Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 8th

    addikt

    válasz nemlehet #10 üzenetére

    "TUDOM hogy a KRESZ ezt írja, de ez egy rossz szabály" A szabály az szabály. Pont.
    "úgy a legkevésbé fárasztó tekerni, hogyha nem kell állandóan elindulni megállni." Kényelmi szempontok sosem kerülhetnek a biztonság elé. Ha látok egy járdán bringázó fickót nem törődöm vele nem követem a mozgását nem figyelem, hogy mit csinál de ha a következő pillanatban lassítás nélkül váratlanul ráteker a zebrára és elcsapom azonnal én leszek a rohadt szemét felelőtlen autós mert zebrán gázoltam el szegény biciklist és különben is dögöljek meg azon nyomban a felmenőimmel együtt. Hát köszi.
    "5 kilométert biciklizek minden reggel, ezen a távon van kb 10 zebra. Ha mindegyiknél megállok, leszállok olyan 5-8 perccel hosszabb az út" A közlekedés minden résztvevőjére így a bringásokra is igaz, hogy nem kell percre pontosan kiszámolni a menetidőt illetve öt-tíz perccel korábban kell elindulni otthonról. Ennyi a nagy titok. Ez olyan mint ha én azzal próbálnám kivédekezni a gyorshajtásomat, hogy de hát ha 70-el megyek akkor sorra beszopom az összes pirosat a Hungárián és "olyan 5-8 perccel hosszabb az út" de így, hogy 90-el cikázok a mazsolák közt végig zöldhullámban megyek át a városon és így "nem kell állandóan elindulni megállni."

    Ugye milyen rosszul hangzik?

  • 8th

    addikt

    válasz creation #33 üzenetére

    Bizony. Az én általános sulim mellett is volt 25éve egy biciklis kresz park (nyomokban még most is kivehető) több gyalogátlelővel kereszteződésekkel működő lámpával! (a tanár kapcsolgatta :DDD ) miegymással. Emlékszem napköziben leckeírás után többször kivittek minket oda bringázni és bizony a hasznunkra vált.

Új hozzászólás Aktív témák