Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dark100

    aktív tag

    válasz Kormi76 #93 üzenetére

    Ez eleg szelektiv igeny, raadasul en nem biztosan szeretnem, ha a jelszoimat megjegyezgetnek nyilvanosan hozzaferhato eszkozok. Leulsz egy keyloggeres szamitogep ele (ez osfuggetlen dolog), megjegyzi a jelszavad es maris az egesz geped elerik, es onnan a bankartya adataid, meg miegymast. Egy komplett szamitogep azert tul sok szemelyes informaciot tart rolad nyilvan.

    Ingyenes software == A mezeskalacs haziko a Jancsi es Juliskaban. Es != szabad software

  • dark100

    aktív tag

    válasz Neil Watts #88 üzenetére

    http://wikileaks.org/wiki/How_to_Hijack_an_EU_Open_Source_Strategy_Paper

    Az a furcsa, hogy ilyesmik nem szoktak nagyon kiderulni a Googlerol. Ennek persze tobb oka is lehet, es nem csak az hogy ok nem elnek ilyen modszerekkel. Az ms viszont tenylegesen veszelyes, mert a penzet politikai hatalomra valtja, akar az un "zeneipar" es tarsai. Ok tenylegesen sok kart okoznak a tarsadalomnak egyeni onzo erdekeiktol vezerelve.

    Ingyenes software == A mezeskalacs haziko a Jancsi es Juliskaban. Es != szabad software

  • Neil Watts

    veterán

    válasz moonman #96 üzenetére

    Nekem ne üzengessen haza az OS, nem akarom, hogy tudják, hogy miket tárolok a gépen, mit mennyit használok stb. Az, hogy mit tárolok a gépemen az az én magánügyem, senkinek nincs hozzá köze, pláne nem egy Google/Microsoft szintű cégnek.
    "a következő verziók fejlesztésekor az én szokásaim is beleszámítanának a nagy összképbe."
    Most ne menjünk bele abba, hogy ki miben hisz, de szerintem Microsoftéknál van egy x terv hofgy mit kell csinálni, hogy milyen legyen az OS, a visszajelzések több mint felét pedig kivágják a szemétbe. :(
    Most hozok egy példát: Vegyük a Windows 7 7068 buildet.

    1. Az alaplapomon lévő sata vezérlőt még a W7 sem látja alapból (a Vista hP sem, ezt adták a géphez) így nem tudok AHCI módban telepíteni.
    2. Sőt! Egyátalán nem tudok semmilyen módban Win7-et telepíteni, mert kifagy a DVD-ről való bootnál. (ezt írtam a W7 topikban)

    Tudom, hogy ez egy fejlesztés alatt álló beta rendszer, de ha ezeket a problémákat nem oldják meg az RC vagy a végleges kiadásig akkor vesztettek egy felhasználót. :(
    Tudom, ez egy ekkora céget nem hat meg.
    Olyan ez mint a háború:

    Ha egy katona elesik a harcban (user) az q*vára nem hatja meg a hadvezért (microsoft). Nem mindegy, hogy egyel több vagy kevesebb? Van elég utánpótlás. (kb. a Föld 92%-a)

    Üdv. Core2

  • moonman

    titán

    válasz Neil Watts #103 üzenetére

    "nem akarom, hogy tudják, hogy miket tárolok a gépen"
    nem tudják.

    "mit mennyit használok stb."
    mint mondtam, ezt külön be kell kapcsolni. (egyébként meg a fejlesztők kapják be, legyenek gondolatolvasók, mi?)

    "Most ne menjünk bele abba, hogy ki miben hisz, de szerintem Microsoftéknál van egy x terv hofgy mit kell csinálni, hogy milyen legyen az OS, a visszajelzések több mint felét pedig kivágják a szemétbe."
    ez nem hit kérdése, egyszerűen nem így van. a feedback-ek felét azért vágják a szemétbe, mert annyit is ér, nekem mindegyikre tisztességesen válaszoltak és vagy javították, vagy megindokolták, hogy most miért nem lehet.

    "Az alaplapomon lévő sata vezérlőt még a W7 sem látja alapból"
    erről kérdezd meg az alaplap-gyártódat.

    "Egyátalán nem tudok semmilyen módban Win7-et telepíteni, mert kifagy a DVD-ről való bootnál."
    mindennapos problémának tűnik. :U esetleg próbálkoztál alkatrész-cserélgetéssel, hibakereséssel, vagy egyszerűbb a Microsoftra fogni, hogy szar a DVD, ami a kezedben van?

  • Neil Watts

    veterán

    válasz moonman #104 üzenetére

    "nem tudják."
    Biztos? ;]

    "(egyébként meg a fejlesztők kapják be, legyenek gondolatolvasók, mi?)"

    hááát... :DDD (na jó ez csak vicc volt)

    "ez nem hit kérdése, egyszerűen nem így van. a feedback-ek felét azért vágják a szemétbe, mert annyit is ér, nekem mindegyikre tisztességesen válaszoltak és vagy javították, vagy megindokolták, hogy most miért nem lehet."

    Akkor majd megpróbálom még 1x. :) Aztán vagy javítják vagy nem. :D

    "erről kérdezd meg az alaplap-gyártódat."

    Kérhetnék tőled egy szívességet? menj fel az ASUS oldalára, és keress egy ASUS M2R-FVM nevű alaplapot. nem fogsz találni.
    Mondjuk erről nem a Microsoft tehet, hogy nincs hozzá driver hanem az ASUS+FS együttvéve. Nem adnak normális támogatást. sux :(((

    "mindennapos problémának tűnik. esetleg próbálkoztál alkatrész-cserélgetéssel, hibakereséssel, vagy egyszerűbb a Microsoftra fogni, hogy szar a DVD, ami a kezedben van?"

    Akkor szépen sorban:

    Az alaplapomnak semmi baja, nem púposodnak a kondik: OK
    Processzor: OK :)
    Memória: na! Ez az amire gondoltam, de nem érezhető instabilnak a rendszer (sem XP sem pedig az Ubuntu)
    Videókártya: Tökéletes, OK
    Merezlemez: Ez az az alkatrész, ami már 5.000.000.000-szor halt meg a gépemben. Most jó. :)
    DVD: Kiírtam Philipsre, Verbatimra mindkettővel sz*r volt. Majd még megpróbálom TDK-ra kiírni :)

  • moonman

    titán

    válasz Neil Watts #105 üzenetére

    biztos.

    "(egyébként meg a fejlesztők kapják be, legyenek gondolatolvasók, mi?)"
    hááát... (na jó ez csak vicc volt)"

    csak azért tartottam érdekesnek, mert egyik mondatodban a feedback hiányát hozod fel, de az, hogy hogyan használod a gépet, legyen magánügy. lehet az is, de akkor ne várd el, hogy a te igényeidre is fejlesszenek.

    az ASUS-szal nem tudok mit kezdeni, én is szemétségnek tartom, hogy míg szoftver esetében van, hogy 10 évig támogatnak valamit, addig a hardvergyártók a 2-3 éves cuccokat már a honlapról is letakarítják, aztán oldd meg, ha valamit akarsz.

    a betöltés kékhalállal fagy meg, vagy csak simán megáll a betöltés? mert utóbbi esetben megpróbálhatnád újra letölteni, simán lehet, hogy crc hibás volt az iso.

  • Neil Watts

    veterán

    válasz moonman #106 üzenetére

    "biztos."
    OK! Azért én nem bíznék meg bennük annyira. :D

    "csak azért tartottam érdekesnek, mert egyik mondatodban a feedback hiányát hozod fel, de az, hogy hogyan használod a gépet, legyen magánügy."

    Feedback-nél csak a hibát+a gép adatait küldje el, semmi mást. (tudom, nem küld semmit)

    "2-3 éves cuccokat már a honlapról is letakarítják, aztán oldd meg"

    :K Kapják be.

    "a betöltés kékhalállal fagy meg, vagy csak simán megáll a betöltés? mert utóbbi esetben megpróbálhatnád újra letölteni, simán lehet, hogy crc hibás volt az iso."

    Nem BSOD! Leáll a betöltés!
    Na OK, megpróbálom! Sok reményt nem fűzök hozzá mondjuk. :D

  • Auratech

    őstag

    Van ilyen technológia. És működik is. Vnc, meg a távoli asztal... Itt az a lényeg. hogy minden gép egyszerre szerver és host is :D
    (hogy együk meg a fost is:))

    Auratech Field Recording

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés