Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz #16939776 #19 üzenetére

    Nem tudom, hogy IaasS eseten nem-e olyan a konstrukcio, hogy ha kell, bereled a teljes kert tarhelyet CPU core-t, teljesitmenyt, RAM-ot. Ezert is eri meg sokszor IaaS helyett mast valasztani, vagy mas VM kontrukciot. A ceg szerintem nem osztja ki az extra hardvert, hiszen van boven ures kapacitasa. Max lehet hogy kozben banyaszik a ki nem hasznalt magokkal. :D

    A bankoknal inkabb az a problema, hogy ha kieses nelkuli megoldast akar, akkor a masodlagos rendszer rengeteg penzebe fog kerulni. Valoszinuleg 2-3x koltseget jelen plusz egy felhos szolgaltato bevonasa, mert hacsak nem full csereszabatos IaaS-ben gondolkodnak. Az pedig nem optimalis koltsegek teren es uzemeltetni is nehezebb. Mas esetben ujra kell fejleszteni az appokat is reszben, hiszen a szolgaltasok nem feltetlenul csereszabatosak FaaS, SaaS, PaaS eseten, illetve lehet hogy van ami mondjuk letezik AWS eseten, de Google Cloudnal meg nem, vagy epp forditva.

    Szerintem ezzel csak a Google akar uzletet generalni sajat maganak, elhintve, hogy az az idealis, ha tobb felhos ceget is bevonsz. Mas esetben tenyleg termeszetes, hogy tobb beszallito van, de ebben az esetben nem nyernek hanem vesztenek vele a bankok, nem is keveset. Muszakilag egy nagyobb felhos ceg tudja garantalni a rendelkezesre allast, ha az ugyfel is erre torekszik es jo a fejlesztocsapata es koltseg szempontjabol is az a legolcsobb.

    [ Szerkesztve ]

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

Új hozzászólás Aktív témák