Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • King Unique

    titán

    válasz Slack #38 üzenetére

    Ez a felhasználástól is függhet, ki milyen programokat telepít, mennyire gányolja szét a rendszert stb. Én már HDD-n is leszoktam a kényszeres újratelepítésről és max. mentésből állítom vissza a rendszert, ha esetleg valami gond lenne. De manapság az SSD-k korában meg pláne nem annyira téma ez. Van nekem is több, X éves telepítésem, aztán mégsem futtatok kötelező jelleggel XY külső szoftveres rendszeroptimalizálást. Ellenben mégis működik a Windows rendesen és SSD-n nyilván a sebesség is OK.

    [ Szerkesztve ]

  • válasz Slack #38 üzenetére

    Régen akár havonta is újraraktam. :D De az a Win98 meg XP-s idő volt. Most egy 3 éves Windows 8.1 van a gépen, windowsos karbantartót szoktam futtatni, meg nem rakok fel minden szart. Kb ennyi. Ja meg SSD, de a HDD-s gépeket is rendbe szokta rakni egy töredezettségmentesítés, mondjuk ahhoz az Auslogics Disk Defrag programot szoktam használni, mert az optimalizál egy kicsit, így a sebesség megvan. Ha szükséges, a lapozófájlt meg a hibernációs fájl törlöm előtte, majd visszaállítom. Ez sokat segíthet.

    A registry "tisztogatás" bullshit, a temp fájlokat pedig a windows le szokta irtani. Szerintem az összes ilyen csodaprogi csak marketingfogás. Ha annyira fontos lenne ez a sok kókányolás, akkor már rég benne lenne a Windows-okban, legalábbis nem tudok ellenérvet felhozni, miért ne lenne érdeke az MS-nek.

    [ Szerkesztve ]

    A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

Új hozzászólás Aktív témák