Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Spec

    őstag

    Az NFT-kkel alapvetően nem lenne gond szerintem, ha megfelelően lenne szabályozva a dolog. Értem ez alatt, hogy komoly szellemi termék védelmi, szerzői jogi, védjegy oltalmi szabályozás alá kellene esnie, és tudtommal most nem esik ilyen alá, vagy legalábbis nem egységes a rendszer.
    Példaként, ha én készítek egy digitális képet, mintelek belőle egy NFT-t, és árulom valamelyik exchangen, akkor ki és hogyan ellenőrzi, hogy azt a képet valóban én készítettem, és nem csak valahonnan letöltöttem, vagy beszkenneltem más képét?
    Mert ha valóban erre szolgálna, és így működne, akkor az NFT egy kiváló módszer lenne a kreatív embereknek, hogy az egyedi alkotásaikat egyszerűbben, hatékonyabban pénzzé tegyék. És az ilyen egyedi digitális alkotások értékesítése, és az ebbe való befektetés igenis működő, időtálló dolog lenne, hasonlóan mint ahogy a műalkotásokba fizikális módon történő befektetés is történik.
    De jelenleg (legalábbis számomra) teljesen átláthatatlan ennek a szabályozása, és az ellenőrzése (ha van ilyen egyáltalán). Így viszont szerintem öngyilkosság befektetni NFT-be, úgy hogy semmi garanciád rá, hogy az az NFT valóban annak a készítőnek, az eredeti művéről készült, és nem simán koppintás, vagy lopás csak.

    "They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

Új hozzászólás Aktív témák