Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dutrás

    őstag

    válasz cintula187 #6 üzenetére

    Igazából attól félek hogy ez is mint oly sokminden ebben az országban majd bénzbehajtásról fog szólni. Nincs bajom a regisztrációval ha ezt nem kötik mindenfajta szövetségi tagsághoz stb stb.
    Ésszerű biztosításban én is benne vagyok félek nem úgy lesz.
    Amúgy már több biztosítónál megfordultam de még senki nem vállalta.

    P50 pro/P40 Lite

  • válasz cintula187 #6 üzenetére

    Jaj már megint a németek meg a szabályozásaik :D

    Inkább tanulhatnánk a szlovákoktól, nemrég jött ki az új szabályozás, 2019 november 15-én lépett érvénybe:
    Drony Legislatíva 2019/2020

    -Hobbi szinten nem kell engedély; kommerciális felhasználásra a Közlekedési hivatal engedélye szükséges
    -Nem kell többé titkosítani a fotókat ill. videókat; ez fel lett oldva mind a hobbi, mind a kommerciális felhasználók számára
    -Nem szükséges regisztrálnod, ha hobbi célra használod; kommerciális felhasználásnál engedélyt kell kérned a Közlekedési hivataltól
    -Ha hobbi pilóta vagy, nincs más elintéznivalód(pl. biztosítás hasonló nem kell), csupán be kell tartanod az alapvető szabályokat
    -Max. magasság újonnan a drón 30m-es sugarában levő legmagasabb akadálytól számoltatik, ami attól a ponttól számítva 120m irányítatlan légtérben
    -irányítatlan reptereken is lehet repülni mint pl. sportreptereken(ATZ jelölés), itt nem kell betartani a max 120 m-es magasságot, itt legálisan akár 1 km. magasságba is emelkedhetsz
    -Horizontális távolság a pilótától max 1000m és a látótávolságodban kell lennie(DJI Google vagy FPV szemüveg használata nem elfogadott, max a másodpilótának)
    -éjjeli repülés csak a Közlekedési hivatal engedélyével
    -Összejöveteleknél mint pl. fesztiválok, koncertek, tüntetések, sportesemények tilos az emberek felett repülni
    -900g-ig a drónoknál az emberektől való távolság nincs definiálva. 900 g fölött 50m távolságot kell tartani az emberektől.

    Kb. 1 hónapja vettem egy DJI Mavic Minit és itt Felvidéken Győrtől nem messze hetente többször repkedek vele. :) Ma lesz az 5. repülésem vele, délután megyek ki megint.

    [ Szerkesztve ]

    Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

Új hozzászólás Aktív témák