Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz Padree #42 üzenetére

    A gyíkemberek.
    Köszi.

    Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

  • Fred23

    nagyúr

    válasz Padree #42 üzenetére

    Én meg inkább vagyok az, aki a magánéletét védi a lehető legerősebben kábé mindenkitől. A kamerákkal pedig nagyon vissza lehet élni. Nem akarom, hogy lássák, mikor megyek el otthonról, milyen útvonalon, hová, meddig, kikkel, stb. Az egy dolog, hogy én talán senkit se érdekelek, de nagyon is egyértelmű, hogy vissza lehet élni egy ilyen rendszerrel. Akár csak az éppen ellenzéki politikusok, üzletemberek életének folyamatos figyelésével; és hülye szerintem, aki azt hiszi, hogy ha vannak ilyen lehetőségek, majd nem használják ki őket! Még el is lesznek lopva a felvételek, ahogy -eddig is- kábé minden nagyobb és értékesebb nyilvántartott adatkupac. Egészségügyi adatok, bankszámlák, tranzakciók, adóbevallások, vallási / politikai / civil szervezeti tagságok, lakcímek, telszámok stb. mind lophatók lesznek a jövőben, és oldalakon keresztül lehetne ezekről írni, hogy miért nem jó ez, de sajnos abba az irányba megyünk, hogy kötelező lesz megadnunk magunkról kábé mindent, amit aztán online tárolnak b@lf@szok és fehérgalléros bűnözők rendszereiben. Ami Kínában van, az megvan Neked? A technológia simán lehet a diktatúra eszköze is. Nagyon nem mindegy, hol, milyen határokat húzunk meg.
    Én sajnos hiába ellenkezek, ha a többség ettől vagy attól való félelmében tapsol a nagytesós megoldásoknak, ahogy Kínában is.
    Mondjuk ha úgy alakul, hogy már nagyon nem tetszik, én legalább el tudok költözni más országba, ezt a szerencsémet talán már nem vesztem el.

  • Vesa

    veterán

    válasz Padree #42 üzenetére

    Ez csak addig hangzik jól számodra, amíg azt az üggyetlenkedést a barátnőddel, vagy más szituációt, nem használja fel ellened valaki arra, hogy tönkretegyen, vagy csak szimplán hátrányod származzon belőle. Nem kell ehhez scifi regény, ez már most valóság, ezer+1 elrettentő példa van rá, csak rá kell keresni a neten. A szeméyes adatok és a privát szféra védelme már most is az egyik legfontosabb kérdés, ami az idő múlásával, és az ilyen ügyek sokasodásával egyre nőni fog.

    A tudomány a valóság költészete!

Új hozzászólás Aktív témák