Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • strogov

    senior tag

    válasz Ribi #32 üzenetére

    Desktop vonalon nagyon mondvacsinált az egész. Ha egy laptop-ot lecsukok akkor az vagy töltőn van, vagy a táskámba kerül. Táskában nekem ne csipogjon meg szinkronizáljon, mert nem kell. Amikor felnyitom kb. másfél másodperc alatt lehúzza a leveleim, szinkronizálja a naptárat, és főz egy kávét. Dróton meg majdnem mindegy, hogy 0,01W, vagy 3W. Mert ez nem fogyasztás pl. a tv készenlétijéhez képest sem.
    Telefonnál egész más a helyzet. A kommunikációs funkcióknak ugyanúgy menni kell "alvó" módban is. Ezek nagyon kis erőforrás igényű feladatok, de nagyon fontosak.

    Nyilván nincs szükség ezer magra telefonnál sem csak normális energiatakarékos megoldásra. Ahoy írod is iphone-nak "csak" 2 magja van. Talán egyszerűbb megoldani az alacsony fogyasztású magok miatt, hogy idle-ben csak át kell kapcsolnia a gyenge magokra.

  • mekker

    őstag

    válasz Ribi #32 üzenetére

    Azonos teljesítményt több maggal takarékosabb kihozni, mint magasabb órajellel és komplexebb magokkal. "Valós" 12 magos ARM procik szerintem nincsenek consumer piacon, csupán big-little konstrukcióban.
    Sőt, ezek a 10-12 magos Mediatek chipek ha jól tudom 2 helyett 3 "egységet" használnak, azaz van 3x4, vagy 2x4 + 1x2 egységük közös memóriával, viszont itt is csak 2 vagy 4 magot használ egy időben.

    Annak van létjogosultsága, hogy a többség 4+4 magban gondolkozik, az Apple meg erősebb 2-3 magos little.bigben, de alapvetően egy Androidos, mobilos, multitaskingolós környezetben jól bevált a recept, és merem állítani, hogy jobban is működik, mint a legacy kódhalmazt foltozó desktopon. Egy Chrome jól skálázódik, videólejátszáshoz úgyis van huzalozott hw gyorsítás, a játékok meg egyelőre el vannak 1-2 maggal és egy "bika" gpuval. Az os plusz a többi szolgáltatás pedig már könnyebben elosztja az erőforrásokat.

    [ Szerkesztve ]

    Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

Új hozzászólás Aktív témák