Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rickazoid

    addikt

    válasz Narxis #28 üzenetére

    Nekem meg azért nincs ilyen gondom, mert nincs munkám.

    A témára:
    De ugyanígy: durva lenne, ha az egyetem beperelhetne, mert azt írom egy közösségi oldalon, hogy hülyék voltak, hogy pont most piszkáltattak bele a szervereikbe, okozva ezzel nem kevés problémát, vagy hogy beperelnék Barátnőm bátyját, mert az kiírja valahová, hogy szemét TO, mert elcsúszott egy évet egy tárggyal, a diplomamunkája viszont kész volt, a TO azt mondta neki következő évben el fogják abban a formában fogadni, viszont következő évben visszadobták, mert nem aktuális dátum szerepelt rajta, így még egy évet csúszott. És ki a hibás? Persze, hogy ő.

    Kb. pont ilyen ez a helyzet is. Igazolja bárki jogilag megfelelő formában, hogy miket kellett elviselnie a munkahelyén. Igazoljam én, hogy anno 39°-os lázzal dolgoznom kellett két ember helyett audit idején (olyankor a szokásos délelőtti 110% helyett 130+% az elvárás), mert egy kollégám épp szabadságon volt és azt mondták a főnökeim, hogy mindenképp ott kell lennem, én meg nem tehettem mást, mert különben esélyesen nem hosszabbítottak volna egy hónap múlva szerződést és még indokolniuk sem kellett volna, hogy miért. Soha nem is mertem betegszabadságra menni.
    Én ebben látom a veszélyt. Ilyen történeteket ezentúl csak anonim módon lehet majd elmondani, tehát nem közösségi oldalakon, hogy adott cég, ha esetleg a sajtó megneszelné, könnyedén tagadhassa és feltüntethesse a nyilvánosság előtt az anonim véleménynyilvánítókat rágalmazókként, hisz még a nevüket sem vállalják fel, tehát nem is lehet hiteles az állításuk? És ezt a törvény legitimizálja, sőt elősegíti? És ez nem ütközik az alkotmányba? Bár jobban belegondolva a mostaniba lehet nem. Akkor nem ütközik uniós irányelvekbe? Bár az EU meg... na, arról is megvan mára a véleményem.

    [ Szerkesztve ]

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

Új hozzászólás Aktív témák