Új hozzászólás Aktív témák

  • Pttypang

    veterán

    válasz Ciccuka #50 üzenetére

    Igen.
    Udv a fogyasztoi tarsadalomban.
    Nem mondta senki, hogy dobd ki, csak hasznald ugy, ahogy van. Ha uj funkciok kellenek, amik az uj verziokban vannak, vegyel uj telefont.

    Everybody lies.

  • haxiboy

    veterán

    válasz #20749568 #42 üzenetére

    Bocsánat rossz topikba sikerült linkelnem. A billentyűzetesbe szerettem volna :U Már megszokásból kattintottam az elsőre a listán :N
    Billentyűzetes előadásom lesz btw.

    [ Szerkesztve ]

    Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

  • Lathronos

    őstag

    válasz Ciccuka #50 üzenetére

    Sajnos a piacgazdaság jelenleg így működik majdnem minden multimédia eszköz esetében. Gondoskodnak róla a szoftvergyártók, hogy 1-2 éven belül elavulttá váljon, hogy újat kelljen venni. Ha máshogy nem, hát nem biztosítanak frissítéseket hozzá, mint az android esetében. Ezért nem kéne semmi pénzért androidos telefon. Ha tönkremegy az ezer éves SonyEricsson K810-esem, akkor így jártam és nem leszek többé non-stop elérhető. Vagy ha gyártanak még android nélküli "hülye telefont" , veszek olyat.

    [ Szerkesztve ]

    Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

  • bambano

    titán

    az első lépés, amit meg kellene tenniük ehhez az az, hogy eltörlik ezt a tetű szolgáltató függő romot.
    a padfone2-mhöz már a hűségidő felénél se volt frissítés. azóta is sz.r.
    az asus biztos idegrohamot kapna, ha nemcsak az összes régebbi készülékére kellene frissítést gyártania, hanem az összes készülék összes szolgáltatófüggő verziójára egyesével.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • Corleone33

    aktív tag

    Én már annak is örültem volna anno ha az Xperia SP megkapta volna 4.4 es KitKat frissítést (amit, hozzáteszek, elbírt volna a teló gond nélkül) de azt már csak a kövi generációsteló kapta -_-

    Ha legalább 2 évig garantáltan járba ezekhez szoftveres támogatás már az is óriási előrelépés lenne. Ellenkező esetben maradnak a főzött ROM-ok

    [ Szerkesztve ]

    Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

  • ncc1701

    veterán

    válasz Lathronos #53 üzenetére

    Oszt nem mindenki teheti meg, h ne legyen telefonja. Dolgozni is kell sajna.

  • jeni

    félisten

    válasz Lathronos #53 üzenetére

    vannak még Nokia telefonok a forgalomban,vagy a Windows rendszerű telók

  • WildBoarTeam

    aktív tag

    válasz macskea #45 üzenetére

    Na ebben nagyon igazad van. A vásárlók többsége azt nézi, hogy egy adott "tudású" eszközt minél olcsóbban vegyen meg. Arra nem gondol, hogy milyen lehet a szoftveres támogatottsága, a frissítések gyakorisága (már ha van egyáltalán).
    Mindent a pénz mozgat.

    (#50) Ciccuka
    Szerintem már 3 évvel ezelőtt sem nagyon volt piaca a 2.x rendszereknek. :(

    blabla

  • Lathronos

    őstag

    válasz ncc1701 #56 üzenetére

    Na ne mondd, szerinted épp most mit csinálok? A reggeli 10 perces szünetemet töltöm. Amúgy nekem van céges telefonom is, én a saját telefonomról beszéltem.

    (#57) jeni

    Én már PC-n se használok Windows-t, telefonon pedig nincs szükségem operációs rendszerre ha csak arra akarom használni amire való: telefonálásra.

    [ Szerkesztve ]

    Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

  • ncc1701

    veterán

    válasz Lathronos #59 üzenetére

    Céges/saját telefonon is olyan adatok vannak, amik fontosak, és nem adnám ki egy hibás szoffer miatt bárkinek. Nekem is csak céges telóm van, de az dual simes.
    A biztonsági frissítések rendkívül fontosak lennének.

    Amúgy ha csak telefonálsz, akkor nokia 3310 kell neked. :) Mára ott a telefon elött az okos szó, nem véletlen. Sokadik funkciója az, h telefonálni is lehet vele.

    [ Szerkesztve ]

  • DS39

    nagyúr

    válasz petipetya #27 üzenetére

    ehhez egy dolog kell. be kell zárni a droidot, tehát ne legyen open-source, akkor nem tudnak belenyúlni, ha akarnak sem.

    viszont akkor rengeteg okos app-pal megoldással szegényebbek lennénk, amit a gyártók találtak ki, fejlesztettek le, ugyanis a stock droid elég fapados helyenként. elég nagy difi lenne úgy már az iOS javára funkcionalitásban, de még a WP helyzete sem lenne reménytelen. szóval a Google szempontjából ez kockázatos lépés, avagy nagyon rá kéne feküdniük a finomságokra.

  • iMaverick

    addikt

    válasz ncc1701 #60 üzenetére

    Sokadik funkciója az, h telefonálni is lehet vele.

    +1 Ezért is szoktam úgy fogalmazni, hogy ezek nem telefonok számítógép funkciókkal, hanem számítógépek telefon funkcióval... Az meg ugye alap, hogy amit rádugok az internetre, azon folyamatosan frissített vírusvédelemnek kell(ene) lennie és az sem hátrány, ha maga az oprendszer is frissül. Legalább a biztonsági frissítésekkel.

    (#61) DS39
    ugyanis a stock droid elég fapados helyenként.

    Ez így van. A "vicc" az az, hogy mára eljutottunk oda, hogy maga a Google teszi ki a beépített app-jai frissített változatait a Play!-re, csak ugye ezeket "új" app-ként telepíted, a régi sajnos nem tud magától frissülni...

    Pl. írták valamelyik nap hírként, hogy a Gmail app kezeli már az Exchange-s fiókokat is... Whooaaa! Érdekes, nálam már tavaly is kezelte. (Annyi trükk volt benne, hogy a gyári app-ok között szereplő exchange2.apk-t le kellett cserélnem egy új változatra, máris megjelent a Gmail-ben az exchange lehetőség).

    Pl. Google Naptár... Színesebb-szagosabb, látványosabb, de a Play!-ről kell telepíteni. (A beépített gyárit töröltem.)

    Pl. Google Névjegyzék... (Ezt tegnap szúrtam ki, nincs vele tapasztalatom, de a stock megoldásnál jobbnak tűnt a képek alapján.)

    [ Szerkesztve ]

    "Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

  • bteebi

    veterán

    Kezdetnek jól hangzik, de meglátjuk, hogy mikor lesz belőle bármi. Nagyon jó lenne, ha nagyjából a 4.0-ig (vagy legalább a 4.4-ig) visszamenőlegesen lenne frissítés, támogatás, de szerintem már annak is lehet örülni, ha az L-t nem hanyagolják el. Az EU is léphetne majd valamit...

    #27: Sok esetben elég kényelmetlen lenne, de egyébként nem hülyeség. Amit meg én szeretnék, az egy jóval kevésbé fragmentált piac, mert akkor sokkal (?) jobban lehetne optimalizálni az adott hardverekre a droidot. Azért az elég nevetséges, hogy az Apple a (legalábbis régebben) sokkal gagyibb hardverével lenyomta a droidos csúcskészülékeket. Persze érthető, csak nem elfogadható :).

    [ Szerkesztve ]

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

  • #40553216

    törölt tag

    válasz Béééla #5 üzenetére

    Pont semmi köze ahhoz, hogy Linux-e vagy bármi más. Főleg, ha olyan hiba, ami nem is érinti a Linux részt. Bééééla, nóóóóórmális?

  • janeszgol

    félisten

    válasz bteebi #63 üzenetére

    Megkérdezel egy átlag apple fant, milyen volt a hetes, nyolcas, kilences iOS és ezek alverziói, akkor meg tudja mondani tapasztalatai alapján.

    Androidnál hogy néz ki? Hát ő az kimaradt, az nem volt stb. Több android verzió jött ki, mint iOS és mégis sokkal kevesebbet használ egy átlagember. PLusz. Még adott gyártón belül is nagy a szórás. Pl Sony SP vs M2 4.3-on. Előbbinél gáz volt (bár az SP alapból hibásan gyártott készülék volt), utóbbinál meg isteni.

    2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

  • Ciccuka

    veterán

    válasz janeszgol #65 üzenetére

    SP alapból hibásan gyártott készülék volt - Ezt hogy érted?

    Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

  • nincskanál

    tag

    válasz no more #33 üzenetére

    A HTC Desire-re meg a garanciaidő alatt egy darab frissítés nem érkezett. Samumra jövöget, ¾évente kb. Most még. Majd meglátjuk meddig.

  • ncc1701

    veterán

    válasz nincskanál #67 üzenetére

    A régi one v-m dettó így járt. Az volt az utolsó htc-m. :Đ Annak mondjuk heppiendje lett, mert jött rá CM10 rom.

    [ Szerkesztve ]

  • Béééla

    őstag

    válasz #40553216 #64 üzenetére

    De, pont ez a hiba: a beágyas linuxok tipikusan annyira monolitikus kernelt használnak, amennyire lehet, hiszen gyakorlatilag nincs szükség egyéb driverre, vagy talán cseréltél valaha GPU-t Soc-ban?
    A monolitikus kernel magával hozza, hogy a gyártó nem fogja a meghajtóját kiadni, vagy fejtsd vissza a bináris libből. Mivel ezek nem olyan húde univerzális cuccok (bár az arm-uefi előrevetíti, hogy lassan eljön az ARM-os linux PC-k éve, én tényleg nagyon várom) ezért van az, hogy tipikusan a SoC gyártója kiad egy bootolható állapotú portot, aki meg abból eszközt készít, ezt a csomagot hekkeli tovább. Na ebből szokott a baj lenni, hogy például a MediaTek kiad egy első változatot, és itt be is fejezi a támogatást.
    Házilag hekkelése pedig a forrás hiányában legalább lehetetlen, de leginkább nem éri meg senki külsősnek tovább szarakodni vele, vagy mert nem annyira egyszerű, hogy "make ARCH=arm" egy legfrissebb kernelre (de jó is lenne), hanem annál talán egy picit összetettebb.
    De legalább elérhetők ilyen és ehhez hasonló szörnyetegek :D

    A lényeg: ha tényleg csak annyi lenne, hogy a SoC gyártója kiad egy adag libet és boldog-boldogtalan forgathat magának saját szájíz szerint kernelt, amire csak rácsapja a droidot, akkor sokkal-sokkal több telón lenne 6.0-s droid. Valószínűleg az azonos verziók között történik annyi váltás, hogy a kernelt utána kell hangolni. (a biztonsági frissítés azonos verzión belül viszont TÉNYLEG nem érinti-érintheti a kernelt, az színtiszta lustaság)

    Bélabá

  • #40553216

    törölt tag

    válasz Béééla #69 üzenetére

    „például a MediaTek kiad egy első változatot, és itt be is fejezi a támogatást”
    Tehát mégis mindegy, mit az alap, mert nem a kiadott termékkel, hanem a frissítés ki(nem)adójával van a baj.

    [ Szerkesztve ]

  • AxBattler

    félisten

    válasz cami][us #71 üzenetére

    Vegyél W10-es tabletet, problem solved! :P

    "Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

  • Béééla

    őstag

    válasz #40553216 #70 üzenetére

    És el is érkeztünk oda, miért is olyan óccsó az MTK-s szutyok kínai teló.
    Az engem vevőként sose izgat, hogy a lánc melyik része: a SoC gyártó, az összeszerelő vagy a szolgáltató ül és malmozik. Azt látom, hogy esetleg ki-be járkálhatnak a készülékemen, és hogy vehetek megint újat ha az új szolgáltatásokat akarom használni :)
    A SoC gyártó ráfeküdhet a támogatásra, az összeszerelő választhat olyan SoC-ot, ami támogatott, a szolgáltató meg tehet egy szívességet, és maradjon távol a független telómtól. Mindegyik plusz költség.

    Bélabá

  • ncc1701

    veterán

    válasz cami][us #71 üzenetére

    Adj rá pénzt, problem solved. NExusba meg tetess nagyobb akut, mert nekem az kicsi bele. Meg legalább egy 64-es SD kártyát.

  • bambano

    titán

    válasz Béééla #69 üzenetére

    és akkor következik, hogy elolvassuk, mit jelent a monolitikus meg a gpl és utána nem beszélünk többet hülyeséget.

    a linux kernel mindig is monolitkus volt, nem kicsit, nem annyira, hanem monolitikus. attól, hogy egyes eszközmeghajtók vagy más funkciók modulként betölthetők, az még monolitikus marad, nem annyira, hanem csak simán. A monolitikusság ugyanis a különböző funkciók szétválasztására vagy annak hiányára utal, konkrétan a monolitikusban egyben van minden, a mikrokernelesben meg külön fut.

    "A monolitikus kernel magával hozza, hogy a gyártó nem fogja a meghajtóját kiadni, vagy fejtsd vissza a bináris libből": a monolitikus semmi ilyesmit nem hoz magával, a gpl kötelezi a gyártót, hogy adja ki a forrást. ha nem tette meg, perelhető, és meg is szokták nyerni a pert a hasonló példák szerint.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • #40553216

    törölt tag

    válasz Béééla #73 üzenetére

    Ezért szar az így értelmezett verseny: minél olcsóbban, minél szarabbat, de minél többet.

  • Béééla

    őstag

    válasz bambano #76 üzenetére

    Ha sikerülne eljutni oda, hogy a monolitikusnak nem egy szigorú jelentése van, máris jobb lenne a világ.
    Beágyas környezetben a monolitikus bír azzal a jelentéssel is, hogy minden szükséges egység bele van csomagolva előre, és ez az egész maga képez egy nagy bináris szeretetcsomagot, amit nem illik piszkálni - cserébe nem fog a rendszer belefutni abba, hogy első induláskor nem tud letölteni valamit, főleg hogy nem csak netre köthető beágyas cuccok vannak. Innen a legjavára kapsz választ.

    A GPL meg nagyon szép és aranyos, aztán csodálkoznak ha tesznek magasról a platformjukra, vagy hogy tákolt szart kapnak, mert a sok munkaóra alatt megszült kódot nem szívesen teregeti ki egy cég, végtére is örülnek, hogy a konkurenciát kívül tudhatják. Kicsit néha idegesítő a hippi-hozzáállása a szabad szoftveres bandának, időnként illene felnőttként is viselkedni.
    A pereskedés meg külön vicces - egyrészt perelj ki egy forrást, majd évek múlva ha megkaptad, szerezz egy csomó fejlesztőt aki egy csomó munkaórával működőképesre reszeli. Megérte?

    Bélabá

  • dabadab

    titán

    válasz Béééla #78 üzenetére

    "A GPL meg nagyon szép és aranyos, aztán csodálkoznak ha tesznek magasról a platformjukra, vagy hogy tákolt szart kapnak, mert a sok munkaóra alatt megszült kódot nem szívesen teregeti ki egy cég, végtére is örülnek, hogy a konkurenciát kívül tudhatják. Kicsit néha idegesítő a hippi-hozzáállása a szabad szoftveres bandának, időnként illene felnőttként is viselkedni."

    Úgy érted, hogy tesznek az Androidra, vagy hogy?
    Az mennyire felnőtt hozzáállás, hogy egy szerzői jogi licenszet egyszerűen semmibe vesz valaki?

    DRM is theft

  • bambano

    titán

    válasz Béééla #78 üzenetére

    "Ha sikerülne eljutni oda, hogy a monolitikusnak nem egy szigorú jelentése van, máris jobb lenne a világ.": miután a négy diplomámból kettő egész szigorúan erről szól, a harmadikban is vannak erre utaló nyomok, így a mellébeszélést ilyen kérdésekben meghagyom az újságíróknak. nekem a monolitkus az, ami nem hurd.
    ha külön processzként fut a fájlrendszer daemon, akkor az mikrokerneles. ha össze van pakolva egy címtérbe és védelmi rendszerbe az egész, összeállt egybe mint a bolti túró, akkor az monolitikus.

    ezügyben teljesen mindegy, hogy egy blokkos eszköz drivere modulként van benne, vagy belefordították.

    "A GPL meg nagyon szép és aranyos, aztán csodálkoznak ha tesznek magasról a platformjukra...."
    pár gondolat:
    1. gpl-re alapozva lehet perelni, már vagy 10 éve, hogy bírósági határozat van róla, hogy a gpl legális, joghatással bíró licenszfajta.
    2. szoktak is perelni, van erre példa, és az eredmény rendszerint a gpl győzelme
    3. ettől kezdve egy cégnél nincs döntési lehetőség, hogy megfelelnek-e a gpl-nek vagy sem. ha nem, jön a dádá.
    4. azért sem értem ezt a kiteregetés meg egyéb dumákat, mert ha valaki veszi a linux kernelt, akkor kap 20 évnyi fejlesztési munkát ingyen, amit nagyon sokan csináltak. Ehhez ő mellétesz mondjuk 10 emberévnyi fejlesztést, amikor a gsm/3g modem chip driverét megírja. Nincs egyensúly, sokkal többet vett ki a közösségi nagy fazékból, mint amennyit visszarak bele. Ha nem tetszik, írja újra az egész kernelt ától-zéig.
    5. Az igazán nagy cégek már a szolgáltatásra helyezik a hangsúlyt, Satyával meg a w10-zel még a microsoftnál is eljött az idő, hogy dobozos szoftver eladása nem csúcs. Az ibm, a redhat, a többi nagy bagázs, de akár még az alma is a vas meg az oprendszer mellé adott szolgáltatásokon kaszál igazán nagyot. így tehát ha meg kell nyitni egy forráskódot, azzal lényegesen kisebb veszteség éri a céget, mint amennyi előnyt szerez azáltal, hogy rakhat mellé szolgáltatást.

    "időnként illene felnőttként is viselkedni.": amikor a redhat átlépte az évi 1 milliárdos határt, a kérdés eldőlt örökre, hogy felnőtt-e vagy sem.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • Béééla

    őstag

    válasz dabadab #79 üzenetére

    "Úgy érted, hogy tesznek az Androidra, vagy hogy?"
    Nem, a linuxra, és a trágya minőségű driverekre gondolok itt elsősorban, példámban fókuszálva a GPU piacra:
    - egy piros gyártó az életéért küzd -> minden vágya lehet, hogy a munkájuk közkincs legyen
    - egy kék gyártó csak ész nélkül licenszel és fejleszt, pénzt nem sajnálva -> ők minden eladott CPU után 20%-ot biztos karitatív célokra áldoznak, azért kerül ennyibe
    - egy zöld gyártó pedig a vezető pozícióját egészen biztos szeretné kockára tenni azzal, hogy nyilvánossá teszi a kódját
    Még ma is lehet arról olvasni, hogy a három oldal valamelyikétől (inkább mindegyikétől) jön a sírás hogy "bezzegvindózon" mennyivel jobban megy. Van A oldal, a szabad szoftver úttörői, akik szeretnék, hogy minden nyílt legyen, érthető az álláspontjuk. A lemez B oldala viszont szeretné az üzleti titkait, amiért sokat áldozott, valamilyen biztonságban tudni. Ez a két érdek jelenleg pont ellentétes, és valamelyik oldalnak engedni kéne, csak egyik se fog, elvek miatt. Aminek a vége a szar terméktámogatás, a "minden év a linux desktopok éve" mozgalom és még lehetne sorolni. Szerintem most a szabad szoftvereseknek kéne ezt elengedni, hogy jobban terjedhessen, amiből jobb alkupozíció lesz, lásd most a gyártót az éhhalál fogja kísérteni, mert támogatás, ennek részeként a nyílt meghajtó nélkül nem fogja senki se venni a szarukat, bár ezzel lehet elkéstek.

    Nem szép és felnőtt hozzáállás a licenszet magasról letojni, főleg akkor nem, ha munkával kapcsolatos, félreértés ne essék. Csak néha gyerekes álmokat kergetnek.

    @bambano:
    Igen, elnézést, abban hibáztam, hogy monolitikus kernelt, és nem monolit pakkot írtam :B

    1. gpl-re alapozva lehet perelni, már vagy 10 éve, hogy bírósági határozat van róla, hogy a gpl legális, joghatással bíró licenszfajta.
    2. szoktak is perelni, van erre példa, és az eredmény rendszerint a gpl győzelme
    3. ettől kezdve egy cégnél nincs döntési lehetőség, hogy megfelelnek-e a gpl-nek vagy sem. ha nem, jön a dádá.

    Az end user akkor sem ér vele sokat, neki egyszerűen túl nagy falat. A gyártó esetleg, de egy Samsung esetén, ahol a SoC-ot és a telót is ők gyártják, végképp ők szólnak bele, hogy meddig mit támogatnak. Nyílttá teszik az initial release-t, aztán veheted a következőt. Nem nagy előrelépés.

    4. azért sem értem ezt a kiteregetés meg egyéb dumákat, mert ha valaki veszi a linux kernelt, akkor kap 20 évnyi fejlesztési munkát ingyen, amit nagyon sokan csináltak. Ehhez ő mellétesz mondjuk 10 emberévnyi fejlesztést, amikor a gsm/3g modem chip driverét megírja. Nincs egyensúly, sokkal többet vett ki a közösségi nagy fazékból, mint amennyit visszarak bele. Ha nem tetszik, írja újra az egész kernelt ától-zéig.
    Ez elejétől-végéig igaz, az intel az irishez lehet ad is rendes támogatást, mert szerverekben azért nem béka segge alatt van a pingu részesedése, DE egy asztali termékhez minek öljön 10X összeget, ha annak a piaci részesedésnek az X összeg ráfordítása is sok?

    5. Az igazán nagy cégek már a szolgáltatásra helyezik a hangsúlyt, Satyával meg a w10-zel még a microsoftnál is eljött az idő, hogy dobozos szoftver eladása nem csúcs. Az ibm, a redhat, a többi nagy bagázs, de akár még az alma is a vas meg az oprendszer mellé adott szolgáltatásokon kaszál igazán nagyot. így tehát ha meg kell nyitni egy forráskódot, azzal lényegesen kisebb veszteség éri a céget, mint amennyi előnyt szerez azáltal, hogy rakhat mellé szolgáltatást.
    Egy hardvergyártót nem igazán érint a szolgáltatás. AMD legfeljebb olyan "kapcsolt szolgáltatással" kereshetne, hogy a driverbe csomagol bitcoin bányászt saját szakállra. Ne keverjük bele a gyakorlatilag színtiszta szoftveres cégeket a hardveresek közé.

    Bélabá

  • bambano

    titán

    válasz Béééla #81 üzenetére

    "Van A oldal, a szabad szoftver úttörői, akik szeretnék, hogy minden nyílt legyen, érthető az álláspontjuk.": nem szeretnénk semmi ilyet.
    Én két dolgot szeretnék:
    - legyen olyan szoftver is, ami az én igényeimnek megfelel (ez matematikailag azt is jelenti, hogy az összes többi engem nem érdekel, olyat csinál a gyártó és olyat használ a júzer, amilyet akar vagy amilyenről azt hiszi, hogy neki jó)
    - a szoftvergyártók kapjanak egyenlő esélyeket. tehát ne az döntsön egy beszerzésen, hogy melyik cég tud több csúszópénzt adni vagy melyik cég képes megvenni kilóra az illetékes bizottságot, mert ezért kultúrállamban sittre vágnak mindenkit.

    "Ez a két érdek jelenleg pont ellentétes": nincs ellentét, ezt csak te hiszed. Azért nincs ellentét, mert nincs semmilyen érdemi kényszer, hogy a két véglet egyike mögé kötelező legyen beállni.

    "Aminek a vége a szar terméktámogatás": egyetértek, szerintem is borzalmasan szar a windowsok terméktámogatása.
    "a "minden év a linux desktopok éve" mozgalom és még lehetne sorolni."" ezt csak a dominanciájuk elvesztésétől rettegő winfanok szokták felhozni, ha kötözködhetnékjük támad, komolyan vehető linuxos ilyet sose mondott. A továbbiakban javaslom, hogy a fentiek figyelembevételével használd te is.

    "Szerintem most a szabad szoftvereseknek kéne ezt elengedni, hogy jobban terjedhessen": a jog nem olyan, hogy alkupozíciókért cserébe elengednek dolgokat. a licensz az licensz, nincs alku. ha nem tetszik, ne használd. de az disznóság, hogy amikor az opensource előnyeit élvezheti egy gyártó, akkor kell az opensource, amikor a hátrányait, akkor meg nem. Az opensource jogi oldala pontosan azért van így összerakva, hogy attól lesz opensource érték, hogy mindenki ki is vesz a nagy közösből meg bele is rak. Azzal fizetsz, hogy hozzáteszel valamit a saját munkádból. Az a verzió, hogy csak kiveszünk, bele nem rakunk, kizárólag a magyar költségvetés tervezőinek fejében működik.

    "Csak néha gyerekes álmokat kergetnek.": itt szó nincs gyerekes álmokról. Az opensource licenszek, és közöttük is kiemelten a gpl egy kőkemény jogi szöveg. Még talán azt is ki lehet jelenteni, hogy a gpl az opensource licenszek közül a legkeményebb. Nem gyerekes álom.

    "Az end user akkor sem ér vele sokat, neki egyszerűen túl nagy falat.": nem úgy tűnik.

    Más terület: "A gyártó esetleg, de egy Samsung esetén, ahol a SoC-ot és a telót is ők gyártják, végképp ők szólnak bele, hogy meddig mit támogatnak." most nyal vissza az a fagyi, ami az erőltetett termékfejlesztésről szólt. Szerintem erre jó példa a Samsung. Gyakorlatilag mire magyar szolgáltatótól meg tudtál venni egy csúcs samsung telefont, addigra elavult, annyira gyorsan tolták ki a verziókat. Ezért a brutális erkölcsi avultatásért most remélem jól pofánverik a gyártókat azáltal, hogy a felhasználónak okozott kárt mérsékelni kell majd. Ezt én már többször hangoztattam, hogy az, hogy szinte évente jött ki új galaxy, túlzás. meghirdették ces-en vagy mobil shown, 4-5 hónap alatt legyártottak annyit, hogy jusson a trémobilnak is, 1-2 hónap alatt megvetted, örültél neki 2 hónapig, majd jött a hír a mobilarénán, hogy már készül a következő. és akkor verted a fejedet a falba, hogy a csúcsmobilod 3-4 hónap birtoklás alatt elavult erkölcsileg. utána meg verted a fejed a falba, hogy nincs rá firmware upgrade.

    szerintem ezzel brutális károkat okoztak. most ezért meg fognak fizetni, ha úgy alakul, ahogy én szeretném.

    "Egy hardvergyártót nem igazán érint a szolgáltatás.": egy hardvergyártó pont sokat profitálhatna abból, hogy a felhasználók is beszállnak a driver fejlesztésébe. minél részletesebb és minél több felhasználói visszajelzést kap a gyártó, annál jobb drivert tud fejleszteni. nem véletlen, hogy a w10 is ilyen szinten kémkedik utánad, ez is az egyik ok (négha sokadik ok is a listán...)

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • Béééla

    őstag

    válasz bambano #82 üzenetére

    "Van A oldal, a szabad szoftver úttörői, akik szeretnék, hogy minden nyílt legyen, érthető az álláspontjuk.": nem szeretnénk semmi ilyet.
    Nem is baj - itt nem általánosan a szabad szoftvert preferálókról beszéltem, hanem kifejezetten A nagy szabad szoftver gurukról, akik fel is szólalnak az ügy érdekében, tesznek is érte, stb. Attól még, hogy valaki linuxot használ, nem lesz Stallman :D

    Én két dolgot szeretnék:
    Hasonló az ízlésünk :)

    "Ez a két érdek jelenleg pont ellentétes": nincs ellentét, ezt csak te hiszed. Azért nincs ellentét, mert nincs semmilyen érdemi kényszer, hogy a két véglet egyike mögé kötelező legyen beállni.
    "Csak néha gyerekes álmokat kergetnek."

    Ld. FLOSS "munkatársak" fentebb. Ez az említett érdekellentét nagyon nem általános, és a karakterlimit miatt tartalmaz némi sarkítást (ahogy a minden év a linux desktop éve" is)

    csak a [windows] dominanciájuk elvesztésétől rettegő
    Sajnos ahogy én látom az alakulását, nem kell rettegni attól, hogy a linux desktopok egyhamar átveszik a win desktopok piacát, és ez leginkább a hozzá írt szoftverek minőségében (és hozzáállásban) keresendő. Nagyon helyes, hogy sok lelkes projekt van, de még egy "rendes" irodai csomagot sem sikerült összehozni. Az odáig rendben van, hogy átlagpolgárnak netezésre ugyanúgy ott vannak a jó böngészők, VLC minden szemetet lejátszik, és ezzel a felhasználók szokásainak 90%-a letudva (szomszéd is hamar megszokta és megszerette a mintet!) de az a maradék 10%-ban van olyan, ami miatt kényelmetlenül érzi magát vagy egyáltalán nem tudja megoldani. (ld. ugyanez a szomszéd áthívott hogy ugyan már állítsam át a hátteret mert nem mert belenyúlni)
    Még a sokat ekézett ubuntu is agysebészet a legtöbb felhasználónak.

    "Szerintem most a szabad szoftvereseknek kéne ezt elengedni, hogy jobban terjedhessen": a jog nem olyan, hogy alkupozíciókért cserébe elengednek dolgokat. a licensz az licensz, nincs alku.
    Azt nem írtam, hogy egy kapcsoló átbillentésének egyszerűségével vetekszik a feladat, bizony nem tudtak mindent mérlegelni, amikor a GPL mellett döntöttek. Itt jön még elő, hogy adott egy csapat idealista, akiket nem hajt a tatár, csak a levlista, és bizony a gyártói és felhasználói érdek helyett néha más a prioritás, mert mennek a maguk feje után. (aztán meg megy a nyafi hogy miért nem használja a plebs, hiszen nem értik a munkájuk nagyságát) Ha profitorientált cég lenne, biztos nem így haladnának.

    most nyal vissza az a fagyi, ami az erőltetett termékfejlesztésről szólt. Szerintem erre jó példa a Samsung. Gyakorlatilag mire magyar szolgáltatótól meg tudtál venni egy csúcs samsung telefont, addigra elavult, annyira gyorsan tolták ki a verziókat. Ezért a brutális erkölcsi avultatásért most remélem jól pofánverik a gyártókat azáltal, hogy a felhasználónak okozott kárt mérsékelni kell majd.
    De ez még mindig csak terv. A gúgli is már ráncolta a homlokát, minden maradt a régiben. Most más is mordult egyet, de továbbra se fogja meghatni a Samu fővezérigazgatóját.

    szerintem ezzel brutális károkat okoztak. most ezért meg fognak fizetni, ha úgy alakul, ahogy én szeretném.
    ahogy szeretném

    Ha így alakult volna, akkor most is droidos középkategóriás telóm lenne, de a szeretnénk nagyon nem elég. A nép meg beetethető a hajlított kijelzővel, mert meg fogja venni. Sőt, az általam megkérdezett emberek 99%-a teljesen feleslegesnek tartja a szoftverfrissítéseket, és örül, ha "nem változik" meg "nem lassul be". Az esetleges támadási felületekre meg legyint, vagy hogy újabb appok csak új apival mennek.

    egy hardvergyártó pont sokat profitálhatna abból, hogy a felhasználók is beszállnak a driver fejlesztésébe. minél részletesebb és minél több felhasználói visszajelzést kap a gyártó, annál jobb drivert tud fejleszteni.
    Hallottál már felhasználói visszajelzést?
    - nem nyúltam hozzá és nem működött
    - nem kapcsolt be
    - ezszar
    Ha meg is tudod fogalmazni mit láttál, akkor se mennek sokra vele. Lásd amd gpu venti leállás ha piszkáltad: pontosan annyit tudhatott meg egy fejlesztő, amit egy cikkben olvashattunk. Szuperhájtek felhasználó kell ahhoz, hogy használható infót tudj kinyerni.

    nem véletlen, hogy a w10 is ilyen szinten kémkedik utánad, ez is az egyik ok
    Na igen, az appfejlesztő örül, ha meg tudja nézni melyik ablakon mennyit töltött a felhasználó, miért crashelt el, stb.

    Bélabá

  • bambano

    titán

    válasz Béééla #83 üzenetére

    "Sajnos ahogy én látom az alakulását, nem kell rettegni attól, hogy a linux desktopok egyhamar átveszik a win desktopok piacát,": a rettegés fő indoka nem a megalapozottság :)

    egyébként meg de. szerintem ha az ms ilyen erővel tolja az adatharácsolást, akkor egyre inkább előtérbe fog kerülni a linux. mint ahogy nem desktop területen régen levert mindenkit a porba.

    "Nagyon helyes, hogy sok lelkes projekt van, de még egy "rendes" irodai csomagot sem sikerült összehozni. ": mindig ez a túlkoros érv...

    "Hallottál már felhasználói visszajelzést?
    - nem nyúltam hozzá és nem működött
    - nem kapcsolt be
    - ezszar"

    jaja, zárt forrásnál a bambáknak is meg a profiknak is ennyi a lehetősége. nyílt forrásnál a bambák ugyanennyit mondanak, de a profiknak van esélye komolyabb szintre lemenni.ha csak minden 5000. usertől jöhetne komolyabb adat, sokmilliós felhasználói tábor esetén az komoly forrás lehetne. meg azt se zárjuk ki, hogy nyílt forrásnál ha kell valami és nincs benne, beleírod.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • Béééla

    őstag

    válasz bambano #84 üzenetére

    ha az ms ilyen erővel tolja az adatharácsolást, akkor egyre inkább előtérbe fog kerülni a linux.
    A felhasználók 99,99999%-a magasról tesz rá. Ami a háttérben van, nem érdekli, akár jó, akár káros, egészen addig, amíg nem veszít a teljesítményből.
    A felhasználó 2016-ban végtelen buta. Nem kell ebbe beletörődni, de tudomásul kell venni.

    mint ahogy nem desktop területen régen levert mindenkit a porba.
    Az átlag desktop géppel és legfeljebb telefon-tablet páros valamelyikével találkozik.
    Menj ki az utcára. Kérdezd meg az első 10 szembejövőt, hogy
    - hallott-e a linuxról
    - tudja-e, hogy az android linux alapú?
    Hacsak nem egy villanyos/infós koli vagy egyetemi épület előtti a minta, esélyes hogy tízből tíznek fogalma sincs az egészről. Nekik a számítógép és a telefon is csak olyan eszköz, mint a TV vagy hűtő. Bedugja, megy. Ha autós fórumon lennénk, azon durroghatnánk, hogy az átlag csak megtankolja a kocsit és megy vele de olajcseréről hallani se akar, nekünk ez jutott.
    A júzernek az kell, hogy menjen. Nyom egy gombot, és azonnal válaszként történik valami. Ez az, amit a macik tudnak nyújtani, többé-kevésbé ezt nyújtják a windózok is, és ez az, amit egy linux disztró nem tud a mai napig nyújtani, mert a frissítésekhez be kell írni a root jelszót, és már ez kifog az átlagfelhasználón!
    A többi világ pedig nem érdekli a felhasználót, nekik ez a világ van, meg egy-egy fészbúk-poszt erejéig csodálkoznak egy-egy Google szerverparkon.
    Igen, jobban elterjedt a linux, de céleszközökre. Ha desktop elterjedést nézzük, még mindig halvány.

    "Nagyon helyes, hogy sok lelkes projekt van, de még egy "rendes" irodai csomagot sem sikerült összehozni. ": mindig ez a túlkoros érv...
    Mai napig nincs alternatíva a OneNotera, a kezelőfelület megragadt a 90' években. Működik? Igen. Korszerű? Nem.

    zárt forrásnál a bambáknak is meg a profiknak is ennyi a lehetősége. nyílt forrásnál a bambák ugyanennyit mondanak, de a profiknak van esélye komolyabb szintre lemenni
    Jujj de jó, van esély, hogy a pénzért megvett cucchoz még te vadászd a javításokat. :U
    csak minden 5000. usertől jöhetne komolyabb adat, sokmilliós felhasználói tábor esetén
    A hasból számok a "szeretném" kategória. Jó lenne, ha lenne.

    meg azt se zárjuk ki, hogy nyílt forrásnál ha kell valami és nincs benne, beleírod.
    Mit írtál bele VALAHA nyílt programba?

    Bélabá

  • bambano

    titán

    válasz Béééla #85 üzenetére

    "A felhasználók 99,99999%-a magasról tesz rá": nem baj, elég, ha pár ember begorombul miatta és lépnek. Például a magyar közigazgatás biztonsági kérdéseiről nem olyan nagyon sokan döntenek, ha ott úgy dönt valaki, hogy windows nyista, akkor először a hivatali gépekről repül, hosszabb idő után otthon is legyalulják.

    "Kérdezd meg az első 10 szembejövőt, hogy": engem nem zavar, hogy ki mit hisz. látom, hogy a windows telefon beleállt a földbe, látom, hogy a linux a felmérések szerint terjed, nekem ez elég. hogy mit gondol gipsz jakab nem szakmabeli, nem az én köröm.

    "Jujj de jó, van esély, hogy a pénzért megvett cucchoz még te vadászd a javításokat.": az jobb helyzet, hogyha mindenki magadra hagyott, akkor neked van esélyed lépni. annál mindenesetre jobb, hogy még ennyi sincs.

    "Mit írtál bele VALAHA nyílt programba?":
    - anno raid-be nyúltam bele, mert volt egy bug
    - anno a kernel tűzfal logolását is átírtam magamnak, hogy kényelmesebb legyen
    - anno a gawk-ot javítottam ki, mert a bolondok a hex->dec konverziónál a d,e,f betűkről elfelejtkeztek
    - anno a gawkba piszkáltam bele, hogy közvetlenül képes legyen postgresql adatbázisokat kezelni
    - mostanában az isc dhcp szervert szoktam gyakran buherálni
    - isdn drivereket piszkáltam elég sokat az elmúlt 4-5 hónapban
    - asteriskbe hekkeltem capi drivert
    - ipfax-ot buheráltam

    ezeket mind nem tudtam volna megoldani forráskód nélkül. ha ezeket szabad szoftver nélkül kellett volna megcsinálni, az brutális zseton lett volna.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • azbest

    félisten

    válasz bambano #82 üzenetére

    "Azzal fizetsz, hogy hozzáteszel valamit a saját munkádból."

    igazából, ha nem módosítanak rajta, akkor gyakorlatilag ingyen használhatják üzleti célokra is. Sőt, még ha módosítanak rajta, de csak belső célra használják, akkor nem kell kiadniuk másoknak a változtatásaikat. Amikor viszont egy termékbe teszik bele és eladják a terméket, akkor kötelező kiadniuk a változtatott forrást is azok számára, akik vásárolták tőlük. Tehát még itt is megeshet, hogy ha egy másik cég belső használatra vette meg, akkor az a cég megkapja a forrást, de a közösségbe neki nem kell visszatennie. Leegyszerűsítve, ahová bináris kerül, oda forrást is kell admi.

    Ez persze függhet attól is, hogy v2 vagy v3-as gpl-ről van szó. Ha jól emlékszem a v3 szigorúbb és ott talán mindenképp ki kell adni a forrást. Szóval v2-re igaz, amit írtam, az relative engedékeny.

    Persze a konkrét esetben most a végfelhasználók számára készült termékekről van szó, ahol igenis ki kell tenni a forrást, ahogy te is írod.

    (#83) Béééla
    " Itt jön még elő, hogy adott egy csapat idealista, akiket nem hajt a tatár, csak a levlista, és bizony a gyártói és felhasználói érdek helyett néha más a prioritás, mert mennek a maguk feje után."
    Sosem egy-egy fehasználó elképzeléseit követik nagyobb projekteknél, mert akkor sosem lehetne közös nevezőre jutni, hanem legfeljebb statisztikai alapon mennek valamerre. De az is megeshet, hogy a fejlesztők saját preferendiái szerint haladnak. A felhasználók pedig örülhetnek, hogy lényegében ingyen jutnak hozzá a programhoz. Ha egy cég akar valamilyen képességet betetetni egy nyílt cuccba, akkor esetleg forkolhatja, de hoszútávon ezzel sok a baj, mert a frissítéseket is neki kell karbantartani (igazából ezért trehány az android update is, mert a forkolt gányolt kódot nem lehet simán frissíteni az eredeti fejlesztéseivel).
    A másik, jobbik eset, ha ők fizetnek fejlesztőket, hogy dolgozzanak a projekten és a fejlesszék bele a saját szükségleteiknek megfelelő funkciókat. Ha egyszer benn van, akkor jó eséllyel benn is marad és minden más újdonság is rendelkezésre áll később. Három évig dolgoztam nyílt forrású publikus projekteken, ahogy nagy cégek finanszírozták a fejlesztőcsapatunkat.

    [ Szerkesztve ]

  • sz.balazs.95

    veterán

    Eleve ketté kéne szedni a frissítéseket, az alap Android direkt a Google-től jönne, míg a gyártóspecifikus dolgok meg őtőlük.
    Oszt ennyi, jónapot.
    WP 8-on működött, nem hiszem, hogy lenne akadálya, csak meg kéne rendesen csinálni. :U

    Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

  • cami][us

    senior tag

    válasz azbest #87 üzenetére

    Szóval v2-re igaz, amit írtam, az relative engedékeny.

    Az az LGPL. Kiadni nem kell a forrást, csak ha külön kérik.

  • Béééla

    őstag

    válasz bambano #86 üzenetére

    nem baj, elég, ha pár ember begorombul miatta és lépnek
    Amíg ez a pár ember nem döntéshozó pozícióban van, akkor fing a tornádóban. Én dönthettem anno úgy, hogy Windows Server viszlát, de amíg a diák és tanár a windowst választotta, nem partizánkodhattam.

    engem nem zavar, hogy ki mit hisz. látom, hogy a windows telefon beleállt a földbe, látom, hogy a linux a felmérések szerint terjed, nekem ez elég. hogy mit gondol gipsz jakab nem szakmabeli, nem az én köröm.
    De nem a felvetéshez tartozik. A felmérések mutatják hogy terjed, csak a végfelhasználók nem találkoznak vele. Lehetne azt is magyarázni egy villanyautóról szóló konferencián, hogy mennyire nő a kamionok eladása, csak nem releváns.
    A desktop linuxok nem elég fejlettek még, és hiába lobogtatja bárki is hogy a datacenterekben azt használják, nem fogja megoldani a problémát. Nem kerülgetni meg félrebeszélni kell, hanem gatyába rázni.

    az jobb helyzet, hogyha mindenki magadra hagyott, akkor neked van esélyed lépni. annál mindenesetre jobb, hogy még ennyi sincs.
    Kocka vagy. Te bele tudsz nyúlni. Másik 6.99 milliárd ember nem. Nem te vagy a célközönség, hanem a másik 6.99 milliárd. Rosszul esik ha leszarják az embert, de attól nem lesz jobb.

    ezeket mind nem tudtam volna megoldani forráskód nélkül. ha ezeket szabad szoftver nélkül kellett volna megcsinálni, az brutális zseton lett volna.
    Meglepő, de az emberek legjava szakit hív ahelyett, hogy ő buherálná meg.

    Bélabá

  • azbest

    félisten

    válasz cami][us #89 üzenetére

    Nem, az lgpl nem arról szól. Az a saját zárt és nyílt kód szeparálása kapcsán előny inkább.

    Én arról beszélek, hogy csak annak kell odaadnom a forrást, akinek a binárist is adom VS mindenképp ki kell adnom a forrást, ha módosítom.

    [ Szerkesztve ]

  • cami][us

    senior tag

    válasz azbest #91 üzenetére

    Én arról beszélek, hogy csak annak kell odaadnom a forrást, akinek a binárist

    Akkor csak ennyi. A v2/v3 a drm körül kavart meg a kompatibilitás terén.

  • bambano

    titán

    válasz sz.balazs.95 #88 üzenetére

    "Eleve ketté kéne szedni a frissítéseket, az alap Android direkt a Google-től jönne, míg a gyártóspecifikus dolgok meg őtőlük.": ezen meg is bukik a dolog, mert az alap droid alapvető része a kernel, ami gyártóspecifikus, tehát nem jöhet a guglitól, viszont ha a kernelt nem tolod előre, ahogy halad az idő, úgy a rá épülő lomokat se tolhatod.

    (#90) Béééla
    "Amíg ez a pár ember nem döntéshozó pozícióban van, akkor fing a tornádóban": a felvetésem szerint abban vannak.
    "A desktop linuxok nem elég fejlettek még" bla bla bla. legalább 15 éve elég fejlett ahhoz, hogy desktopra kerüljön. de ezt is annyiszor végigvitatkoztuk már, hogy kisebesedik tőle a könyököm.

    "Nem te vagy a célközönség, hanem a másik 6.99 milliárd.": tévedés. két külön dologról van szó, a felhasználó egy célközönség, aki meg képes rendes hibaüzenetet adni, az egy másik cél közönsége.

    "Meglepő, de az emberek legjava szakit hív ahelyett, hogy ő buherálná meg.": zárt forrást másik szaki se tud megbuherálni.

    a magam részéről nem foglalkozom tovább a linuxot lesajnáló hsz-eiddel, azt gondolsz a linuxról, amit akarsz.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • #40553216

    törölt tag

    válasz Béééla #85 üzenetére

    „amit egy linux disztró nem tud a mai napig nyújtani, mert a frissítésekhez be kell írni a root jelszót, és már ez kifog az átlagfelhasználón”
    Spec. az Ubuntu biztos (lehet, más is, de nem használok mást), hogy évek óta nyújtja. A nem nagyon mélyen rendszerszintű frissítésekhez nem kell jelszó (nemhogy root, mert ez Ubuntun sosem kellett, de még a sudo-zó joggal bíró egyetlen felhasználó sajátja sem), amihez meg kell, az az előző zárójeles részben említett saját jelszava.

    [ Szerkesztve ]

  • cami][us

    senior tag

    válasz #40553216 #94 üzenetére

    Én még életemben nem láttam "nem nagyon mélyen rendszerszintű frissítések" kategoriát. Egyedül a crossover telepített automatikusan home-ba. Na ott tényleg nem kellett root. Amúgy token/fingerprint.

    Mondjuk aki hülye egy jelszó beírásához az egyéb gaztettekre is képes. :D

    [ Szerkesztve ]

  • riki

    senior tag

    válasz Béééla #73 üzenetére

    Miért is gáz az Mtk ? Szinte minden nagy gyártónak van ilyen chipsettel szerelt telója. Pld a Lenovonak szinte az összes 3 évnél fiatalabb telója megkapja a 6-ost. Sok Kínai telefon szinte havonta kap frissítés.Inkább a "nagy gyártók" hanyagolják el ezt a dolgot ,főleg a Snapdragon készletesekkel.

  • #40553216

    törölt tag

    válasz cami][us #95 üzenetére

    Főképp a kernelre gondoltam és ténylegesen egy-két programra csak, mert a valóságban így működik. Azon túl nem telepítésről, hanem frissítésről volt szó. Csak erre vonatkozik a jelszó nélküliség.

  • Béééla

    őstag

    válasz riki #96 üzenetére

    Miért is gáz az Mtk ? Szinte minden nagy gyártónak van ilyen chipsettel szerelt telója. Pld a Lenovonak szinte az összes 3 évnél fiatalabb telója megkapja a 6-ost.
    Igen, egy gyártó választott egy jobban támogatott szériát (amit lentebb is írták, hogy nem frissül), attól még általánosan nem lesz jó a támogatása.
    És azért mert majdnem mindenkinek van egy filléres telója, nem lesz jó... Ez olyan mint az alsó polcos kóla-utánzat. Nem lesz azért jó, mert "ez is kóla".

    @bambano:
    "A desktop linuxok nem elég fejlettek még" bla bla bla. legalább 15 éve elég fejlett ahhoz, hogy desktopra kerüljön.
    Igen, attól még hogy néhány kockának megfelel, a nagy tömegnek nem feltétlen. A Windows Me is "megfelelt" a desktopra. Sőt, a DOS is. Általánosan több éves lemaradásban szokott lenni, amit mára nagyjából behozott, mégse tudja azt nyújtani, hogy egy átlagfelhasználó (aki a piac legjava) kapjon érte, vagy elfogja az "ez igen, ezt akarom" érzés.

    "Nem te vagy a célközönség, hanem a másik 6.99 milliárd.": tévedés. két külön dologról van szó, a felhasználó egy célközönség, aki meg képes rendes hibaüzenetet adni, az egy másik cél közönsége.
    Megint tereled: a többségnek elég, ha egy automata mechanizmus hazaküldi a jelentést, ma már majd' mindenkinek van internetje, nem kell magának otthon offline reszelnie. Ha meg megtörtént a baj, akkor kiegészítheti a jelentést. A felhasználók elenyésző százaléka akarja ezzel szemben maga megoldani a problémát, és ezért a nagyon apró kisebbségért nem fognak ugrani a gyártók.

    "Meglepő, de az emberek legjava szakit hív ahelyett, hogy ő buherálná meg.": zárt forrást másik szaki se tud megbuherálni.
    Mert a hibajelentés alapján egy bugot se javítottak ki egy szoftvercégnél, soha, ha zárt volt a forrás...

    [ Szerkesztve ]

    Bélabá

  • bteebi

    veterán

    válasz sz.balazs.95 #88 üzenetére

    "nem hiszem, hogy lenne akadálya, csak meg kéne rendesen csinálni."

    Ééés szerintem el is értünk a probléma gyökeréhez :DDD :P.

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

  • UnA

    Korrektor

    válasz sz.balazs.95 #88 üzenetére

    Nem tudom, hogy ez WP8-an hogy is lett volna, főleg hogy egy gyártó esetén ez talán még nem is volt valódi feladat ;)

  • NandoXXL

    senior tag

    válasz Béééla #101 üzenetére

    'Ez olyan mint az alsó polcos kóla-utánzat. Nem lesz azért jó, mert "ez is kóla".'

    Viszont az alsó polcos bor, kólával már jó lesz :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • #40553216

    törölt tag

    válasz NandoXXL #104 üzenetére

    Mármint alsó polcos kólával. :DDD

    Eszembe nem jutna akár egyiket, akár másikat, akár a kettő bármilyen arányú keverékét inni.

  • azbest

    félisten

    válasz #40553216 #105 üzenetére

    Még egy alsópolcos tévé hiányozna hozzá, hogy teljes legyen a Maunika só :D

  • cami][us

    senior tag

    válasz #40553216 #97 üzenetére

    Sejtettem hogy valami policykit-es hülyeség. Amikor bubuntut toltam, mindig terminálból frissítettem, szóval az apt upgrade -y GUI-s automatizálása annyira nem érint, de sokaknak lehet hogy hasznos.

Új hozzászólás Aktív témák