Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz bteebi #27 üzenetére

    "de okostelefon és okostelefon között nem, ipari formatervezés ide vagy oda"

    Ja, ezek is teljesen mint két tojás, hiszen ezen az analógián haladva autó és autó között sem lehet markáns eltérés, főleg ha még kategória társak is:

    De akkor itt vannak ezek még, itt sem csak autó-autó viszonyról van szó, hanem sportkocsi-sportkocsi relációról. Én meg sem tudom mondani, hogy melyiket ki tervezte. Hiszen mindkettőnek van egy alváza, rajta négy futómű és a karosszéria is ugyan azokra az elemekre csoportosítható. Mint két tojás.

    Szinte meg sem mondom melyik melyik, annyira egyformák...

    "Egyébként igen, lehet telefonoknál is (nagyon) egyedit alkotni: ikozaéder, kuboktaéder vagy gömb alakú mobilt spec. még nem láttam, de tutira egyedi lenne, és nagyot üthetne"

    Tipikus esete ez annak amikor szándékosan nem akarod érteni a másik ember szavait. Senki sem beszélt arról, hogy a mobilok képernyő formáján kéne változtatni. Az autók is ugyan úgy alvázra épülnek, van négy kerekük (általában a személyautóknak) és a karosszéria is elég hasonló szerkezeti elemekre osztható valamennyi autónál.

    Mégsem mondjuk azt, hogy az összes autó ugyan úgy néz ki és csak a gömb alakkal lehetne eltérni. De tessék, akkor itt egy autó, ami szerinted eltér a fenti kettőtől, mert amik odafent virítanak, azok egymás másolatai:

    "Az ilyen kütyük viszont mindenkinek készülnek, nem csak dizájnereknek és mérnököknek, szóval az átlagembert kell "megragadni" a formatervvel."

    Itt már végképp kisült az agyam. A most felsorolt különbségek nem a vásárlók igényei szerint készültek, hanem csak sznob mérnökök úri hóbortja. Nem azért térnek el ezek a mobilok egymástól dizájnban, hogy minél többféle vásárlói ízlés legyen kielégítve, hanem csak ezek a gyökér formatervezők csinálják egymásnak. :)

    Példaképpen még néhány teljesen egyforma tükörkép:

    Leborulok előtted! Eddig tévhitben éltem. Eddig azt hittem, hogy azonos alapanyagból lehet eltérő végeredményt gyúrni, de most már tudom, hogy nem. Gondolom ez a főzésre is igaz. A burgonyából is csak egyféle étel készíthető és ha a fejem tetejére állok akkor sem tudom máshogy elkészíteni... :)

Új hozzászólás Aktív témák