Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • GreenGoblin

    tag

    válasz foregister #51 üzenetére

    Had válaszoljak kérdésekkel a hozzászólásodra.
    Te, hogy éreznél ha tanulsz napokig-hetekig a vizsgára erre melletted Józsika aki sz@rt bele pofátlanul lemásolja rólad, bezsebeli az elismerést majd a végén még őt veszik majd fel arra a pozícióra amire jelentkeztek.

    Másik. Adok neked egy papírlapot tele információkkal. Telefonszámok/email címek/stb. Te kidobod a kukába vagy inkább eladod jó pénzért?

    Beszélsz meghitt dolgokról a pároddal, olyan dolgokról amik csak rátok tartozik, majd a gyerekeitek viszont látják a Facebook-jukon reklámként.

    Ezeken gondolkodj el.

    .. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

  • Igorovics

    csendes tag

    válasz foregister #55 üzenetére

    Szia.

    A hozzászólást nem elsősorban neked szánom, csak leírtál egy mondatot, amiről eszembe jutott valami:

    "Szóval továbbra is, nem látom semmi hátrányát a rendszernek, és semmi simlis dolgot sem csinálok, hogy félnem kéne bármilyen retorziótól."
    Ennek a szinonimája a "Nem csináltam semmit, nincs mit rejtegetnem". Pár évvel ezelőtt készült egy dokumentumfilm erről Nothing to hide címen, érdemes megnézni: link. Egy fickó életét követik nyomon egy ideig, adatokat gyűjtve róla teljesen legális módszerekkel. A lényeg 48:00-nál kezdődik, amikor elmondják neki, mire jöttek rá: mikor hova megy, mikor szokott futni reggelente és hol, mit néz a neten, mire keres rá, mit csinál Facebookon, milyen sűrűn néz pornót, stb. Az elején még őszinte a fickó mosolya... érdemes megnézni.
    És mindezt metaadatokból szerzik meg, teljesen legálisan. Ez a metódus jó azoknak, akik ezeket az adatokat rendszerezik és eladják (pl Google és Facebook), meg azoknak, akik megveszik és reklámoznának (pl ahogy említetted, te). Azoknak nem jó csak, akiket megfigyelnek (kb mindenki), és nem csak azért, mert olyan dolgokat is megtudnak az illetőről, amit ő senkinek sem mondana el.
    Itt egy cikk a protonmail blogon a filmről: link.

    Illetve egy magyar nyelvű cikk, ami annak idején megjelent erről a folyamatról és káros hatásairól, erkölcsi vonatkozásairól: link. (igen, tudom, 444, de ez akkor is egy jó cikk :) )

    Bocs foregister, hogy a te hozzászólásodra reagáltam, tudom, hogy nem teljesen erről írtál, csak erről jutott eszembe.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák