Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tin

    veterán

    válasz bambano #8 üzenetére

    nem gondolkozol almásan. van egy bikaerős vasad, ami még akkor is működik, ha valójában nem használod.

    a koncepciónak még lehetne is értelme, ha azt mondaná, hogy az ARM magon natívan képes iOS alkalmazások futtatására, mert csak, mert miért ne.

    de erre, hogy még kevesebbet fogyasszon, amíg alszik? az ssd-k meg az U procik idejében?

    (#17) arminlok: mesélj nekem erről
    Attól még mert te nem csinálsz semmit vele és nincs bekapcsolva a kép nem jelenti azt hogy ne pörögne le másodpercenként pár millió utasítás.

    [ Szerkesztve ]

  • Tin

    veterán

    válasz bambano #19 üzenetére

    ja, én se:D

    (#20) zola96: jaj igen ennyire nem értek hozzá. szóval akkor azokban valami HQ proci van. de akkor meg miért az akkuidő a fontos szempont? most szerinted csinálni akarnak majd egy hibrid oprendszer, ahol a feladatok egyik felét az ARM proci végzi, a többit meg az Intel? és majd közben mindegyiknek lesz saját memóriaterülete vagy adatbusza meg háttértárja, vagy majd a közöset használják? vagy hogy? vagy beleraknak egy iOS-t az OSX mellé, és akkor lesz egy 2in1 géped?

    értem a kisnagy architektúra lényegét, és az ennyire akku-érzékeny alkalmazási területeken, mint a mobiltelefon, látom is értelmét, de itt... nem lenne sokkal egyszerűbb saját fejlesztésű processzort használniuk amibe olyan magokat pakolnak amilyeneket akarnak?

    és tudod miért fa..ág az egész? mert rámentek ezekre az 1 kilós szarokra, mert a design az első, miközben a probléma nem lenne probléma, ha hozzácsapnának 20-30 dekányi plusz akkut. akinek a teljesítmény kell, az fogadja el a súlyát is.

    [ Szerkesztve ]

  • Tin

    veterán

    válasz Ribi #22 üzenetére

    nem érted. az a szempont, hogy a legerősebb legyen a gépük, a legvékonyabb, a legkönnyebb, és legyen valami barom fícsör, aminek az értelme kb nulla - ha csukva van a gép, úgyse dolgozol rajta.

    ezeknek az erős gépeknek is megvan a létjogosultsága, pl. játékra (ja, bocs, mac..), na de akkor mondjuk videovágásra meg ilyenekre, de ha dolgozol vele, úgyis leszopja az akkut, másrészt meg amikor nem vagy a gépnél, kijönnek az értesítéseid a telefonra. amikor kinyitod, akkor meg leszinkronizál.

    fájdalmas, hogy az apple mennyire kifogyott.

  • Tin

    veterán

    válasz bambano #25 üzenetére

    vagy csak simán szólni az intelnek, hogy a HQ modelljeibe rakjon már alacsony fogyasztású gyengébb magokat is... nem?

  • Tin

    veterán

    válasz zola96 #29 üzenetére

    az orbánra se fogok soha szavazni, mégis lehet véleményem, nem?

    figyelj, ez egy tech fórum, és egy tech hír volt. miért ne lehetne véleménye az embereknek róla? ha mondjuk egy tök újonnan induló cégről szólna, aki ezt akarja csinálni, akkor üres lenne a fórum, mert senkinek sincs?

    ez nem az apple elleni támadás, hanem a baromság elleni. már, hacsak nem csinálják meg értelmesen.

  • Tin

    veterán

    válasz [CsuCsu] #37 üzenetére

    a hosszabb távú stratégiájuk hogy saját procit használnak a macjeikben. szóval ez kilőve. mondom, szerintem ez inkább egy jelzés az intel felé, ohgy csináljon hibrid socot

  • Tin

    veterán

    fanok, áruljatok el valamit kérlek...

    mire jó ez a "hibrid alvás", ha azokat a funkciókat kezeli le, amit a mobilod is?

    2017-ben, de komolyan, a mobilról kb dolgozni lehet. nyilván kényelmetlen, de akkor meg ott a rendes laptop, a kis laptop, a nagy asztali gép, vagy amit akar az ember, mindegyik a neki megfelelő teljesítménnyel, akkuidővel, súllyal, és mindennel.

    nem értem, minek kell egy gyenge magot rakni egy erős gépbe azért, hogy napi(!!!) 7% helyett 3%-ot merüljön, miközben a gépet nem is használják.

    mobilnak van értelme, hiszen mobil. a háttérben, kikapcsolt képernyőnél ne zabálja le az akkut semmi, ott vannak a gyenge magok, kezelik, és amikor meg kell az erő, használja az erős magokat.

    de egy laptopnak jellemzően mégis mikor van olyan ciklusa, hogy nem csinál semmit, és ki van kapcsolva a kijelző? csak mert ugye ssd van benne, tehát megoldható, hogy lemegy sleep-be, aztán meg egyszerűen 30p után hibernálja magát. aztán kinyitod, és 3mp múlva magához tér, és újabb 3mp múlva meg már le is szinkronizált neked.

  • Tin

    veterán

    válasz Misi1979 #52 üzenetére

    Misi most abból amit leírtam, tényleg ez jött le, hogy akkor dolgozzak mobilról? mennyire kell hülyének nézni a másikat, hogy ezt írd válasznak?

    most én is válaszoljak hasonló stílusban? jó.

    - lehet hálózatról engedélyezni? akkor minek az alacsony fogyasztású mag?
    - biztonsági mentés, icloud szinkronizálás kikapcsolt állapotban? minek, nincs elég ideig bekapcsolva a gép, hogy a háttérben elvégezze?
    - mesélj, milyen égetően fontos tartalmaid vannak, amik nem tudnak bekapcsolt állapotban leszinkronizálódni?
    - esetleg az az érv, hogy mert drága a mobilnet, és így wifin lejönnek a cuccok? drága a mobilnet egy háromnegyedmilliós géphez?
    - vagy esetleg valaki mb prót használ a mezőn a tehenek között, ahol nincs mobilnet, és az odavezető úton sem, de a pajtában még volt wifi, és ott akkor leszinkronizálódhattak az életbevágó tartalmak?
    - 7% helyett 3% az életmentő? hol? a kávézóban? egy MacBook pró-val? amire ráadásul most panaszkodnak a felhasználók, hogy addig vékonyították, amíg már alig bírja akkuról?
    - tök sok lehetőség? mégis mi? mi az, amit a munkavégzés idejében nem tud megcsinálni, és a telefonodon nem tudod megnézni, hogy aztán fél percen belül a gépedre is leszinkronizálódjon?

    egy olyan dolgot mondj, amire ez a szar tényleg jó. de úgy, hogy feltételezem, hogy aki megvesz egy háromnegyedmilliós erőgépet, az munkára akarja használni, és nem a kávézóban a 15 éves csitriknek villantani a latte mellett, hogy EMBÉPRÓ.

    [ Szerkesztve ]

  • Tin

    veterán

    válasz Misi1979 #58 üzenetére

    :D :R

    akkor sem győztél meg... kinyitja, és ott a levele. és a mekker sem a torrenttel. vagyis, feljebb írtam, ha egy teljes értékű "mobiltelefon" erősséget tudna a másik procija, pl. natív iOS alkalmazások futtatására, talán még lenne is érteme, bár akkor is a kijelző zabálná fel az energia nagy részét.

    szóval, még minidg várom az ötleteket, mire lehet jó egy ilyen:) azon kívül, hogy innovációnak tűnik, és extraként árulható macbook pro+ címkével:)

    [ Szerkesztve ]

  • Tin

    veterán

    válasz Misi1979 #68 üzenetére

    szerintem hasznos lehet a fenti, viszonylag kevés embert érintő _valós_ szkenárióban, de ezért felárat kérni faszság. nem tudom megérteni, hogy minek a pc-be egy arm proci "segédfeladatokra". miért nem építenek egy saját cpu-t, ami tud így működni, és a probléma meg van oldva.
    nem látom azt a _valós_ piaci igényt, ami ezt indokolná, azon kívül, hogy valami plusz feature-t akarnak felárként eladni, és aztán annak a bugjaival tovább szivatni a felhasználókat.

  • Tin

    veterán

    válasz Misi1979 #70 üzenetére

    melyik része nem volt érthető?:)

    tök jó, legyen a része, de szerinted ha az új MBP-be beleraknak egy ARM procit, nem fogja megdobni az árát?

    itt nem a power nap funkcióról beszélek, hanem a segédprocesszorról.

  • Tin

    veterán

    válasz Madwe #72 üzenetére

    1. elfogadom, a backup szükségességében nem tudok és nem is akarok vitatkozni, nem is tettem feljebb sem, bár tudod, ha úgyis lerakod, rádugod tölteni, akkor meg minek az arm?
    2. ez is trollkodás volt azért, windows-on sem érzem annyira, hogy gáz lenne, szól, majd valamikor újraindítom, és kész. lassú gépen sz.pás, de az mbp sem lassú gép
    3. ez nyilván az:D

    az alsó részéről beszéltem végig. hogy MINEK? arról beszélnek, hogy ő majd a macbookba is saját procit raknak, aztán előjönnek ezzel a hülyeséggel, ami tök egyértelműen arról szól, hogy levámoljanak még többet a userekről valami hülyeség címén. a konkrét akkus dolgot meg én is írtam feljebb, nem is értem, hogy egy melóra való erőgépet miért akarnak a végletekig kikönnyíteni? arra ott az air. abba persze nem kell arm proci, mert alig eszik úgy is. van 6500u-s ultrabookom, amire az nem elég, arra én már asztalit használnák, pedig van HQ-s procis laptopom is. de ezzel nem az MBP vagy a bika laptop létjogosultságát kérdőjelezem meg, hanem éppen azt, hogy minek egy HQ-s procit ultrabook kategóriában eladni, miért nem lehet belerakni a szükséges méretű akkut.

    (#73) Misi1979: drágább lesz, ahogy mindegyik követő modell az, és a következőben ez lesz majd a "nagy" feature, ami miatt drágítanak. közben a 90% számára semmi előnye nem lesz.

    (#75) strogov: minden szavaddal egyetértek. ilyen is ritkán van velem:D

    [ Szerkesztve ]

  • Tin

    veterán

    válasz noPublicFG #77 üzenetére

    itt feljebb pár mbp felhasználó elmondta, mire jó. én a többségét baromságnak tartom, de a backupot, vagy a nagyobb fájlok felhős szinkronizálását nem. csak ha ez akkor történik, amikor nem használod a gépet (egy hosszú nap után), akkor én úgyis töltőn tartanám, tehát a dolog nálam ezen meg is bukott.

    a cikkből nekem az jött le, hogy a "power nap" funkció teljes egészében az arm procin menne, magyarul az hajtaná végre a taszkokat, és az lenne valami alig-fogyasztó üzemmódban, fogadva az üzeneteket, végrehajtva a háttérfeladatokat addig, amíg a gép kvázi "ki van kapcsolva".

    gyakorlatilag az egész olyan, mint a telefonod, amikor nem használod. ha belegondolok, hogy mi értelme egy kvázi soha ki nem kapcsolt gépnek, ami eközben a hálózaton lóg és kommunikál, a fent írtakon kívül nem sok értelmét látom - és, hogy őszinte legyen, sem a backup, sem pedig a felhőszinkronizálás nem olyan hatalmas dolog nekem, ami miatt megérje bekapcsolva tartani a gépet.

    sokkal egyszerűbb megoldás: shudown after backup and cloud synchronization - aztán rádugod a töltőre, lecsukod a géped, elvégzi a feladatait, és kikapcsol.

    de nem vagyok almás, az egy más gondolkodás, más szempontokkal.

    számomra az egész egy előzetes magyarázat arra, miért lesz $200-al drágább a következő generáció.

  • Tin

    veterán

    válasz Parallaxis #80 üzenetére

    Mert ugye, ha töltőn van a géped, akkor nem fogyaszt áramot...
    dehogynem, de akkor nem mindegy, hogy a core i7 pörög alapjáraton, vagy az arm proci?

    Te még nem akartál földhöz vágni egy ostoba Windows-os szart se, ami éppen akkor nyomja a képedbe, hogy ne kapcsold ki, mert éppen frissít, amikor éppen KI AKAROD KAPCSOLNI?
    nem emlékszem ilyenre. jelzi, ha frissíteni akar, és általában kikapcsoláskor rányomok, és frissít. gondolkozom, de nem emlékszem, mikor okozott ez problémát.

    Mennyivel elegánsabb lenne, ha ezt a háttérben elvégezné, amikor te nem használod a gépet?
    jobban szeretem én magam kontrollálni, hogy mit csinál a gépem, és inkább csak ne zabálja le az aksit a háttérben, hogy aztán másnap meglepődjek.

    Nem egyszerűbb és ez jóval több energiát és akár a te idődet is pazarolja.
    nálad mennyi ideig tart a frissítés? merthogy nálam 1-2 perc, de néha akár 5 is van.

    (No meg jó pár Windows-os notesz nem is szíveli, ha lecsukva működik, mert a hűtése nem igazán van értelmesen megoldva.)
    igen, ezért szoktam kikapcsolni a gépet. amikor nincs kontroll alatt, ne akarjon működni.

  • Tin

    veterán

    válasz buvartacsko #82 üzenetére

    egyrészt az egy válasz volt valamire, másrészt külön szeretem, amikor kiragadnak a hsz-ből egy részt, és nekiállnak érvelni ellene. ha hallasz egy beszélgetést, odamész, kiveszed akkor kiveszed a középső mondatát, és mindegy, mit mondott előtte, nekiállsz meggyőzni arról, hogy az ott nem igaz?

    de nem vagyok almás, az egy más gondolkodás, más szempontokkal.
    számomra az egész egy előzetes magyarázat arra, miért lesz $200-al drágább a következő generáció.

    ez a része vonatkozott a hozzászólásnak rád. de ha visszaolvasol, leírtam, hogy életszerű lehet almás körökben az a módszer, hogy lecsukott géppel akarnak feladatokat végrehajtani, és még az sem zavar, ha a felhőbe tolják a képeiket, azonnal szinkronizálni akarnak a soha ki nem kapcsolt gépükre, mert ha hazaérnek, nem bekapcsolják a gépet, hogy leszinkronizáljon, és közben mondjuk kezet mosnak, hanem ha leülnek, akkor azonnal kell az anyag. hát, legyen, feljebb is írtam: más gondolkodás, más szempontok.

    szerintem attól még baromság ezért még egy proci, meg egy kövérebb árcédula.

  • Tin

    veterán

    válasz buvartacsko #84 üzenetére

    ezt érvként felhozni pontosan annyira korrekt, mint az előző hsz-em kiragadott részére válaszolni.

    főleg, mivel 1-2 év múlva, ha lesz termék, és ha fel lesz árazva, erre a beszélgetésre már nem fog emlékezni senki. te meg most azt gondolod, hogy ettől bármiben is igazad lett.

    elhangzott a véleményem, többekkel megbeszéltük a dolgot pro és kontra, a te hozzászólásaid pedig nem az arm segédprocesszor témáról szóltak (1 rövid kivétellel), hanem arról, hogy másoknak elmondd, hogy mennyire jó a time machine.

    de a cikk nem erről szólt, és mi sem erről beszéltünk.

  • Tin

    veterán

    válasz Parallaxis #86 üzenetére

    Meglepő, hisz a Windows legidegesítőbb dolga ami mindenkit bosszant.
    sosem állítottam be a windows-t automatikus telepítésre, szólt ha letöltötte, és kézzel ráengedtem a megfelelő pillanatban. 10+ évvel ezelőtt talán előfordult néhányszor, hogy véletlenül úgy shutdown-oltam a gépet, hogy elindult a telepítés, és várnom kellett 10 percet, de földhöz vágni akkor sem akartam.

    Hát igen, ez egy Windows-os gépnél valós probléma, MacOS-nél nem.
    probléma? nem érzem annak. ha macem lenne, akkor is kikapcsolnám, mert minek menjen.

    Aha, mesélj még.. Egy komolyabb Windows frissítés néha 30-40 perc is lehet, főleg, ha nem SSD-n van a rendszer. (De újratelepítésnél, mikor minden frissítést újratelepít, akkor 2-3 órát is eltart jó pár újraindulással fűszerezve.)
    emberem. te most egy macbook pro-t hasonlítasz egy 40 ezer forintos celeronos laptophoz? láttál már mai modern windowst? 5 éve csak ssd-s gépet használok, a világon semmi gond nincs ezekkel. a frissítések 1-2 percek, van, amikor a negyede sem, talán az anniversary update volt 15 perc a gyengébbik laptopon, de nem több.

    Ezért nem használok én már Windowst egy ideje, mert ezen problémákkal nem kell foglalkoznom, működik és kész.
    tudom, sokan vannak így. de erről a "just works"-ről nekem más a véleményem, és a személyes tapasztalatom. igaz, nem osx-el, hanem ios-el.

    A lényeget nem érti itt a Windows-os kompánia... A funkció már évek óta működik és teszi a dolgát, ahogy kell. Az újdonság annyi, hogy még energiatakarékosabb lesz.
    és még drágább az új macbook.... értem én :)

    Persze, hogy nem erről beszéltek, hisz azt sem tudjátok miről van szó, mert az általatok használt eszközökben még hasonló funkció sincs.
    nézd, ha a "just works" egyház annyira hívővé tesz, hogy azt hiszed, hogy az mindennek a csúcsa, engem aztán nem zavar. ez egy nyitott technikai fórum, vélemények ütköztetésére való, itt az arm processzor szükségességéről és ésszerűségéről volt szó, nem pedig a "power nap" funkció létjogosultságáról. mivel a "just works" annyira alád rak mindent, látom gondolkozni ezen már nem is kell, keresel valami mást, amivel promózhatod az almás logót.

  • Tin

    veterán

    válasz Parallaxis #88 üzenetére

    Mindig szerettem olvasni a Windows-os esti meséket. A cégnek elég nagy és fejlett gépparkja van és biza nem 1-2 perc a frissítés Win 10 alatt sem, az anniversary update meg a főnököm i7-es, SSD-s HP-jén majdnem 1,5 óra volt.
    értem. esetleg nem az unokahúgod ex-pasijának a szomszédja mesélte? nekem ennyi volt. két laptopon és egy asztali gépen is. szar a főnököd gépe, erről én nem tehetek.

    Nem hiszek semmit, de ha néha át kell ülnöm egy Windows-os gép elé, akkor úgy érzem, hogy legalább 10 évet időutaztam visszafele. Nehézkes, ostoba és lassú még a legerősebb vassal is.
    ez a te véleményed, sok más ember véleménye meg más. ne tartsunk már ott, hogy az osx jobb, mint a windows, mert az idők végezetéig vitatkozhatnánk. nem ez volt a téma, ne rángass be újabb és újabb témákat csak azért, hogy igazad lehessen.

    Az ARM csak egy megoldás, hogy még jobb legyen egy már meglévő funkció.
    de erről szólt a cikk ember!! erről beszélt mindenki rajtatok, almásokon kívül...

    Semmi gond, aki szívni akar, az használjon csak Windows-t nyugodtan, engem ez nem izgat különösebben.
    erre meg nehéz bármit is mondani.

    [ Szerkesztve ]

  • Tin

    veterán

    megkérném az apple trollokat, hogy fejezzék be.

    a cikk témája ontopik, az apple történelme és a windows-al összehasonlítása meg offtopik.

Új hozzászólás Aktív témák