Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Enclave

    aktív tag

    válasz Tigerclaw #9 üzenetére

    Nem értek hozzá, de azt nem tehetnék meg a kártyatársaságok, hogy a nem csipes ATM-ek és kártyaelfogadókhelyek ne férhessenek hozzá a chipes kártyák adataihoz?

    Szvsz gondolj bele abba a helyzetbe, hogy mi van akkor, ha külföldre utazol valamilyen okból (nyaralás, rokonlátogatás, munka, stb-stb) és ott nem fogadják el a kártyád, mert "túl biztonságos", te pedig cipelhetnél magaddal egy csinos kis köteget készpénzben a kintléted alatt.

    A cikk forrásában szerepel is, amire gondoltam:

    "Unfortunately, the United States is the last of the G-20 nations that has yet to transition to chip & PIN, which means most ATM cards issued in Europe have a magnetic stripe on them for backwards compatibility when customers travel to this country."

    Valószínűleg az EU (jogosan) kért valami plusz védelmi szintet a kártyás vásárlásokhoz, ám ennek plusz költsége is van (valószínűleg).
    A kártya kibocsájtók valszeg úgy vannak vele, hogy (most csak írok valamit), a chip +1$-al növeli egy kártya költségét, ami nem túl sok, de több millió kártya esetén már több millió USD, úgyhogy szimplán költség okokból nem lépik meg ezt, a visszaélésekből eredő károk megtérítésére pedig fenntartanak valami alapot, amiből fizetnek de még ez is olcsóbb, mint mindent chipelni vagy arra hivatkoznak, hogy a felhasználó nem volt elég óvatos és akkor így járt... (saját vélemény)

    Amúgy jogos a felvetés, én is támogatnám ezt az ötletet, hiszen így valószínűleg igencsak meg lehetne nehezíteni az ilyen visszaéléseket és ha mindez plusz kényelmetlenséggel jár de mellé biztonsággal, akkor én ezt választom. (még jó néhány éve amikor elkezdtem kártyát használni, olyan kártyát adtak(talán Visa?) a bankomnál, amihez nem kell PIN kódot megadni vásárláskor, mert ez "kényelmes"... :Y
    Néztem egyet a banki ügyintézőre és azonnal kértem egy másik típust, amihez a vásárláskor már PIN kód is kell kötelezően. )

    Erre pedig itt erőltetik mindenhol a Paypasst, aminél az apró betűsben benne van, hogy 5000 HUF vásárlás alatt nem kér PIN-t és nem is állítható át ez a limit (legalábbis a vadi új kártyánál amit én kaptam, ezt láttam a nekem szóló tájékoztatóban), ám a biztonság kedvéért adnak mellé egy "fémfóliás tokot" a "véletlen lehúzások" ellen... :U

    Emellett az EU-ban is meg kellene határozni egy határidőt a hagyományos bankjegyek használatának megszűntetésére, amivel eltünnének az ATM-ek is.

    Volt egy cikk valahol, hogy Svédországban vagy Norvégiában már a lakosság 90 akárhány százaléka kártyával fizet és már alig van készpénz forgalomban az embereknél, az ottani gazdasági kultúrának köszönhetően.

    Nálunk szvsz a tranzakciós illeték költsége (amit végül mi fizetünk ha nem is közvetlen de közvetett módon) növeli a kártyás vásárlás költségeit, arról nem is beszélve, hogy egy POS terminál (amibe fizetéskor beteszed a kártyád a kasszánál) szintén plusz költség az elfogadónak és például több nagy számtech bolt (nem lepődnék meg, ha 1-2 műszaki áruházban is ez lenne a helyzet) weboldalán is ki van írva, hogy náluk emiatt nincs már kártyás fizetés pedig még régen volt (neveket nem írok de könnyen kideríthető, mely számtech boltok ezek) vagy ha valaki kártyával akar fizetni, akkor a vételárhoz hozzájön még valamennyi költség egyéb címen... Pedig egy számtech boltos vásárlásnál sokkal ésszerűbb lenne a kártyás fizetés, mint hogy nagyobb összeget az ember készpénzben cipeljen ilyenkor magánál.
    Több ismerősöm is van aki hónap elején egyben kiveszi készpénzben a fizetését és a kártyáját csak addig használja, hogy ne "vágják meg még vásárlás közben is egyéb költségekkel", ugyanis készpénzes vásárláskor nem fogják egyéb költségekkel terhelni...

    Ilyen állapotok között hogyan lehetne várni, hogy terjedjen a kártyás fizetés itt? :( (ugyebár EU-t írtál, aminek elvileg mi is tagjai vagyunk)

    (csupán tényeket írok le, nem politizálok!)

    #18 Tigerclaw:

    "Te leokézod, átmegy a pénz, az árus meg megkapja az üzenetet a saját telefonjára, hogy megérkezett a pénz."

    Szvsz ennek is lenne költsége ha a vevőnek nem is, az elfogadónak biztosan. (bankszámla vezetés, összeg jóváírás, stb-stb ha terminál nincs is aminek havi költsége van)

    Nagyon sokan "árérzékenyek", a kereskedő pedig profitmaximalizálásra törekszik (vagy minél magasabb haszonra). A megoldás szvsz az lenne, ha ennek a fizetési módnak nem lenne költsége, sem a vevőnek, sem az eladónak (amit kizártnak tartok ebben az évszázadban)...

    [ Szerkesztve ]

    Semmi sem állandó, csak a változás.

Új hozzászólás Aktív témák