Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • borg25

    senior tag

    LOGOUT blog

    válasz ughhh #30 üzenetére

    már csak a beragadt idősebb korosztály használja, lejtmenet és megszűnés lesz a generáció eltűnésével párhuzamosan

    Kösz a biztató szavakat. Azért remélem, hogy még sok víz lefolyik a Dunán, míg egy sárga villamos átsegít a túlvilágra. :)
    Az a beragadt idősebb korosztály, aki 2010 környékén volt 20-30 éves most még csak 30-40. Tudom, hogy az átlag életkor pasiknál kisebb, mint a nyugdíjkorhatár, de azért remélem még élek minimum 30 évet.

  • borg25

    senior tag

    LOGOUT blog

    válasz Tüzi #34 üzenetére

    Adj egy két évesnél kisebb gyerek kezébe egy okostelefont, hogy csöndbe maradjon, és végérvényesen hazavágod a pszihéjét. Nem, nem úgy, hogy majd költhetsz sokat pszichológusra, hogy rendbe tegye, hanem örökre, végérvényesen megtanulja, hogy a boldogságát ne emberektől, hanem tárgyaktól várja. Innentől kezdve a kötődés, kapcsolatok nincs. Hiányérzete lesz, de sosem fogja tudni kezelni. Nem én mondom, az Amerikai Pszichológiai társaság.
    Aki most tinédzser, az valszeg kapott a szüleitől okos telefont, hogy játsszon.
    Ha így van, akkor minek neki a facebook, hogy emberi kapcsolatot ápoljon? Egy Tik-tok video és lehet gyűjteni a likepontokat. S azok a likepontok...fogadok, hogy jobb, mint bármilyen drog, így tényleg mit számít mihez kezdenek az adataival?
    Egy biorobotnál gond, ha mindent tudnak róla? Legalább nem kell találgatni, hogy mi teszi boldoggá, hátha az algoritmus meg tudja mondani. Talán a kapcsolatai is elég felszínesek hozzá, hogy a személyiségi jogai bármit is számítsanak neki. Jah, lehet, hogy tényleg nem érdekli az egész GDPR.

  • borg25

    senior tag

    LOGOUT blog

    válasz Gargouille #43 üzenetére

    Ha érdekel a téma, akkor olvass utána a kötődési zavarnak. Minden életkorban mást és mást kell és tudsz megtanulni. Ha akkor nem alakul ki a készség, akkor az ablak bezárul és az nem lesz meg. Ezért gond, hogyha 2 éves kor előtt adsz a gyerek kezébe okos eszközt, ami sokkal jobban le tudja kötni, mint téged egy lego ugyanennyi idősen. Később már nem fogja tudni megtanulni, hogy valakitől (az anyjától) várjon szeretetet, törődést, megnyugvást, valakire számíthat. Te mikor gép előtt ültél idősebb voltál. Ennyi.

  • borg25

    senior tag

    LOGOUT blog

    válasz Gargouille #61 üzenetére

    A két éves kort hagyod ki a számításból. Nem azzal van a gond, hogy a gyerek 18 éves koráig 1 évet ül a képernyő előtt, hanem ha ezt pont egy kritikus korszakában teszi.
    Sarkított példával élve: Egy nap 40 lélegzettel kevesebbet veszel nem gond, még egészséges is. Kivéve ha ezt nem egyszerre egy 10 perces intervallumban akarod letudni.
    Egyébként én is mondhatnám, hogy míg nem kezdtem el számítógéppel foglalkozni addig a szőnyegen simán meg tudtam találni a fülbevaló leesett dugóját, aztán megtanultam 14"ra koncentrálni a 3x4m szőnyeg helyett.
    Egy gyerek életében két éves korig van az anya és nagyjából semmi.

    Mondok egy durvát: Hallottam olyan esetet, hogy árvaházban egészen kisgyerekek nem sírnak. Na nem azért, mert olyan szuperek, hanem, mert megtanulták, hogy felesleges sírniuk, úgy se megy oda senki. Szerinted az ilyenből milyen felnőtt lesz? Lehet, hogy nagyon önálló lesz, de hogy mennyire fog másban megbízni, támaszkodni, kapcsolatot kialakítani, máson segíteni?

    Mondtad, hogy nem olvasol semmit, kútfőből. Pasi szokás. Pasik vannak úgy, hogy minek elolvasni a használati útmutatót, meg a szerelési útmutatót. Úgy vagyok vele, hogy inkább utólag mondjam azt, hogy felesleges volt, minthogy jah hát azzal rengeteg mindent megspóroltam volna. Csak azt mondom, hogy kockázatos hozzáállás nem beszerezni az információt, amikor azt mondod, hogy informatikus vagy, tehát tudod, hogy a XXI. században az információ is értéket képvisel.

  • borg25

    senior tag

    LOGOUT blog

    válasz Gargouille #70 üzenetére

    Abszolut nem tartom kötözködésnek.
    Még nincs gyerekem, de én is hallottam sok storyt, hogy a védőnő ezt mondta, meg azt, aztán az vált be, esetleg évekkel később más kutatásból kiderült, hogy hülyeséget is mondott.

    A használati útmutatót úgy értettem, hogy beszerzel sok információt, aztán magadban szintetizálod, és döntesz a szerinted leghelyesebb mellett. Minél több információd van, annál jobban tudod kombinálni a dolgokat, más nézőpontból nézed. Mint a sakk. Úgy tudom, hogy a sakkmesterek megtanulják az eddigi játszmákat, és mikor játszanak erősen támaszkodnak arra, hogy azt próbálják meg eldönteni, hogy a jelenlegi helyzet melyik már ismertre hasonlít a leginkább.
    Így olvasva, akkor te se utánaolvasás nélkül spontán kútfőből nyomod, hanem tanultak alapján hozol egyéni döntést.
    Offtopic offtopicja: Ugye a Bolyai geometria is úgy született, hogy oké, hogy az Eukleidészi geometria szerint egy ponton keresztül csak egy párhuzamos egyenes húzható, de mi van, ha azt mondom, hogy juszt se? Vagy Tesla is egész jól megoldotta, hogy építsen egy motort ami nem szikrázik, mint az egyenáramú, pedig a tanára azt mondták neki, hogy nem lehetséges. Tudás megvolt, mérlegelt és újat alkotott.

Új hozzászólás Aktív témák