Ha nem velem történik meg a baleset, akkor lehet, hogy a rendőr alezredes később mást gázol el fékezés nélkül a következő zebránál. Ennél a Pillangó-hatás című film jut eszembe.
    Pillangó-hatás (The Butterfly Effect) https://www.imdb.com/title/tt0289879/
    Pillangóhatás (elmélet) https://hu.wikipedia.org/wiki/Pillang%C3%B3hat%C3%A1s_(elm%C3%A9let)

    Fujitsu LifeBook U7411; Samsung Galaxy S23 Ultra; Apple iPhone SE (2020); Nokia 105 4G (2023); EVOLVEO StrongPhone Z6; Nokia G21; Nokia 105 (2019)

Új hozzászólás Aktív témák