Új hozzászólás Aktív témák

  • Nagy Gábor

    tag

    válasz #06658560 #5 üzenetére

    Kedves Kopi21415!

    Írod:Miből gondolod, hogy Péter érdekes volt? Miért kéne ismernie Mari néninek is? A tv-ben pedig csak szarok vannak? Válts szolgáltatót!

    Látszik, hogy nem ismerted Pétert.
    A '90-es évek legelején a CHIP-nél dolgoztam szerkesztőként, és bejött egy fiatal srác, valami vicces névvel (Szőr Péter), és behozta bemutatásra Pasteur nevű programját. A program jó volt, nem véletlen, hogy előfizetői is akadtak szép számmal (pl. az OTP), és többször is hozott megjelentethető anyagokat, cikkeket a szerkesztőségbe. Vén fejjel el kell ismernem, hogy sokat tanultam tőle a vírusokról, már akkor is. Ezt persze Te honnan tudhatnád.

    Nagyon sajnáltam, amikor programját eladta és kiment Finnországba, de ott jobban megbecsülték, és nem csak anyagilag. Könyve nekem angol nyelven van meg (The Art of Virus Defence and Research), a szerző saját kezű dedikálásával. A magyar kiadással évek óta szemezgetek, csak épp az anyagi helyzetem nem engedi meg, hogy megvegyem. Magam is elkövettem pár könyvet és néhány száz cikket vírustémában, de a Péteréhez hasonló kristálytiszta logikájú, hiteles szakmai anyagot nem sokat olvastam. Ha Te is olvastad volna, nem kérdeznéd, hogy miből gondoljuk hogy Péter érdekes volt.

    Igaz, hogy nem mindegyik Mari néninek kell ismernie, de aki ezen a fórumon nem hallott még róla, az jobban teszi, ha nagyobb tisztelettel és szerénységgel szólal meg, amikor olyasvalakiről ír, aki annyit tett a számítógépek biztonságáért kutatóként és fejlesztőként, s nem utolsósorban könyv szerzőként és komoly szakmai konferenciák előadójaként, mint Szőr Péter.

    Remélem, életében a barátai, s nem csak az ismerősei közé sorolt. Nyugodjék békében! Hiányzik.

    dr. Nagy Gábor

Új hozzászólás Aktív témák