Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fred23

    nagyúr

    válasz bambano #23 üzenetére

    Kinek a hatalom-növekedését támogatnád inkább: az államét, amiben élsz, vagy a nagyvállalatokét?
    Ezen a kérdésen szerintem érdemes elgondolkodnia mindenkinek, mielőtt beáll valamelyik sorba adóügyben. Számomra jelenleg az állam tűnik a kisebb rossznak minden hibája ellenére. Nem volt mindig így, és még változhat is, de perpill inkább vagyok "állampárti".

  • Fred23

    nagyúr

    válasz bambano #26 üzenetére

    Szerintem várjuk ki, mi lesz belőle. Nekem a legelső, ami eszembe jutott, hogy ez bizony egy zsarolási potenciál lehet akár. Mondjuk a németek ráállnak arra, hogy meggyőzzék a nagyvállalataik vezetését, hogy a német politikai érdekek mentén adózzanak. Például Magyarország megkaphatja azt a 15%-ot, ha bizonyos kérdésekben így vagy úgy dönt/politizál. Ahol a legerősebb gazdasági hatalom, ott a legnagyobb játéktér az ilyen befolyásolásra. Persze nem biztos, hogy meg lehet győzni, be lehet vonni a játékba az összes nagyvállalatot, de néhányat azért biztosan.

    #27:
    Annak is vannak előnyei, ha csökken a verseny az országok között. Például szerintem ez a minimumadó az EU-ban a föderatív irányt támogatja, vagyis az Európai Egyesült Államok felé mutat. Már-már egy oldalon állhatnak az országok a nagytőke hatalmának korlátozására "felesküdve", a megszavazott pénzcsap felett őrködve. Természetesen visszaélésekre, korrupcióra, pazarlásra valóban jó táptalajt biztosít a minimumadó, de perpill szerintem összességében ez a jobb. Nem nagyon gondoltam át a témát, simán lehet, hogy több bennem itt az érzés, mint a gondolat, de mivel egyre jobban tartok a nagyvállalatok fokozódó politikai erejétől, összességében tetszik nekem most ez a minimumadó. Annál szerintem biztosan jobb, minthogy hagyjuk a nagyvállalatokat kábé adózatlanul növekedni. Nem jön be az a felfogás, ami szerint kábé könyörögjünk a nagyvállalatoknak, hogy fizessenek már egy kis adót, de ha ezt mégsem akarják, akkor így jártunk, fogadjuk el. Ezt a nemadózós ellenállásukat szerintem le kell törni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák