Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Grga_Pitic

    aktív tag

    válasz total90 #21 üzenetére

    Profi fotósoknak havi 10-12 EUR/szék nyilván ajándék. Ráérős amatőröknek, akik heti szinten PS-eznek, szintén jó lehet. Aki használja a LR-ot, de az évi 1-2 alkalomért, amikor komolyabb retusálás kell, nem hajlandó a PS-ért fizetni - mert a Gimp is bőven meghaladja a tudását - természetesen szívja a fogát a CC miatt.
    Most 79 euróért tudok LR6-ra upgradelni, és vélhetően 2-3 évig jó lesz ez a verzió. CC-al 7-8 hónap alatt fizetem ki ezt a pénzt, és ha már nem fizetem, akkor egyáltalán nem is tudom használni. Nem várom kitörő örömmel a CC-t, talán érthető.
    Szívem szerint lépnék C1-ra, csak az meg 279 EUR.

    [ Szerkesztve ]

  • h-yle

    addikt

    válasz total90 #21 üzenetére

    Pontosan. Egy komoly cég eddig is megvette, nekik ez jobban megéri. Akik magánban, vagy "kicsiben" csinálják azok meg, ahogy eddig is megoldják ahogy tudják.

    P.l.: Dolgozunk olyan céggel, akiknél egy junor(!) designer óradíja 11k HUF. Egy komplett weboldal, vagy print key visual több milliós (esetleg 10 milliós...) tétel. Ebből ki lehet termelni párszor havi €65-t.

    Persze akinek kis cége van 5 emberrel és maximum 5k-10k órabérekkel dolgoznak, ott havi többszáz € jelenthet problémát, de ez akkor sem kifogás. Emelni kell az árakat, vagy hatékonyabban kell dolgozni, és akkor ki lehet termelni a fix költségeket. Aki pedig erre nem képes annak még mindig van "olcsóbb alternatíva"...
    A pályán elindulni nehéz (sok a kókler), de ha jó munkát végez az ember és annak meg is kéri az árát, akkor nem akadály évente $1500-t HW-re és $800-at SW-re költeni.

    [ Szerkesztve ]

    Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

Új hozzászólás Aktív témák