Új hozzászólás Aktív témák

  • Ahogy én látom, ez a miner vs notminer vita egy dolgon alapszik.
    A minerek fő érve az, hogy egy csomó emberi tevékenység szennyezi a környezetet.
    Ez tény, sok ilyen van.
    A lényegi meg-nem értés alapja, hogy amíg a (bár nem ilyen formában, de) a mezőgazdaságra szükség van, hogy legyen mit zabálni, a cementiparra szükség van, hogy legyen miből házat építeni, a pc-re szükség van, hogy legyen min netezni és játszani, ruhára is szükség van (bár ezt sem így kellene), sőt, belsőégésű motorra is szükség van, hogy legyen ami a boltba elviszi a kaját, meg a házhoz az építőanyagot... de ezek úgymond szükséges dolgok, még akkor is, ha nagyon sok minden lényegi átszervezést igényelne, mert fenntarthatatlan. Sok ember ezekben dolgozik, ebből él meg.
    Amit nagyon sok ember nem ért meg, az az, hogy véges a bolygó energiaforrása, tűrőképessége. És minél többet veszünk ki, annál kisebb mértékű lesz a(z energia) regenerációs képessége is.
    Minél többet veszünk ki most, annál kevesebb marad a következőknek, és annál rosszabb körülmények között fognak élni.
    Kívülről nézve ezt az egész agyrémet én azt látom, hogy itt ismét az emberi kapzsiság, birtoklási vágy, és agyi alulfejlettség mutatkozik meg. Ráadásul valahol a fizikai is... gyorsan, minél gyorsabban, minél többet, csak nekem, a többi le van szarva. Nem tudom, hogy ez morálisan miként fér bele emberek lelki világába, de lehet, hogy fel sem fogják.
    A spekulatív, munka nélkül elérni kívánt reménybeli pénzszerzésen kívül semmi haszna nincs.
    Gondolom boinc-et egyik sem futtat...

    どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

Új hozzászólás Aktív témák