Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz ncc1701 #12 üzenetére

    Még nem tudni, hogy a Ryzen sikere mennyire lesz jelentős és tartós. Én AMD párti vagyok abszolút, de még nem látom olyan rózsásan a helyzetet. Technikailag jól sikerült, de sokkal drágább is lett, ami szerintem akadályozza, hogy nagyobb piaci részt szerezzenek. Szintén probléma az 1 chipes gyártás, vagyis hogy 1-1 lapkával akarnak lefedni szinte mindent a belépő szinttől a szerverekig, mivel ez nagyon lassítja az eladásokat és időt vesztenek vele. A Ryzen CPU-nak is vagy fél évébe került mire elértek az R7-től az R3-ig és a Ryzen APU esetén is láthatóan ez történik. Ez a tempo szerintem az OEM piacon se tolerálható, de a kisebb DIY piac sem tolerálja, hogy folyamatosan várnia kell. Valamit változtatniuk kell a gyártás területén, ha már erre az útra léptek. A fejlesztéshez képest le vannak maradva a gyártással. Azt mondják, hogy tavaszra jöhet a ZEN+ magra épülő CPU család, miközben várhatóan addigra nem kerülnek a boltokba a jelenlegi ZEN magra épülő desktop APU-k. Kvázi mire boltba kerülnek már "elavult" technológiával jönnek ki. Az is problémás lehet, hogy 1 lapkával akarják lefedni a mobil és desktop APU-k piacát, hacsak nem az a céljuk, hogy a desktop belépő kivételével áttereljék a vásárlókat a CPU-k felé. Korábban ők látták a jövőt az APU-kban, ma meg azt látni, hogy az Intel APU-kat gyárt az AMD meg CPU-kat.

    Én is örülnék egy 3 szereplős piacnak, főleg hogy kínai kormány révén nagy hatása lehet az eladásokra, de jelenleg még nem mondhatjuk azt hogy az AMD nagyon zavarná az Intel köreit. A Kaby-Lake G is elég fura történet, mert lehet hogy bevételt termel az AMD-nek, de egyben átadják az egyetlen nagy ütőkártyájukat a konkurenciának, miközben ők válaszolni se fognak rá.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

Új hozzászólás Aktív témák