Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • -Skylake-

    addikt

    Ez a topik egy időgép. :U

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz Laci.M #49 üzenetére

    A bank egy szolgáltatás. Miért kellene, hogy ingyen legyen ? Nem azért fizetsz a banknak, hogy hozzáférést biztosítson a saját pénzedhez, hanem azért fizetsz neki mert hozzáférést biztosít a saját infrastruktúrájához. Ez egy szolgáltatás, nincs ingyen és nem is kell, hogy ingyen legyen.
    Hihetetlen, hogy 2021-ben emberek még mindig ilyeneken vannak. Kp ? Nem tudok (nem nem akarok, nem tudok) olyan munkahelyre menni, ahol kifizetnek kp-ban, a mindennapi szolgáltatások nagy része fizikailag nem elérhető kp-ban (spotify , netflix , app store-play store vásárlás, MINDEN országhatáron kívüli rendelés , netpincéren van étterem, ahol csak kártyás fizetés van) , hihetetlen, hogy valaki ezek alól teljesen kivonja magát tulajdonképp valós ok nélkül. A kártya hiánya az élet brutális megnehezítése, a megléte meg egy rendkívüli kényelem, minden élethelyzetben. De ja, köcsög bank levon 4k kártyadíjat évente...
    Én nem is értem, hogy miután nincs komolyan vehető indok a kp mellett, nincs komolyan vehető indok a kártya ellen és nincs komolyabb munkahely aki bármit is kifizetne neked kp-ban , mégis hogy foroghat még mindig kp ? Tehát hogy jutsz hozzá ? Mert nekem fizikailag oda kell mennem egy ATM-hez , pénzt felvenni, hogy egyáltalán legyen kp a kezemben, ezt meg miért tenném meg ? Szóval én már ezt sem értem, hogy "honnan jön" a kp. :U

    [ Szerkesztve ]

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz Tigerclaw #52 üzenetére

    "de egy olyan szolgaltatas ahol o tobbszorosen ki van fizetve."

    Erről lehet vitatkozni. Arról nem, hogy miért nem ingyenes. Nem kell, hogy ingyen legyen, szolgáltatás, ki kell fizetni és viszlát. Az már egy másik kérdés, hogy 1300 forint vagy 460 forint legyen e havonta, az megint más kérdés, hogy milyen csomaghoz mit kapsz. Felettem is írták egyébként, nagyon nagyon könnyű összelegózni, hogy ne kerüljön pénzbe egy számlavezetés, de ha még pénzbe is kerül... havonta mondjuk 1 ezer forint, amit ezért egy bank ad az ennél sokkal többet ér. Az a fajta módja a pénz elköltésének amit a bank biztosít, sokkal, de sokkal többet ér, mint amennyibe a számlavezetés kerül.

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz Laci.M #54 üzenetére

    Nem nem, neked akartam de nem rólad szólt a mondanivalóm, csak mint kiegészítés fűztem hozzá. De értettem, hogy azonos állásponton vagyunk :)

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz bambano #57 üzenetére

    Néha tényleg nem tudom mit mondjak , mikor neked válaszolni kell.

    1: amit írsz tök jó. Nem ugyan ezt írtam ? Itt már csak arról vitatkozunk, hogy mennyi az annyi. Én annyit mondtam, hogy ez egy szolgáltatás, evidens, hogy pénzbe kerül és nem kell ingyen lennie. Erre te leírod, hogy ne legyen ingyenes. Ok.

    2: "másrészt meg bitangosan el van csúszva valami nálad, ha a netflix meg a spotify az *mindennapi* szolgáltatás... a kenyér meg a liter tej a mindennapi szolgáltatás vidéken. de csak a szerencséseknek."

    Nem. Nem vagyok elcsúszva, csak 1 : halálosan leszarom, hogy mi van vidéken, mert ez egy örök kör így (mert rákontrázhatok , hogy a tanyákon meg net sincs, meg tuti van ahol áram sem, arra meg kontra biztosan találok helyet ahol tető sincs) , 2: de , ezek mindennapi szolgáltatások. Az, hogy valaki ezt/ezeket nem használja az engem nagyon nem érdekel, de azért nyugodtan jelentsük ki, hogy sok ember szokott zenét hallgatni (ülj fel egy metróra , 10ből 8) és nagyon ritka az, hogy valaki zenét vesz. Ergó vagy sokan használják mindennaposan a spotify-t, vagy sokan lopnak zenét. Azzal én nem foglalkozok, aki lopja a zenét, tehát a kör bezárult.

    Figyi, 2021 van. Én értem, hogy debian meg kőtábla, csak emellett kicsit elmegy a világ. A spotify egy tipikus everyday szolgáltatás , akárcsak a netflix, amit nem úgy használsz meg fizetsz , hogy "na most" , hanem úgy hogy csináltam egy sub-ot rá 2014-ben , aztán azóta meg vonja , ami fel sem tűnik , mert nem olvasom el az sms-t/emailt a fizetésről. Csak ott van, aztán ha zenét akarok hallgatni, akkor meg megnyitom. Megvan a helye annak is, amikor konkrétan megveszed a zenét és azt hallgatod, de ott másról van szó, ott a minőség/a nosztalgia a mérvadó nem a kényelem. Kényelem az, hogy bármit tudok hallgatni bármikor.

    "hogy például egy bank ne kérjen el 38 forintot az sms értesítésért, amikor nekem a felébe se kerül és a bank nyilván hatékonyabb infrastruktúrát használ az sms küldéshez?"

    Ezt meg pont neked magyarázzam el ? Hogy miért van lakossági korlátlan sms és miért drágább ha egy bank küldi ? Biztos semmi köze ahhoz, hogy te mint magánszemély a korlátlan sms csomagoddal megírsz havi 54 darabot, a bank meg elküld másodpercenként ennyit.

    Egyébként azt már csak a margóra, hogy sms-t ki lehet ám kapcsolni. És akkor nem kapsz, nem kell érte fizetned.

    [ Szerkesztve ]

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

Új hozzászólás Aktív témák