Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fred23

    nagyúr

    válasz Dißnäëß #36 üzenetére

    "Inkább félnék az AI irányította drone swarm-tól, vagy az arcfelismerô, totálmegfigyelô nagytesótól. Ezekre lôjetek."

    Hajlamosak vagyunk egyből Kínára gondolni a nagytesós híreknél, de sajnos itt az EU-ban is sok szempontból arra tartunk. Én az európai integráció és az Európai Egyesült Államok híve vagyok, de a nagytesó nélküli változatot szeretném. Sajnos könnyen lehet, hogy nem így lesz.

    Megyeszékhelyen élek, volt tán egy éve hír, hogy elkaptak egy bűnözőt kamerafelvltelek alapján. 4 vagy 5 kamera vette a belvárosban, és sikerült beazonosítani. Most oké, jó dolog, hogy elkapták, de mégis jobban örültem volna, ha más módszerrel jutottak volna a nyomára! Szerintem nem normális dolog, hogy 0-24-ben egy halom kamera rögzíti az embereket a belvárosban. Nem az az irány, ami nekem tetszik.

  • Fred23

    nagyúr

    válasz Dißnäëß #38 üzenetére

    Kicsit almát körtével esete, de mondjuk nekem se tetszik sok dolog Usákiában sem. (De még mindig 100x jobb ott mégis szerintem, mint Kínában.)
    Az emberek politikai-társadalmi igénytelensége és célzott félelmekre programozottsága (ami a társadalmak elöregedésével vélhetően tovább fog nőni) általános problémának tűnik. Szóval én legjobban azoktól az emberektől tartok, akik nem kaptak normális oktatást, 10 kiló krumplit se ér a szavazatuk, de legalább könnyen hergelhetők a beléjük ültetett, mások érdekében kitenyésztett félelmekkel. Mert ők majd bármit megszavaznak, és ők lesznek a többség. Usákiában is, nálunk is.

  • Fred23

    nagyúr

    válasz Padree #42 üzenetére

    Én meg inkább vagyok az, aki a magánéletét védi a lehető legerősebben kábé mindenkitől. A kamerákkal pedig nagyon vissza lehet élni. Nem akarom, hogy lássák, mikor megyek el otthonról, milyen útvonalon, hová, meddig, kikkel, stb. Az egy dolog, hogy én talán senkit se érdekelek, de nagyon is egyértelmű, hogy vissza lehet élni egy ilyen rendszerrel. Akár csak az éppen ellenzéki politikusok, üzletemberek életének folyamatos figyelésével; és hülye szerintem, aki azt hiszi, hogy ha vannak ilyen lehetőségek, majd nem használják ki őket! Még el is lesznek lopva a felvételek, ahogy -eddig is- kábé minden nagyobb és értékesebb nyilvántartott adatkupac. Egészségügyi adatok, bankszámlák, tranzakciók, adóbevallások, vallási / politikai / civil szervezeti tagságok, lakcímek, telszámok stb. mind lophatók lesznek a jövőben, és oldalakon keresztül lehetne ezekről írni, hogy miért nem jó ez, de sajnos abba az irányba megyünk, hogy kötelező lesz megadnunk magunkról kábé mindent, amit aztán online tárolnak b@lf@szok és fehérgalléros bűnözők rendszereiben. Ami Kínában van, az megvan Neked? A technológia simán lehet a diktatúra eszköze is. Nagyon nem mindegy, hol, milyen határokat húzunk meg.
    Én sajnos hiába ellenkezek, ha a többség ettől vagy attól való félelmében tapsol a nagytesós megoldásoknak, ahogy Kínában is.
    Mondjuk ha úgy alakul, hogy már nagyon nem tetszik, én legalább el tudok költözni más országba, ezt a szerencsémet talán már nem vesztem el.

Új hozzászólás Aktív témák