Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Giovan!

    addikt

    válasz pinnacle #2 üzenetére

    Az állam is erőssen propagálja, hogy Huaweit vegyenek a polgárai, csak ez a szempont valamiért kimaradt a cikkből, helyette bekerült pl. az 5g támogatás, ami szép dolog, nem vitatom, de szerintem az állam álltal erőltetett hazafias szellem fellobbanása jobban megtolta a számokat (hogy az anyagi támogatásról már ne is beszéljünk)...

    Speak softly and carry a big stick, you will go far.

  • Giovan!

    addikt

    válasz tibcsi0407 #13 üzenetére

    Nem mindegy, hogy az állam aktívan, egy teljes propagandagépezet alkalmazásával (amibe többek között állami trollhadsereg is tartozik) torzítja a piaci viszonyokat, vagy az állampolgár önszántából úgy dönt, hogy hazai terméket vesz. Kínában nem divat a független tájékoztatás, szóval ott nem hozhat meg a polgár olyan döntést, ami nem tetszik a hatalomnak, vagyis azt vesz, amit az elé tesz.

    Speak softly and carry a big stick, you will go far.

  • Giovan!

    addikt

    válasz Noukoum #18 üzenetére

    Szerinted az amerikai és a kínai állam "propagálási módszerei" és az azokra szánt források összehasonlíthatóak? De amúgyis, ahol a média szabad, a polgárok úgyis átlátnak a szitán, mindegy mennyire reklámozná az állam(!!) a hazai terméket. Ez a tényező kínai barátainknál nem adott.
    Ja, és az állampolgári ellenőrzőbe sem kerül rossz jegy az usákoknál, ha véletlenül nem olyan telefont veszel, amit az állam "barátai" gyártanak.
    Szóval nem, nem ugyanaz a helyzet, ezt már az olyan felületes szemlélődő is képes megállapítani, mint amilyenek mi vagyunk :)

    [ Szerkesztve ]

    Speak softly and carry a big stick, you will go far.

  • Giovan!

    addikt

    válasz tibcsi0407 #22 üzenetére

    Nem tudok róla, hogy az állam beavatkozna a reklámpiac működésébe az Apple érdekében, meg szerintem ezt az USA-ban a törvények is tiltják. Hogy az Apple-nek sok pénze van, ezért sokat hirdet? Ezt megteszi más is (pl. a Samsung), ezt az amerikai államon számonkérni elég mókás.

    Speak softly and carry a big stick, you will go far.

  • Giovan!

    addikt

    válasz Ricardo #25 üzenetére

    Már megijedtem, hogy rosszul fogalmaztam, de szerencsére nem. Az Apple mellett még sok másik piaci szereplő is jól jár a Huawei kitiltásával, ők továbbra is hirdethetnek, még a nem amerikaiak is, szóval továbbra sem látom, hol feleltethető ez meg annak, amit Kína csinál a huawei erőltetésével.

    Speak softly and carry a big stick, you will go far.

  • Giovan!

    addikt

    válasz Ricardo #30 üzenetére

    Nem értettelek félre, csak a kolléga eredeti felvetése arra vonatkozott, amit írtam (vagyis, hogy az Apple is rengeteget hirdet, minek akadunk ki azon, hogy a kínai állam meg beállt a huawei mögé...), és kissé megkésve még arra is reagáltam.
    Nem mondta senki, hogy az USA free market lenne (hálistennek, akkor a huaweit sem tilthatták volna ki), szóval valóban, torzít az állam, csak Kínával ellentétben nem valami mellett, hanem valami ellen (esetünkben egy, a befolyása kiterjesztésében érdekelt diktatúrához köthető mobilgyártó ellen), de ettől eltekintve mindenki azt vesz, amit akar.
    Ezzel szemben Kínában az állam trolljai és médiája azt mondja, vegyél Huaweit, mert a jó állampolgár ezt teszi, márpedig senki nem akar rossz állampolgárnak tűnni abban a rendszerben.

    Speak softly and carry a big stick, you will go far.

  • Giovan!

    addikt

    válasz Noukoum #36 üzenetére

    Bizonyíték, hogy nem látsz bele a pénzügyeikbe.
    Az USA meg okkal tiltotta ki a huaweit, lásd az előző hozzászólásom zárójeles részét (ami a terjeszkedő diktatúrára vonatkozott).
    Eldöntik helyetted, mert a döntésed rajtad túlmutat, és nem egyedül rád van negatív hatással. Ezen túlmenően viszont nem avatkoznak be, nem muszáj Apple terméket venned, széles a választék, az állam nem akarja ráderőltetni, hogy márpedig neked iPhone-t használni állampolgári kötelességed.

    Speak softly and carry a big stick, you will go far.

  • Giovan!

    addikt

    válasz Hieronymus #43 üzenetére

    Mivel jobb az egyik a másiknál?

    Leírtam a hozzászólásban, amire reagáltál.

    Az állami támogatást aduászát el kellene felejteni érveléskor. Ilyen alapon Magyarország és az EU is befolyásolja a külpiacot is mivel a költségeknél alacsonyabb áron segíti eladni a mezőgazdasági termékeket.

    Én úgy tudom ez le van papírozva, az adott cégeknél ez hivatalosan működik. Ezzel ellentétben a huawei pénzügyi adatait nem igazán lehet ellenőrizni, a cég mond valamit, aztán vagy elhiszed, vagy nem.

    A korlátozásokat mögött nincs ideológiai indok, mint annak idején a szovjetunió és csatlós államai ellen alkalmaztak. Kizárólag gazdasági embargó, amit néhány erősen fejlődő cégcsoport ellen hoztak.

    Hivatalosan nemzetbiztonsági okok vannak mögötte (mint fentebb is írtam), de ha továbbgondolod a dolgot, ideológiai okokat is fel lehet azért nyomokban fedezni (bár nem tudom a kínai terjeszkedés lassítása mennyire tekinthető ideológiának).
    Aztán hogy ez az embargó mennyiben vonatkozik a mobilos részlegre, és mennyiben a hálózatira, nem tudhatjuk, mivel a kettő egyben van, így a büntetést is egyben kapják.
    Nem területi alapon korlátozták a huawei ellátását, amerikai cég nem adhat el nekik semmit úgy emlékszem. Mindenki más azt csinál amit akar, nincs betiltva a szövetségeseknél a huawei.

    Speak softly and carry a big stick, you will go far.

  • Giovan!

    addikt

    válasz Hieronymus #56 üzenetére

    Azon kívűl, hogy az egyik ellenőrizhető, a másik meg nem? Nekem ez is elég komoly eltérésnek tűnik :D

    Lehet hogy a huawei arányaiban csak akkora támogatást kap az államtól, mint az európai cégek, lehet a tízszeresét, nem tudjuk, mert nincsenek adataink erről, a cég pénzügyei átláthatlanok, sokszor még egymásnak is ellentmondó nyilatkozatokat adnak ki a témában az illetékesek.
    Ezenkívűl nem csak direktben támogatják a huaweit, hanem pl. azzal, hogy az állami bankok hitelt adnak az külföldi partnereknek, akik ebből a hitelből vehetnek szép új huawei hálózati eszközöket. Eléggé torzítják ezek a piacot, és kb. ellehetetlenítik a versenyt.
    Egy szó mint száz, ilyen szintű állami "segítséggel" könnyű olcsónak maradni, csak a Tanú óta tudjuk, hogy az ilyen segítségért cserébe egyszer majd ők is kérni fognak valamit...

    Speak softly and carry a big stick, you will go far.

  • Giovan!

    addikt

    válasz Hieronymus #58 üzenetére

    Mit ellenőriznél és hogyan?

    Vannak törvények, amiknek a be nem tartása következményekkel jár a vezetésre (pl. a legutóbb Kanadából rémlik egy hasonló eset). Tudom, hogy ezt nálunk nehéz elképzelni, de vannak a világon olyan országok, ahol így mennek a dolgok. És nem, a nyugati cégek éves jelentései pont nem annyira megbízhatóak, mint a huaweié, elég ha csak megnézel egyet, de láthatóan téged ez nem zavar, mert elképzeltél valamit (ti. nyugaton ugyanaz megy...), és ahhoz ragaszkodsz.

    A linket nézted, amit az előző hozzászólásomba illesztettem?
    Persze megvan a nyugati cégeknél a kiskapuk keresésének technikája, ezt nem is vitatja senki, elvégre a profit maximalizálása a cél.
    De valahogy a Párt és a huawei kapcsolata mintha kissé más szinten mozogna. Konkrétan a hitelből csak kínai terméket lehet venni. Ez nem éppen ugyanaz, mint amit írtál, hiszen államok szintjén megszabják, hogy kivel fejleszthetnek hálózatot. Meg úgy általában véve, az egész hozzászólásod egy szép hosszú relativizálás. A nyugati cégek nem egy diktatúrával vannak összefonódva, szóval az összehasonlítás is értelmét veszti, hiszen teljesen más lehetőségekből válogathatnak a cégek ott, ahol a hatalmat semmi sem ellenőrzi, az abszolút és megkérdőjelezhetetlen döntéseket hozhat. A kínai adófizetőt nem kérdezik meg, hogy akarja-e hogy az adójából Brazíliában építhessen a huawei hálózatot.

    Az utolsó bekezdésed meg nem is értem, szerinted Kína jófejségből segít a világ országainak huawei hálózatot kiépíteni? Bizonyára semmi hátsó szándék nincs a dologban...

    Speak softly and carry a big stick, you will go far.

  • Giovan!

    addikt

    válasz Hieronymus #67 üzenetére

    Értem, hát jót beszélgettünk azért, de a végére csak elfogytak az érvek. Na majd legközelebb hozol valami konkrétat is a véleményeden kívül, aztán lehet még meg is győzöl :D

    Ja, amúgy elnézést ha megbecstelenítettem az anyanyelvünket, de újra átolvasva sem látom abban a mondatban a hibát, szóval légyszi világosíts fel. Talán a huawei és a hálózat szavak közé kellene egy kötőjel, aláírom, de ez nem hiszem hogy mondatszerkezeti hibának számítana. Mindenesetre köszi az okításért előre is :R

    [ Szerkesztve ]

    Speak softly and carry a big stick, you will go far.

Új hozzászólás Aktív témák