Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zichie

    senior tag

    válasz .mf #11 üzenetére

    "Ld. az Ethereum tegnapi összeomlása, 315 USD --> 13 USD, 96%-os esés."

    Nem volt semmilyen összeomlás, csak pár percre vagy másodperce leesett az ár, de utána vissza is állt. Az Ethereum köszöni szépen jól van. Az ilyen esetekre teszek be irreálisan alacsony vételi limitet, vagy jó magas eladási limitet. Hatalmasat lehet az ilyen esetekkel kaszálni, pénzt többszörözni, csak sajnos azt nem tudni, hogy melyik kereskedési platformon jön és melyik devizapáron, így sok felé kell osztani a limites order-eket.
    Csak egy példa, ami nem került bele a "méjnsztrím" médiába. http://dwq4do82y8xi7.cloudfront.net/x/IrJetspP/
    Itt még május elején az Ethereum pillanatra majdnem elérte a 8 bitcoinos(!!!) árt, azaz majdnem 100 szorosára ugrott fel az ára pár másodpercre. Sajnos azóta sem jött ilyen "tüske", pedig vártam. Azért nincs ok panaszra, mert havonta egy-két kisebb tüske vagy lefúrás összejön, amivel lehet kaszálni.

    [ Szerkesztve ]

  • zichie

    senior tag

    válasz #74018560 #48 üzenetére

    Csak 15-20% körüli vagy az alatti hasznot hozó tüskéket vagy lefúrásokat fogtam ki, ezek elég gyakoriak. Természetesen minden esetben megtörtént a trade, azaz teljesült az order.

  • zichie

    senior tag

    válasz #82729984 #64 üzenetére

    Ennek köze nincs az Ethereumhoz, ezek a kriptopénz tőzsdék sajátosságai, amit ki lehet használni viszonylag kockázatmentesen.... Ez független magától az érintett kriptovalutától, bármelyik kriptodevizapáron előfordulhat. Persze bukni is lehet, ha valaki nem ismeri ezeket a sajátosságokat és úgy kereskedik, mint a "normál" tőzsdén. Én a "normál" tőzsdét, forex-es oldalakat nem ismerem, csak feltételezem, hogy ott ilyen durva tüskék vagy lefúrások nincsenek.

    [ Szerkesztve ]

  • zichie

    senior tag

    válasz #82729984 #67 üzenetére

    Én nem értek a tőzsdézéshez, korábban a kriptopénz tőzsdén daytradeltem, de összességében mindig arra jutottam, hogy örültem, ha nem bukok. Olyannyira kezdő vagyok, hogy pl. stop loss-t nem is használtam. Emiatt, mivel nem igen értek hozzá nem mertem kockáztatni tovább, abbahagytam. Azt viszont észrevettem, hogy nagyon ritkán jön itt-ott kisebb (5-15% közötti) tüske vagy lefúrás. Így elkezdtem belőni limites tradeket és arra jutottam, hogy kb. átlagban olyan 20 oda-vissza váltásból csak egyszer bukom. Mondom nem értek az egészhez, nincs semmilyen gazdasági ismeretem, végzettségem, de azt láttam, hogy ez a "tüskevadászat" kockázatmentes. Persze itt néhány ezer forintnyi kriptopénzről van szó (nem milliókról), legalább is ennyivel indultam tavaly év elején. Azóta megsokszoroztam, de mindenre gondoltam, csak arra nem, hogy csalás áldozata lettem, mert itt olvastam először arról, hogy ezek a tüskék és lefúrások csalás eredményei. Ha 5-10-15%-al alacsonyabb áron akarok venni ezért belövök egy limites vételt, ha pillanatra (másodpercekre) leesik az ár és létrejön a vétel, akkor most én vagyok a galád ádáz csaló szemét rossz fiú? Tehetek én arról, hogy pillanatra lezuhant az ár? Ugyan ez igaz fordítva is, azaz 5-10-15%-al magasabb áron akarok eladni és pillanatra felugrik az ár, ami miatt megtörténik az eladás...

Új hozzászólás Aktív témák