Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • opr

    veterán

    válasz Egon #98 üzenetére

    Sajnos mondhatod, semmi ertelme nem lesz. Minden olyan cikknel, ahol arrol van szo, hogy van valami hiba a win-el, megjelennek hitteriteni, es leirjak, hogy amennyiben az atlagfelhasznalo definicioja az, hogy arra hasznalja a gepet, amire a linuxot is tokeletesen lehet, akkor az atlagfelhasznalonak tokeletes a linux is, es jobban jar, ha valt.

    Szerk: Amugy ne ertsetek felre, szeretem a linuxot. Azt nem szeretem, amikor valakinek a kezebe akad egy kalapacs, es akkor onnantol kezdve aztan minden IS szog! Meg azt nem szeretem, amikor baromsagok vannak terjesztve rola, mint hogy soha nincs vele gond, mindenben ki tudja valtani a barmelyik masik oprendszert. De, van vele gond, csak mas. Nem, egyik nepszeru OS se tudja teljeskoruen kivaltani egyik masikat sem.
    Plusz azt plane nem szeretem, amikor megjelenik egy cikk, hogy van xy problema, es akkor elveszik az a talan 2-3 ertelmes hozzaszolas, ami a problema megoldasaban/elharitasaban/elkeruleseben segit a sok hitterito tuxjelmezes inkvizitor kozott. :(

    [ Szerkesztve ]

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • Pingüino

    senior tag

    válasz Egon #98 üzenetére

    Még egyszer mondom, nincs ebben semmi hittérítés. Akkor lenne az, ha minden ok nélkül, csak úgy írkálnám ide a hozzászólásokat. Mindíg más kommentjére válaszolok, mikor leírok valamit. Ez párbeszéd. Ha nem került volna szóba, eleve fel sem hozom a Linuxot.

    Egyébként meg kapcsolódik a témához, mert azzal indult az egész, hogy "Linux guruktól kérdezném tisztelttel: a win10 esetében "nehéz" lenne váltani valami ismertebb linux fájlrendszerre és hagyni az ntfs-t a francba?" Erre mondtuk, hogy a boot megoldhatatlan, ha ext fájlrendszert akar használni, akkor Linux. Innen jött, hogy "De jó-e a Linux". Szóval kapcsolódik a témához.

    Sokaknak meg am azt kellene megérteni, hogy attól, hogy én rühellem a Windows-t, és le szoktam írni a Linux előnyeit, senkit nem nézek le azért, mert Windows-t használ. Ha valakit nem zavarnak a Windows hülyeségei, akkor használja. A másik oldalról viszont rendszeresek a minden alapot nélkülöző "sz...r a linux, meg mindenhez konzolt kell használni, meg nem megy rajta semmi" és hasonló hozzászólások olyanoktól is, akik talán életükben nem töltöttek 5 percnél többet Linux előtt. Ha valaki leír ilyen sületlenségeket, azt már csak nem fogom szó nélkül hagyni, mert akkor igen csak egyoldalú lesz a dolog.

    Az meg, hogy valami működik, egyáltalán nem jelenti, hogy el kell fogadni, és ki sem szabad próbálni mást. Rákényszeríteni semmit nem lehet senkire, de az, hogy meg se fontold, tehát ez a "max. annak érdemes megfontolnia (!) egyáltalán a Linuxot asztali oprendszernek, aki mondjuk szív Windows alatt" ugyanilyen nettó sületlenség. Mint emltettem, rengeteg ismerősöm elégedetten használja a Mint-et, minden gond nélkül, és nem hiányzik nekik a Windows. Ingyenes, alacsonyabb gépigényű, és megy rajta minden, ami nekik kell. Akkor miért Windows-oznának, akkor is, ha nem zavarják őket a Windows hülyeségei?

  • totron

    addikt

    válasz Egon #98 üzenetére

    ha problémamentesen használok valamit, és potenciálisan benne van a pakliban, hogy egy újjal szívni fogok, akkor mégis minek váltsak?!?
    Még ha az átlagfelhasználó szemével is írtad - gondolom - akkor is felmerül a kérdés, hogy belőled mi ölte ki a vállalkozószellemet. Nem hangzik jól a gondolat, semmilyen kontextusban sem.
    - ádhat olyan hozadékokat az új potenciál, amikre nem is gondoltál
    - az új szívások fényében a meglévőeket is máshogy, másnak látod
    - az idegenben megszerzett logikák - akár a pusztán eltérő megoldások miatt - segíthetik az eddigi problémakörök megoldását, ne adj isten..
    - ..az eddgieknél élhetőbb célok felvázolását
    - az átmeneti máshogyszar is felüdülés/segítség a folyamatos egyenszarral szemben
    - önismeret / informatikai ismeretek bővülése
    - megvan az a fajta homlokra csapós ráeszmélés, ami arról szól, hogy évekkel ezelőtt is könnyebb/jobb/más lehetett volna neked, de megakadályozott a minek váltsak? alapképlete?

    Szó se róla, végfelhasználói szinten, desktop terén nem sok linuxos szoftvert tudnék méltatni, nem is akarok, kevés, mi komolyan vehető. Az felvetés/érvelés nem is erről szól.

Új hozzászólás Aktív témák