Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mbalint987

    aktív tag

    Nagyon sajnálnám, ha egy ilyen kincs tönkremenne. Remélem, hogy a kormányzat most valóban foglalkozni fog a szakértők véleményével, és nem képzelik magukat mindenkinél okosabbnak.

    „Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

  • mbalint987

    aktív tag

    válasz Tapsi #11 üzenetére

    Végigül is minek működjön, felesleges nem? Kibírta a második világháborút, a szocializmust, de hát most már mivel túlhaladtunk rajta, tegyük működésképtelenné. Az, hogy neked nem képez a berendezés értéket, az nem az jelenti, hogy egyébként másnak nem fontos. Hogy más nem volna kíváncsi arra, hogy egyébként hogyan indultunk neki a magyar telefóniának, és hogy milyen eszközökkel történt ez. Nagy érték az, hogy lehetőségünk van arra, hogy egy ilyen régi és sérülékeny eszközt működésközben láthassunk, hallhassunk, tanulmányozhassunk.

    Sőt, kifejezetten zavar az, hogy a mai (informatikai pályára készülő) fiatalokat abszolút nem érdekli a számtech. múltja. Nem mondom azt, hogy el tudja mondani az ENIAC felépítését, de ne nézzen bambán, ha azt mondom neki, hogy Windows 2.0. És mindezt mondom úgy, hogy én is csak 18 éves vagyok.

    (Bocsánat az indulatokért.)

    [ Szerkesztve ]

    „Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

  • mbalint987

    aktív tag

    válasz Bici #69 üzenetére

    Én nem mondom, hogy ez hülyeség, sőt egy nagyon jó ötlet. De nem arra, hogy egy élő, a világon egyetlen ilyen típusú telefonközpontot ezzel kiváltsunk.

    Mondok egy példát: Windows 3.1-től minden eddig megjelent Windows OS-t kipróbáltam már virtuálisan. Nagyon szép volt, nagyon jó volt, de mikor egy 1999-ben összerakott gép és CRT monitor elé odaültem, és ott dolgoztam a Windows 98-cal, olyan volt, mintha még nem is használtam volna a rendszert. A Quantum Fireball wincseszter zúgása, a régi billentyűzet és egér használata, mind nagyon más volt. És hasonló példát tudnék mondani nagyon sok mindenre.

    (#45) Tapsi: Ha nem ebben az állapotában hagyod meg, akkor jobb ha már semmilyen állapotában nem marad fent. Az már akkor csak egy szemétkupac lesz (de ezt már leírták előttem is). Gyakorlati haszna? Hát ez éppen nincs. De egy festménynek sincs. És mégsem digitalizáljuk be, és zúzzuk be.

    Én sem tudtam róla, hogy ilyen létezik. Csak azt nem értem, hogy konkrétan miért is fontos ez? Telekommunikációs szakembernek készülök, az ilyen dolgok nagyon érdekelnek, de eddig még a múzeumról sem hallottam. Csak sajnálkoztam volna, hogy mint minden régi dologból, ebből sem maradt semmi. (A politika meg nem érdekel, a belügy. ott van, ahol jól esik neki, csak ne csesszenek szét közben semmit.)

    „Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

Új hozzászólás Aktív témák