Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #16820480

    törölt tag

    válasz moonman #49 üzenetére

    hát, nem egészen lehülyézés, csak az emberek eléggé tudnak ragaszkodni dolgokhoz, amiket megszoktak, cska azért, mert megszokták (tehát nem azért, mert tényleg jó és kényelmes nekik. lásd ribbon gyűlölet, meg vista gyűlölet, csak hogy testközeli példákat hozzak).

    amúgy tényleg el kell magyarázni, hogy mire jó egy ilyen wave struktúra? mondjuk egyszerre tud egy fórumot, levelezést, chatet, meg még pár dolgot kezelni, egy közös felületben?
    de amúgy volt róla egy másfél órás demó még az elején, úgy emlékszem meg is nézted. komolyan ennyi jött át belőle, hogy "friend-elni"? :U ez nagjyából olyan, mintha egy órás előadásból, amit a hidrogén hajtotta motorokról, felhasználásukról és lehetőségeiről tartanak, neked annyi jön le, hogy "bakker, rózsaszín ing volt a csávón"...

    amúgy ha összekeverednek a thread-ek, akkor a hiba a te gépedben van, nálam sosem volt még ilyen. egyébként én sem feltétlen szeretem ezt a megoldást, de azért legalább valamilyen struktúra.

    [ Szerkesztve ]

  • julius666

    addikt

    válasz moonman #49 üzenetére

    biztos én is hülye vagyok hozzá, de én még a thread-elést is ki szoktam kapcsolni mindenhol, egyedül sms-ben hagytam meg, mert ott valahogy valóban átláthatóbbá teszi, de emailben köszönöm, nem. (ráadásul csomószor nem is jól csinálják, simán bekerülnek olyan levelek egy "párbeszédbe", amiknek közük nincs a témához.)

    Én anélkül egyszerűen megőrülnék.
    És Gmail alatt még sosem került be nem odavaló levél a threadbe, olyan már volt hogy egy belevaló nem került be, hanem külön jött meg, de az jellemzően user error következménye volt mindig.

    A Facebookot én sem csípem, de ettől még amit írtam igaz. Az emberek egyre inkább Facebookon PM-eznek egymásnak illetve chatelnek, ha privát üzenetváltásról van szó, mint e-maileznének, SMS-eznének vagy msneznének.

  • Penge_4

    veterán

    válasz moonman #49 üzenetére

    "ez már vészesen közel van ahhoz, hogy lehülyézünk mindenkit, akinek megfelel az email is és nem akar mindenkivel mindent azonnal megosztani."

    A kettő nem zárja ki egymást. Az IM-ért nem vagyok oda, viszont az e-mail struktúra tényleg idejétmúlt.

    Persze normális emberek esetén az is használható idézésekkel, értelemszerű tárgykitöltéssel és normális e-mail kliensekkel (a >>> jelektől a hideg kiráz 20-30 válasz után).

    Persze egy levlistán szinte valósidejű az is, mert 10-20 másodpercen belül ha gyors a szerver (Gmail+Google Groups) gyorsan megérkezik.

    "ráadásul csomószor nem is jól csinálják, simán bekerülnek olyan levelek egy "párbeszédbe", amiknek közük nincs a témához."

    Operában próbáltad? :D

    A Gmail azért teszi be a "semmi közük a témához" leveleket, mert például így csoportosít egy levéllé össze 40 PH (új hsz) értesítőt és társait. Ezt a funkcióját szeretem, ha már az adott oldalon RSS nincs.

    De hogy a fórumoknál maradjunk, például a HUP-os csoportosításban mi nem átlátható?

    "a fészbúk számomra az internet pöcegödre."

    Csak egyetérteni tudok. :D

Új hozzászólás Aktív témák