Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Z10N

    veterán

    válasz Meteorhead #1 üzenetére

    De, pontosan ezt! Ezert is boritekolhato, hogy AMD lesz benne. Meg tavaly volt egy cikk valahol, hogy a ps5 ujitasa a hatalmas es reszletes jatekterek lesznek. Ott mar emlitettem, hogy ez pont megfelelne ennek a HBM/HBCC/SSG felallasnak. Ugy latszik bejott a tippem :)

    Szerintem lesz a soc mellett egy hbm2/3 kocka 8-16GB kozos memorianak es kiterjeszteskent (cache) az nvme ssd ala ssg. Ebbol eleg lenne akar egy 64-128GB-s is a gyorsabb fajtabol. Abu korabban irta az aranyt is, amit a drivernel be lehet allitani, 1:4-hez talan. De a hattertar szerintem marad tovabbra is hdd. A nativ 4K texturakkal es a novekvo meretekkel legalabb 2TB. Ezenkivul az elhasznalodas miatt sem ajanlatos az nvme ssd-re bizni az osszes hattertar funkcoijat, mert az elegge igenybe lesz veve (jobban, mint egy system drive). Szoval oda eleg lesz egy kicsi, gyors (savszel iops), de strapabiro. Ha pedig garanciaztatni kell akkor csak kipattintjak az nvme ssd-t es cserelik, nem kell adatot menteni, mivel csak cache adat volt rajta. Esetleg meg az OS lesz az nvme-n. 2TB ssd pedig meg iszonyatosan novelne az arat, mig egy mezei 2-3TB 2,5" hdd elerheto aron van.

    "Már meg van valósítva hardveresen, csak a szoftvert kell hozzá variálni."
    Ezert is fejleszt ilyen iranyba a Sony nagyon okosan, nem kell kulon r&d erre. Viszont az aran meg is fog latszodni.

    [ Szerkesztve ]

    # sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

Új hozzászólás Aktív témák