Új hozzászólás Aktív témák

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz #16820480 #34 üzenetére

    Nem az a feladatunk, hogy szociális alapon adjunk munkát bárkinek. Ha majd szükség lesz leszállóegység-tervezésre (=van értelmes+hatékony kutatómunkára képes leszállítanivaló "csomag"), akkor jöhetnek. Addig meg a kutatási pénzek, oktatás, stb az előrébb lévő problémákra termeljék/szelektálják a kutatókat.

    Kicsit olyan megközelítés ez, mintha a Wright-testvérek gázturbinát akartak volna heggeszteni a biciklijükre: valós eredményeket nemigazán lehet elérni vele az adott szituban, de legalább jó drága és kockázatos.

    Emberanyag van, a nagy egyetemek az egész világról gyűjtik a diákokat, ha a robotikát, reaktorfizikát támogatják + mutatják, hogy ott lesznek a jó állások, akkor arrafelé fognak szakosodni. Ez nem bölcsészet, hogy én eztmegazt szeretem, akkor azt fogom művelni. Sorry, adófizető vagyok (mellesleg kutató), a (másik) kutató az alkalmazottam: ha nem végez "hasznos" munkát az alkalmasint még elnézhető, de ha a fizetésének ezerszerese költséget még le is akaszt erre "kutatási pénzként" az már aligha.

    Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

Új hozzászólás Aktív témák