Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • proxyproxy

    csendes tag

    válasz bambano #12 üzenetére

    HD Moore végigpásztázta az internetet, és többféle módszert használva összesen több mint 130 ezer eszközt sikerült azonosítani, közülük 95 ezer mobilkapcsolattal (GPRS, EDGE, 3G) csatlakoztak az internethez. Az eszközök 10%-án autentikáció nélkül vagy alapértelmezett jelszóval konzolos hozzáférést lehetett szerezni. A felderített rendszerek között vannak üzemanyagtöltés-szabályzók, forgalmi hibamonitorozó eszközök és POS-terminálok.

    Nekem ebből az jött le, hogy itt nem arról van szó, hogy LAN-on lógó eszközöket talált (emlegeted itt a vlan-t), hanem kifejezetten internetről elérhető készülékeket, köztük POS terminálokat. (??? WTF ???? POS terminál, netről, szabadon elérhetően???? :Y )
    Én azon értetlenkedek, hogy mit keresnek ezek egyáltalán az interneten? Miért nincsenek a tulajdonos routere+tűzfala mögé eldugva?
    Ennyire felelőtlen és/vagy tudatlan emberek telepítették őket?
    Esetleg van valami jó oka, amiért így kell lenniük?
    Mert hogy egy közlekedési lámpa monitorozó eszközét megpiszkálja valaki, abból talán nem lehet gond (a "talán nem lehet gond" erősen kérdőjelezve, mert láttam már olyan monitorozó eszközt, ami admin felületet is monitorozott :) ), na de egy POS terminálnál, ahol általában súlyos pénzek(kel kapcsolatos adatok) kószálnak???

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák