Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Laci4

    senior tag

    válasz Shrimplandhu #28354 üzenetére

    Ez a tok kérdés mindenhol érdekes dolog.
    Telefon.. powerbank.

    Veszel egy szép formájú, kinézetű valamit, majd eltakarod egy kevésbé szép valamivel. :U

    Telefonba pl. nekem egy S4-em van. Jó pár év alatt jutottam el odáig, hogy ilyen kaliberű telefonom van, nagyra értékelem, szeretném védeni. Eleinte egy kinyitható tok volt rajta, ez jó védelmet adott, mert ha le is esett, kicsi volt az esélye, hogy a csupasz kijelző találkozzon a talajjal..

    Aztán egyszer csak jött az "ihlet" feltettem a gyári hátlapját, minden tok nélkül.. húú dá szíp.., húú dá vékony..
    kb. fél napig tartott az örömöm, mígnem éjjel véletlen lerántottam az asztalról. Nem tört be a kijelző, nem lett komolyabb baja, csak a már amúgy is rakoncátlankodó hátsó hangszóró némult el, illetve a hátlapon lett egy kisebb sérülés.
    Megfogattam, soha többet tok nélkül.

    Azóta köztes megoldásnak egy gyári protective tok van rajta.
    Sajnos csak fehérben volt kapható, nagyon baráti áron anno az egyik szolgáltatónál, de megéri! (fekete a készülékem)
    Ez ugyan a teljes kijelzőt nem védi, de 1-2 mm-re rálóg a kijelzőre, körben, így ha egyenes talajra érkezik pofával, akkor is ad némi védelmet.
    Esett is már le 3-4 alkalommal, volt, hogy pont pofára, általában nem magasról, nagyon max. 1- 1,5 méter, de még mindig megvédte, semmi baja, sérülése. kicsit vastagabb, kicsit fehér.. de többet ér, hogy ugyan alatta, de még szép a készülék.

    Ugyan ez van a powerbanknál is.
    Megjött.. őő de szép, milyen kis pici, de mégis érezni az anyagot, és milyen szép ez az eloxált? alumínium ház..
    Kár lenne elcsúfítani egy szilikon kotonnal.. :U
    Mindenesetre ehhez is vettem tokot..
    De a nyavajás ördög nem aludt.. még mielött megérkezett volna a tok, egyik nap, rohangáltam ide-oda.. rádobtam a bankra a telefont.. kocsiban is azon hagytam, mert csak pár perces útra mentem..

    Mikor szálltam ki, több dolgot is kellett vinnem, nem leejtettem azt a szerencsétlent?! :W
    Nem esett nagyott, mert alacsonyan van a paripa, és ahogy szálltam ki, félúton voltam a kiegyenesedésben, talán 70 centi lehetett, de "Rücskös" aszfaltra esett...
    Meg is lett az eredménye.. nem vészes, de bosszantó... (3-4 nap múlva megjött a tok :O :DDD )

    De mivel alu, lehet a mindennapi használttól is karcos lenne egy idő után.. szóval jó az a tok rajta..

    No meg mint írták, a kábelt is bele lehet rakni. Az én példányomon se volt nyílás, de SK megoldottam :D

    [ Szerkesztve ]

  • Laci4

    senior tag

    válasz mm89 #28461 üzenetére

    Na igen, nekem is van ilyen, ezt sikerült megcsípni 9.9-en 282Ft-ért asszem.. :U
    Annyit megért. Sajnos tényleg csak nyomkodásra világít, én is úgy voltam vele, hogy jó lenne "hangulatvilágításnak", meg látszana este is az idő..
    Bár ez esetben meg lehet úgy lenne, mint a "fakocka" óránál, hogy merül mint a Titanic.
    Mondjuk ezt megoldottam, egy gagyi "2600mAh" powerbankot kötöttem rá, és néha arra van rátöltve.. nem állandóan kap tápot.

    A piramis óra nálam 2,5 percet siet 25 nap alatt..
    A fakocka meg 20 másodpercet 17 nap alatt.

    Úgy néz ki, ezek AS= ahogy sikerült módon késnek. Volt aki a fakockára írt nagyobb értéket.
    Van nekem egy ilyen asztali órám is, na az késik vagy 5-6 percet 1-2 hét alatt.. :W

    Nem tudom, lehet-e ezeket valahogy kalibrálni, nem lenne rossz..

  • Laci4

    senior tag

    Halli!
    BG app ban most nincs benne ez az csapj le rá akció?
    Melózok, és csak telefonról vagyok.. Lehet gyorsabb lenne...

    Üdv

  • Laci4

    senior tag

    Nem kapkodhattak nagyon érte, mert még nekem is sikerült mobilról mobilnettel..
    Remélem nem azért mert nagyon gagyi..

    Tényleg nem sok nagy durranás van. Ott az a nitecore töltő.. Jó jó, de nem valami nagy akció.. Talán gearbest en 2 dodo val drágább, de nem kell stipi-stopizni érte..

    :U

  • Laci4

    senior tag

    válasz tboj #30696 üzenetére

    Most is annyi.. Sose vettem volna ilyet, de így tényleg muszáj volt! 😂

  • Laci4

    senior tag

    válasz dugesz77 #32985 üzenetére

    Ha tudtál beszélni velük, írd majd be légyszíves mire jutottál! :R
    (ahogy olvastam, nyugodtan írhatod nekik, hogy 4-5-6 embert is tudsz itt Hunban, akik nem kapták meg)
    Én is rendeltem Okt. 26-án, a postázást elhúzták nov. 6-ig, gondolom nem volt nekik valamelyik.. :U

    Viszont már igazán itt lehetne, mert pl. a nov. 11.-én rendelt páka, és Blitzwolf autós tölti is megjött már 25.-én. :U

    Amúgy én is kaptam az autós töltőhöz EU hálózati adaptert :DDD
    Nem tudom, hogy jött nekik ez, de ingyen lónak nem nézem a fogát. Pláne, hogy nekem is a vaskosabbik fajta jött. (mondjuk a földelést ha jól láttam nem viszi át, de annyi baj legyen.. )

    Bár inkább a 3 Xiaomi lámpicsku jönne meg.. durván jó áron volt.. :K

    fraba #33024

    E-bay-ről vettem egy külsőre ugyan ilyet..
    Eddig talán egyszer próbáltam egy 16gigás kártyával, monitorba dugba (DELL U2312HM alaplapi USB2.0-ba van dugva) valami 22k/sec-el olvasott róla total com. Írásra már nem emlékszem..

    Ha van valami konkrét kérdésed, megnézehetem neked.. :U

    [ Szerkesztve ]

  • Laci4

    senior tag

    válasz DJ. Ru$y #33032 üzenetére

    Igen, ezt én is tapasztaltam.
    Első 10 000-res powerbankhoz kértem nyomkövetést, swed postával jött, majdnem egy hónapig..
    Másodikhoz nem kértem nyomkövetést, kb. két hét alatt itt volt.. (mondjuk erre már nem emlékszem milyen postával jött..)

    mindenesetre a lápácskák már itt lehetnének.. igaz, már van egy.. de jó lenne még.. :B

    [ Szerkesztve ]

  • Laci4

    senior tag

    válasz Sanzaa #33040 üzenetére

    "1 x 18650 Battery Box"
    Én azt mondanám, csak a dobozka, akku nélkül..
    Amúgy meg ebből soha az életben nem lesz 5000mAh-ás.. (egy akku cellával..) ;)

    Hopsz.. lassú voltam.. :U :B

    [ Szerkesztve ]

  • Laci4

    senior tag

    válasz Druss #33218 üzenetére

    Erre én is.. nekem nem jött össze, szintén mobilról próbáltam, csak nap vége felé esett le, hogy voltam olyan okos, és elfelejtettem kikapcsolni az operában a turbót :W
    Csodálkoztam, hogy nem jön össze semmi...

    Szóval majd kérjük a véleményt.. nekem is van Piston 3, kivi vagyok megérné-e egy Hybrid. :U

    Nekem ahogy olvasom, mázlim volt.. :B behúztam egy elvileg arany 10 000-es bankot.. :C
    Még megpróbáltam közben a led csíkot is, de nálam is homokórázott mind a banggi, mind a paypal.. utóbbi nem kicsit.. csodálkoztam is rajta..

    15 óráson csak egy övre való karabiner jött össze.. csak tudnám kell-e :DDD
    Amióta megy ez a móka, rendeltem pár olcsó, és kevésbbé olcsó cuccot, ami könnyen lehet a szokásos "érdekes, rendeljük, aztán mégse használom semmire" dobozba fog landolni (kihúzható usb kábel, led panelek, mini táp panelek, li-ion töltő panelek.. 10w-os led, led szallagok+tápok. stb. Kellene már egy kiárusítást csinálnom :B ).

    Mondjuk a BAOFENG UV-5R ehhez kicsit drága.. lehet óvatosan "játszok" vele egy kicsit, aztán ha nem sok értelmét látom, megpróbálom elpasszolni :B Eddig ez a legdrágább dolog, amit rendeltem kintről :B

    16 órás: a tablet nekem se jött össze.. és érdekes, viszont egy RGB led a kacatok dobozba igen :DDD :B
    Bár a késsel lehet jobban jártam volna..
    Viszont érdekes módon, hiába voltam bejelentkezve egy másik fülön a paypalba, nekem is kérte a logint a nyavalyás.. :(((

    [ Szerkesztve ]

  • Laci4

    senior tag

    válasz The DJ #33293 üzenetére

    Nálam is..
    Umi:
    Win óráját figyeltem.. kb. 2 secel előrébb volt.. egészkor katt..
    Homokóra.. nem is túl sokat.. paypal.. tölt.. húú.. meglesz, meglesz.. :K
    Erre jelentkezzek be.. a jó b.. any...! :((( :Y
    Be voltam megint jelentkezve egy másik fülön.. de ez még nem elég, mert még utána se a szokásos középen kék gomb jött, hanem részletezve a dolgok, és lentebb a folytatás gomb.. homokóra.. vagy 2 percig, majd sorry... eh..

    A vicc, hogy a kábelnél, illetve fülesnél majdnem ugyan ez.. csak ott még a paypal elött is homokórázott egy csomót.. :W

    Pöppet mérges vagyok.. :((( :DDD

    Jah.. és utána még vagy 5 percig meg is halt az oldal..

    [ Szerkesztve ]

  • Laci4

    senior tag

    válasz Ciccuka #33307 üzenetére

    Az a jó kérdés, hogy a banggood szervere mihez van szinkronizálva..
    Én csak a win óráját szinkronizáltam, és azt sassoltam egyik szememmel, a másikkal a bangood visszaszámlálást..
    Amit célszerű frissítgetni, mert nagyon csúszik!

    Ahogy ugrott egészre a win óra, ránéztem banggoodra, talán 2 secnél járt.. rányomtam..
    Volt már, hogy ugyanilyenkor még azt írta korán van.. tök mázli kérdése szerintem.. :U

  • Laci4

    senior tag

    válasz dugesz77 #33335 üzenetére

    Pfú.. fene azt a mázlista kobakod! :W
    Természetesen azért gratula! :C

    Ha majd megkapod jövőre, kérünk róla beszámolót! ;) :R

    Körömcsipesz.. naja.. köviből talán az..esetleg a ledes bt hangszóró..de sajna épp el kell mennem. mobilról meg talán még esélytelenebb.. :U

    [ Szerkesztve ]

  • Laci4

    senior tag

    Óhogyaza!

    Akarom mondani Jó reggelt mindenkinek!

    Felébredtem 6 elött, gondoltam ránézek mi a helyzet.
    Meglepődve tapasztaltam, hogy raktak be EU raktáras Blitzwolf 2-es fali usb töltőt.. asszem 2db volt. vagy 5... már nem emlékszem.. korán volt :DDD

    Nah, gondoltam megpróbáljuk, bár egy laza 5.5 órás alvás volt csak .. ha meg nem jön össze, akkor "bosszúból" egy ledes kis díszecskét behúzok.. ;]
    Sajna csak az utóbbi jött össze..

    Yeelight lámpát úgy voltam, meg se próbálom, túl kevés volt.. inkább megpróbáltam visszadőlni egy órácskát.. bár nem nagyon sikerült :U Viszont akkor úgy látom, mégse volt lehetetlen.. :C

    Filóztam a 8 órás tv okosítón, bár nem tudtam eldönteni megéri-e.. meg hogy pontosan melyik is.. de gondoltam jó lenne kipróbálni.. legrosszabb esetben árában elmenne..
    Még volt pár perc, gondoltam benézek ide, mi a helyzet.. hát nem elnéztem az időt.. elfelejtettem bejelentkezni paypalba, ezzel el is úszott.. de bosszú ledes dísz megint bejátszott. (mindkettőnél nagyon sokáig tekert a paypal.. már már azt hittem kifagyott..)
    Jövőre jó lesz .. más nem ajándéknak :))
    Nem hinném, hogy még idén megjönne...

    9-kor még én is megpróbálok behúzni egy arany 10 000-res bankot, aztán ennyi.. ideje lesz foglalkoznom párom kérésével is, néznem kellene valami egeret párom anyukájának.. :B
    Na de ez már a milyen egeret topik témája lesz.. :K

    [ Szerkesztve ]

  • Laci4

    senior tag

    válasz Real_Necro #33445 üzenetére

    Nálam is bejátszott egy arany.. akkor eddig már 3-4 itt_hun-ra :C

    Viszont ahogy nézem, többnyire csak egy dolgot tud behúzni biztosra az ember..
    próbáltam a körkivágót is, de már sorry volt..

    Reggel még azt hittem ma nyugi lesz..de basszus.. ez rosszabb mint a drog.. (bár szerencsére azt sose próbáltam..) ez is függőséget okoz.. még jó, hogy egyedül vagyok itthon ma :D

    Ahogy nézem lesz pár érdekes dolog..
    Van amikor egy órában több is.. ha csak a következő órákat nézzük:
    - 20 000 res powerbank - MXV Quad Core S805 (erről nem tud valaki valami infót? :U ) A BT speaker se tűnik rossznak.. és végsőként akár még a kábel is.. lol..
    - Blitzwolf powerbank
    -

    [ Szerkesztve ]

  • Laci4

    senior tag

    Ejj, hogy az asszony pont ilyenkor hív... nem tudtam koncentrálni, lemaradtam 1 másodperccel.. vagy 2 vel is lehet..

    A powerbank elúszott, de egy MXV tv okosító meglett..
    Bár ez is a nem tudom ki lesz-e használva, de ki kell próbálni kategória.. (általában itt vagyunk a gép mellett, akkor az én monitoromon nézünk sorozatokat, ablakban.. hálószobában meg csak egy kis tv van, többnyire elalvásra szól csak :D)

    Mondjuk ehhez már kellene egy NAS is.. azt rakjanak már fel :DDD Azon már úgyis régóta filózok..

    Gondoltam, összeszámolom amiket vettem amióta megy ez a stipi-stopi.. de úgy döntöttem, jobb ha nem teszem :DDD

  • Laci4

    senior tag

    Tomi0703
    Autós töltő: csak hogy ne idegesítsen annyira, Nov. 11-én 1 776-ért volt! ;) Ahhoz képest most drágán "akciózták"..

    maestro87
    Melyiket tudtad két hét alatt eladni 5-ért? Mondd, hogy nem a 20- ezrest!
    Bár lehet azt nehezebb eladni mint egy 10 000-rest.

    Én ismerősnek adtam el egy 10-est, 4500-ért.. először csak egy egy cellás gagyit akart venni vésztöltőnek itthoni boltokban, 3-4 ezer, vagy apróból 2-3 -ért, de megmutattam neki a 10-est, mondtam egy dicsérő szöveget, ami mondjuk nem kamu(valós kapacitás, védelmek,mérete se vészes,kivitelezés), és rábólintott.. (azt még valami 3500 körül vettem.. ) :B

    Real_Necro
    Dicséretes hozzáállás! :C :R
    Én se vagyok egy ördög, de én úgy vagyok vele, hogy egy minimálisat de keressek rajta.. (elment idő, utánajárás..pl. ) no meg, hogy fedezze egy részét a semmire se használt, de mégis megvett dobozban "porosodó" kütyüimnek :DDD
    Mondjuk eddig még csak ezt az egy dolgot adtam el.. :U
    Most viszont van úton 3db 10 000-res, 1 még nem akciós, tartalékba vettem, vagy másnem csak az akkukért.. (külön akku többe kerülne :U )
    No de ennyi azért mégse kell.. (vagy lesz belőle ajándék ;) )

    mirci18
    pfu.. nekem is van egy rahedli DVD-m, de még CD-im is..
    Két nagy kofferben vannak, meg papír dobozokban elrakva..
    Bevallom, mostanában nem igazán vettem elő őket..
    (megnéztem Where Is It ben, kb. 900 DVD-CD-m van összesen.. bele-bele kattintva 1999-től találtam cd-ket, abból már biztos van ami nem is olvasható :( ) :Y

    Gépben van 2x2Tb winyó, azon van rengeteg film, zene, data.. átnézni sincs időm őket, nemhogy megnézni.. :B
    Anno az évekkel ezelőtti nagy árvíz előtt épp azt számolgattam, hogy jobban járnék, vagy ugyan ott lennék, ha winyókat vennék, és arra tenném az adatokat.. csak épp jött a víz.. és winyó árak, 2-3 szorosra ugrottak..
    Nem nagyon néztem, de szerintem azóta se mentek olyan mélyre, mint előtte voltak...talán most közelíti..

    Én NAS-on töröm a fejem.. át kéne rágni a NAS- raid, felhő hálózatok témákat, hogy kitaláljam, mi is lenne az optimális.
    (adatbiztonság, fájlok állandó elérhetősége.. stb.) de ez már offban is nagyon off :B

    Nekem a Nov. 11-es ből van még két apróság (1, és 2) ami nem jött meg, illetve egy nagyobb, ami nyomkövetéssel van. Szóval remélem az azért megjön.. (svéd).
    Másik kettő dolog viszont már rég itt van ugyanebből, a páka, meg a blitzwolf autós töltő.. :U

    A vicc, hogy mindegyiket feladták elvileg nov 11-13 között.

    Ami még régóta húzódik, az a 3 db-os akciós xiaomi lámpácska! Október 26-án lett rendelve.. :(((

    maestro87
    Azon én is elfilóztam, nem szoktam játszani telefonon (samu s4) komolyabb játékokkal, de lehet ezzel kipróbálnám, illetve a most "megnyert" tv okosítóval.. :U

    [ Szerkesztve ]

  • Laci4

    senior tag

    válasz mirci18 #33503 üzenetére

    Ismerős helyzet!
    Nekem is le van töltve annyi film, sorozat, hogy szerintem nyugdíjas koromig nézhetném őket, akkor is maradna.. (38 lettem a napokban..)

    Nekem is ami igazán fontos, az a saját képek, videók, egy két doksi, pdf, stb, de ez utóbbiak elenyésző méretűek. A képek videók a nagyok, pláne, ahogy fejlődik a technika. Anno még 640x480-as videók készültek, ma már a telefonom is lazán 1920x1080-as videót vesz fel.. ami nem kicsi adat mennyiség.. (sokszor csak 1280x720-ba veszek fel..)
    Képek meg anno 2mp-nél kezdődtek, most meg a telefon akár 13Mp-t, a jó öreg (most néztem, 2006-ba jött ki) Pana FZ-50-es fényképezőm meg 10 Mp-es képeket készít.

    Esetleg még néhány ritkább zene, film..

    A saját képeimet videóimat kellene átnézni, rengeteg van, cca. bruttó 200Gb (bruttó= átnézett + átnézetlen, még selejtezésre váró képek, videók), utána kinevezni backup winyónak valami kisebb winyót, arra kirakni.. átvinni anyámhoz,vagy melóhelyre.. (földrajzilag is különböző helyen legyen ;) )
    Majd a képeket, felhőbe..

    Vagy külső winyó helyett NAS-Raid..bár akkor marad egy földrajzi helyen.. lehet kombinálni..
    Csak hát hiába mondom mindenkinek akinél ez felmerül (pl. külső winyóra menti az adatait, és mondom, hogy egy mentés nem mentés) még én magam se csináltam meg :B

    DVD-CD : sajna tudom, hogy x év után, tizen év után kuka lehet. Bár igyekeztem mindig normálisabb darabokat vásárolni.
    Külön volt filmeknek szánt, közepes alapanyagú, illetve fontosabb adatoknak, képeknek Taiyo-Yuden alapanyagú Verba, JVC, Spéci Ricoh, Maxell(extreme protek), ilyesmik.. vannak 99-2000 körüli cd-im amik mai napig olvashatóak, de olyan is ami már egyáltalán nem, vagy csak részben menthető.. :U

    [ Szerkesztve ]

  • Laci4

    senior tag

    A fene.. :O nem lett meg a Xiaomi gamepad.. túl hamar nyomtam.. másodikra meg már valószínűleg késő volt..
    Paypalig még elvitt, de aztán sorry.. :O
    Pedig már beleéltem magam, milyen jókat fogok vele játszani a mobilon, tv-n a még meg se érkezett kütyüvel.. vagy melóhelyen a notin :DDD

    Asszem már csak a 4 órás marad.. a hybrid, vagy szokásos 10 ezres powa bank.. :B

    Gratula!
    (router) szemeztem vele, de nekem már kevés lenne.
    Digi TopNet netem van, a jó öreg tp-link 1043 első szériás így is megfekszik.
    Nem tudom mitől, de ha megy torrent, és mellé mondjuk youtube, eldobja az adott lan-on a netet.. (wi-fi-n, másik lan-on megy tovább..)
    De van, hogy magában egy combosabb youtube videó is megfekteti.. vagy lehet nem is azzal van a gond, hanem a pc vel?! :U

    Hálózat ikon, helyreállítás.. (asszem valami átjáró dolgot szokott írni, helyreállítva és már megy is tovább)

    Mondjuk a Snap-up idejére lehet jobban jártam volna, ha direktbe kötöm a gépet a lanra, router nélkül.. :U

    [ Szerkesztve ]

  • Laci4

    senior tag

    válasz syler123 #33524 üzenetére

    Hogy őszinte legyek, én annyiért el se adnám :B ;]
    Max. "klubtagnak" ;)

    Egyszóval szerintem igen.. bár itt azért elég sokan olvasgatnak, de ha nincs snap-up, akkor 3500 körül szokott menni akciósan banggoodon.. :U

  • Laci4

    senior tag

    válasz syler123 #33528 üzenetére

    :U alaplapi integrált hálókártyába van dugva.. van két luka, lehet átdugom a másikba, bár gondolom ez nem sokat jelent, feltételezem ugyanaz a "chip" kezeli őket.

    "LAN
    Dual Gigabit LAN controllers support NVIDIA DualNet® technology
    NVIDIA nForce® 570 SLI™ MCP built-in dual Gigabit MAC with external Marvell PHY
    - Support Teaming and Fail-Over functions
    - Support TCP/IP Acceleration"

    Van még egy gép, asszonykáé, de az még az enyémnél is öregebb, valami még azt hiszem 1 magos inteles masina, már a 480-as youtube videó is meg tud akadni, szóval azzal nem nagyon tudnám tesztelni.
    Esetleg haza hozom a notim, T500, bár annak nem tudom gigás-e a hálókártyája..
    Vagy néznem valami olcsó, de tuti háló kártyát

    Novembere csomagok: próféta szóljon belőled.. jöhetnének nekem is..
    Pákahegy: pont minap filóztam el, hogy a nemrég snap-up-os pákához lehet kapni tartalék hegyet?!
    Majd rákeresek, vagy rákérdezek banggoodnál.. bár még be se dugtam :B
    Van egy puskás (weller) pákám, azt használom, ha nagy ritkán kell forrasztanom..

  • Laci4

    senior tag

    válasz Tomi0703 #33543 üzenetére

    Én választottam.. ha már lehetett, legyen arany.. az mindig drágább volt normál akcióban :B
    Meghátna.. ezüst után legyen arany is.. igaz hogy az ezüstön is egy fekete gumibugyi van, szóval nem is látszik :))

  • Laci4

    senior tag

    ÁÁÁÁÁÁ!!

    Fejem verem a falba :W
    Direkt lekötöttem a routert.. gép újra indít.. paypal bejelentkezés..

    Erre Rush.. paypal.. jelszót kér.. majd összegzi a vásárlást, majd continue majd.. vár majd megint a kék continue ami szokott lenni.. csoda ha minden sorry.... :O :W
    Plusz ahogy nézem még a váltási metódust is vissza állította paypal váltásra.. nem értem én ezt.
    No sebaj.. így, hogy vége mára, letesztelem router nélkül a háló kártyát, dobja-e a netet torrent+youtube esetén.. emlékeim szerint ilyenkor nem teszi.. ergo csak a routernél kéne legyen a hiba nem? :U

    Úgy látom, nem csak velem szórakozik a paypal.. fülest szerettem volna behúzni én is.. kiváncsi lettem volna rá, milyen a piston 3-hoz képest.. :U

    De azért nem panaszkodom.. én is fogtam ma pár dolgot..

    [ Szerkesztve ]

  • Laci4

    senior tag

    válasz maestro87 #33571 üzenetére

    Szerintem nem úgy értette.. két ablak lehetett nyitva.. gondolom egyikbe kiválasztotta a színt, másikban frissítgette az órát, majd a szinválasztott lapon rush..

    Huh.. holnap is lesz móka?! Melózni fogok.. mobilnet..úgy már kevesebb az esély.. :U

    [ Szerkesztve ]

  • Laci4

    senior tag

    válasz DJ. Ru$y #36240 üzenetére

    Nekem a minap jött meg a nagyon akciós okt. 26-án rendelt, majd Nov. 6-án feladott 3 db-os xiaomi lámpa csomagom. :K
    Pont elötte lévő nap írtam nekik, hogy nem jött meg, kéne valamit lépni..
    Sajnos a mostanában szokásos válasszal próbálkoztak be nálam is..

    "Thank you for your email and sorry to hear that.

    Your order 9615573 was shipped on 7th November via Standard Shipping.

    The tracking number is FTLMY00417404.

    Could you please allow me to check your address first?

    Sz László
    C.... u 8.
    Budapest
    HUNGARY

    Is it right? And could you also go to the local post office to check your order?

    If you still cannot find your order, how about refunding you the money?

    Hope you receive your order soon.

    Viszont szerencsére megérkezett.. :R Talán még neked is megjöhet!

    Ugyan az nap érkezett meg az arany power bank is..(Post NL) nem tudom melyik, bár csak 1 nap van köztük nov30, Dec 1. Ez ha a lámpákat nézzük baromi gyors volt.. kicsit kételkedem abban, hogy a lámpákat valóban nov. 6-án feladták.

    Nov. 11-el még egy dolog lóg valahol.. vagy úszik (tenger mélyén)
    Szülinapi gyertya (ennyit megért :D)

    [ Szerkesztve ]

  • Laci4

    senior tag

    válasz dugesz77 #39549 üzenetére

    Lehet az én kisautóm is oda ment.. még nem kaptam meg.. remélem a napokban nekem is megjön :U

    Nekem is jövögetnek a Zapals-os cuccok.. bár a ledes óra nem akar megjönni.. az szerintem elkavarodott, írni fogok nekik..
    Az nem kárpótol, hogy az OTG adapterből én is kettőt kaptam..

    microSD.. szintén kaptam kettőt.. (meg páromnak is rendeltem egyet.. :B )
    Nem vártam túl sokat tőle, ahogy már páran írtátok, ugyan CL10 van ráírva, de.. közelébe sincs..
    Próba gyanánt rámásoltam egy 500mega körüli filmet, 3xxxkbyte/sec-el írta..
    Gondoltam letesztelem h2wtest-el.. saját adapterével T500 noti beépített olvasójával.. valami hibaüzenettel leállt közvetlen az elején. azóta fel se ismeri a gép.
    Jó kezdés.. megpróbálom fényképezőben életre kelteni, anno volt egy kártya amit azzal sikerült..
    Félek a bizonytalan működés miatt egy dolcsit se érte meg..

    Megjött a telefonra rakható lencse csomag is.. hááát.. S4-en max a makró ami használható.. a többi a széleken eléggé torzít....
    Na mindegy...

    Viszont lenne egy kérdésem:
    Bangoodról rendelt pákához rossz adaptert küldtek..(földeletlen aljzaba való, használhatatlan..)
    Gondoltam bepróbálkozok, hátha küldenek másikat, ha megírom nekik...

    A webes felületen (contact us). írtam nekik..
    Kaptam egy válasz mailt..

    "Dear customer,

    Sorry for the inconvenience caused.

    About the wrong adapter, we will resend you the one you suggest. Hope you will accept. Please comfirm the adapter you suugest is the one you need, and reply us soon.

    And we will arrange the replacement for you asap. "

    Két kérdésem lenne.. nem tudok angolul, google fordító segít..
    - Jól értelmezem, azt mondja, hogy küldenek egy olyat amilyen akarok, csak erősítsem meg, hogy milyet?
    - A kapott e-mailre kell válaszolnom? Mert a banggod oldalán nem találtam sehol a levelüket..

    Más: snapup tök random, hogy épp hogy lehetett elcsípni dolgokat..
    Volt hogy itthonról digi nettel 10db-os termékből nem sikerült, és volt, hogy meló helyen (igaz nálunk hajnalban) mobilnet telefonon wifi hotspot.. notival rácsatlakozva az 5 db-os BT Morul H2 hangszóróból megcsíptem egyet..
    Igaz, nem volt olcsó.. ezt nagyon kíváncsian várom milyen lesz majd..

    Anno kezdtem egy ilyen kis BT cuccal.
    Első sorban arra vettem, hogy ha mondjuk fücsi van, ne a telót vigyem be a párás fürdőbe, hanem ezt..
    Meg hogy ha meló helyen hallgatok zenét, nem fülessel, kicsit jobb legyen, mint a telefon hangszórója..
    Kihangosítását egyszer próbáltam, párom első két szó után szólt, hogy hol vagyok, nem hall rendesen.. többet nem is próbáltam..
    Amúgy egész jól működik, szól, lépteti a számokat, megállítja.. még a hangja is elmegy.. elment.. egész addig, míg nem vettem egy HMDX Jam Classic BT hangszórót..
    Leesett az állam! :Y
    Kicsit rásegítve hangszínszabályzóval, illetve jól megválasztott elhelyezéssel meglepően jól tud szólni! :R
    Egy dolgot hiányolok csak belőle, a szám léptetést. (play-pause van)
    Illetve a kék BT led este elég erős fénnyel villog.. ellenben az akku töltöttséget jelző led alig látható. mélyen ül a keskeny kis résben..

    Mielőtt megvettem volna, nagyon szemeztem a Xiaomi kerek, illetve hasáb BT hangszórójával.
    Mondjuk ez mai napig megvan.. ha lesz jó áron, lehet kipróbálom.. kíváncsi vagyok milyen A JAM-hez képest..
    No de most ráadásul elvileg úton a fent említett Morul H2-es.. nagyon kíváncsi leszek rá..
    Elég minőségi cuccnak néz ki az is.. :U

    [ Szerkesztve ]

  • Laci4

    senior tag

    válasz Mr.Csizmás #39725 üzenetére

    Hopsz.. a fenti hsz-ből kimaradt a levél szövege..

    Igen, sajnos a végére vettem észre.. rendeltem kettőt.. filóztam, hogy ennyiért lehet kéne venni még egy párost.
    Megérkezett a T-be..elmentem érte.. hazahoztam, meghallgattam.. irány a webshop.. ebből még kell! :B
    Sajna már nem volt.. :(

    [ Szerkesztve ]

  • Laci4

    senior tag

    válasz vidaila #40603 üzenetére

    Nekem többsége megjött, de pl a ledes karóra mai napig nem.. azt hiszem ma lesz a reklamációk estéje, ha haza értem melóból ugyanis

    Anno ajánlott itt valaki egy banggoodos G1W autós kamerát, hogy ez biza nagyon jó áron van!

    Gondoltam, úgyis régóta filózok egy ilyesmin, tényleg mindenhol jóval drágább, ennyiért megéri. (-5 dodós kupon).. meg is rendeltem..
    Tegnap megjött.. FAKE ratyi stb. cucc.. NE RENDELJÉTEK! :(((

    (nehogy félre értse aki anno ajánlotta, abszolút nem akarom bántani, csak figyelmeztettem a "klubbot", nehogy más is bele szaladjon!)
    Bővebben itt olvashattok a dologról!

  • Laci4

    senior tag

    válasz Real_Necro #40741 üzenetére

    Sajnos ez így igaz! :(((
    Bár túl olcsó volt, hogy igaz legyen.. mondjuk én abban reménykedtem azért, hogy legalább összesen tud 3 amper körül.. de nem!
    USB doki rá, üresben 5.14V.
    Rátettem xiaomi PB saját kábeléve, feszültség leesett 4.94V-ra, áramfelvétel 0,91A.
    Mellé tettem az S4-esem, majdnem teljesen lemerülve, ilyenkor akár 1.9A-t is felkap, de 1,2-öt biztos..
    Feszültség lement 4.83v-ra, PB töltő árama 0,4A-re, telefont nem mértem USB dokival, de GSam Battery Monitor kb. jó értéket szokott mutatni.. 600mA, azaz 0.6A.
    Ha kihúztam a PB-t, felment 840mA-rre (kb. stimmel a 0.9A.
    Ennyit tud.. a kérdés már csak az, hogy vajon van-e benne valami védelem..

    Igaz hogy olcsó volt,de erősen gondolkodom, hogy megreklamálom Zapals-nál..
    Kicsit besokalltam tőlük..
    - Telefonra lencse ahogy mások is írták, némely lencse széle sérült, és amúgy se jó semmire.. max. a macro.
    - micro sd kártyájuk egy rakás fekália.. hol megy, hol nem, lassú dög.. jó hogy 1 dollár, de akkor is..
    - Ledes karórát meg se kaptam..
    - USB - OTG pöcök talán használható, még nem próbáltam ki...
    - Most ez a szuper töltő.. :((( :(
    Jó tudom, olcsó húsnak híg a leve... na de mégis ..
    - ja.. ledes usb "kábelt" kihagytam.. na az még használható.. ingyen.. :B

  • Laci4

    senior tag

    válasz fecus #41538 üzenetére

    Nekem ugyan nem pont ilyen, hanem gyárilag akkuval szállított.
    Azon úgy van, hogy ha tölti, piros,
    Ha feltöltötte, úgy rémlik elalszik a piros.
    Ha lead (fogyasztó van rajta) Kék
    Ha töltés+fogyaszt is, rózsaszínes (kék+piros :DDD )

    Nálad lehet: piros villog, ha tölti, világít ha kész, és kék ha fogyaszt... :U
    De ez csak tipp..

    Más: anno aki szintén "nyert" snap up ban ilyen kisautót.. (Nov.25 óta sikerült mostanra ide érnie)
    Szóval!
    - Nektek is elfordul, bepörög, ha hirtelen nagyobb gázt adtok egyenes haladás közben?
    Ha óvatosan lassan közlekedek vele, akkor nagyjából egyenesen halad, de még így is van, hogy el-elindul valamerre. Ha viszont nyomok egy padlót neki, szinte tuti elmegy valamerre,vagy bepörög :D

    Próbáltam már állítani elöl középen a kis pöcökkel, csak rosszabb lett :DDD

    - Töltő: elemes padot kis se próbáltam, de az USB-s töltőt igen.
    Érdekes.. hogy kellene ennek működnie? :F
    Adapterre rádugom, pirosan világít, Bekapcsolva ráteszem az ótót, elalszik, és semmi.
    Kikapcsolva teszem rá a kocsikát elalszik, majd rövid idő után bekapcsol (a led), majd kikapcsol, majd be.. majd ki.. random.. :F :W

    Mindenesetre így rajta volt vagy 3/4 órát, órát(akkor is random el-el aludt a led, majd világított), viszont így egy szűk 10 percet tudtam vele bohóckodni. :B

    Illetve megjött tegnap, azaz ma hoztam el a postáról ezt a Morul H2-es BT speakert.

    Eddig még vegyesek az érzéseim. De be kell járatni kicsit.. hátha..
    Csomagolás, doboz jeles!
    Kivitelezése szintén okés, műanyag, de körben, alul olyan gumírozott hatása van.
    Van súlya, van benne anyag.
    Bekapcsolás, csatlakozás, lecsatlakozás, "beszél" de kici kínai nyelven...

    Kihangosítást nem próbáltam, sztereonak valós sztereó.
    Hangzás.. HMDX Jam classical tudom összehasonlítani.. vegyes..
    Talán tisztább, szebbek a magasak, a mélyek is tisztábbak, de nem olyan erőteljesek.
    A Jam hangszórója valószínűleg nagyobb utat tud bejárni, nagyobbat üt, de mégse egyértelmű az előnye mély hangok terén.
    Előnye max. akkor van, ha olyan tárgyra tesszük, amit be tud rezegtetni, ezáltal is közvetítve a mélyeket.
    A H2 nem viszi át annyira a rezgéseket az alatta lévő tárgyakra..
    A sztereó a közel lévő hangszórók miatt nem érvényesül nagyon, de azért hallani a különbséget.
    Még járatni kell, meg tesztelni.

    Szerintem az 5000 körüli snap up árát megérheti, de tízen sokat nem adnék érte.
    Még jó lenne egy-egy Xiaomi kör és "kocka" dobozzal összehasonlítani.. kicsit leakcióznák, be is neveznék egy-egybe.. :B
    Bár asszony már gondolkodik, hogy keres valami kütyü vásárlás elvonó csoportot számomra.
    Úgyhogy lehet még várok vele.. megvárom, míg legalább Banggood visszafizeti a gagyi D1W kamera árát..
    Visszaküldtem, azt mondták visszatérítik az árát.. remélem! :(((
    Első csalódásom bennük, hogy ratyit árultak.

    Jah.. más: megjött nekem is zapals-tól az 1 dolcsis USB kábel.

    Még csak 2 napja használom, de nekem nagyon tetszik!
    Bejön a színe, a harisnyázás, a fém hatású (mágnes nem fogja) csatlakozó fejek.
    Csatlakozók pont megfelelően "szorosan" pattannak a helyükre...
    Terhelő ellenállásom nincs,de power bankkal próbáltam, és 1,5 A-t biztos átvisz.
    Remélem nem fog szétesni :D

  • Laci4

    senior tag

    válasz bul07 #41598 üzenetére

    Jaja, páran belefutottunk itt, ott. :(((
    A vicc, hogy eleinte lehet még ők se tudták, hogy kakit árulnak.
    Azután, mint a linkelt topikban írtam, már kikozmetikázták az oldalt, a leírását.
    Már nem szerepel a leírásában, hogy a proci mi.. Még hogy avi a video.. Stb.
    Lehet ők is bele futottak, és mentik a menthetőt.
    Kíváncsi leszek tényleg vissza fizetik, és mikor az árát, illetve az 5 dolcsis kuponom, amit felhasználtam.
    No meg remélem PayPal is vissza téríti a posta költséget.. :U :K

    Úgyhogy maradjunk annyiban, hogy nem jellemző, hogy utánzatot áruljanak, vagy ha mégis általában fel van tüntetve..
    Xiaomi termékeket eddig eredetit küldtek (több power bankbank, füles..)

    [ Szerkesztve ]

  • Laci4

    senior tag

    válasz The DJ #42183 üzenetére

    Esetleg ha van egy digi fényképeződ, próbáld meg azzal leformázni..
    Nekem a "Zapals"-os gagyi kártya gondolt egyet, és nem lehetett vele kezdeni semmit..
    Betettem a jó öreg Pana FZ-50-be, írta, hogy nem tud rá menteni.. Formázás.. azóta köszöni, jól van..
    Igaz, bűn lassú, meg csak egyszer írtam- olvastam azóta, de ez már egy másik történet.. :U

  • Laci4

    senior tag

    válasz Vertigo18 #42458 üzenetére

    Hamár emag, ez a Xiaomi power bank ha jól rémlik, még kinti viszonylatban is jó áron van.. :U
    Banggoodon pl. most még drágább is..

    El is filóztam rajta én is, bár telefonnal könnyebb lenne összefogni, de van itthon pár 10000-res, nem biztos, hogy kellene vennem még ebből is.. :U
    Elég sok "kacatot" vettem így is év végén, több olyat is, amit nem is használok ki.. asszony szerintem lassan elvonóra küld.. hozzáteszem, jogosan :D :B

  • Laci4

    senior tag

    válasz Upo #42503 üzenetére

    talán erre: BlitzWolf® K3 400A Peak Current Jump Starter Multi-Function Car 12000mAh bár nem néztem meg a linkelt starter cuccokat, lehet elsiklottam...

    A PB témával meg látom, kisebb vihart kavartam, nem állt szándékomban. :B

    A lényeg, hogy különbözőek vagyunk, különbözőek a felhasználási szokásaink, elvárásaink.

    Van aki nem "power user", csak épp elő fordul, hogy nem bírja a telefon egy napi kiképzést, és kell még egy kis szufla. És mondjuk többnyire jön-megy, telefonálni kell..
    Nah az ilyeneknek, vagy ilyen esetben látom értelmét az 5000-res PB-nek, ami szerintem most nincs rossz áron, itthoni viszonylatban. (anno BG-ről, még mielőtt felmentek az árak, én is gondolkodtam egyen)

    'Aztán van a power user, aki akár napi többször is elfogyasztja a telefonja akku kapacitását, vagy több eszközének is kell 'powa.. esetleg szeretné a pénzéért a legtöbb kapacitást kapni.
    No annak nem éri meg, az természetesen vegye inkább a 10 000-res PB-t..

    Mint ahogy én is vettem.. van itthon 4 darab per pillanat.. :B
    Kettő használatban, kettő meg vagy tarcsi, vagy ha kellene zsé eladásra :U

    És bevallom, volt már olyan szitu,hogy úgy telefonáltam, hogy az S4-em, összefogtam a 10-es PB-vel.. nincs kicsi kezem, de még így is necces volt.. ilyenkor jobb lenne egy 5000-res, meg egy postás gumi :DD
    No de mivel ritka az ilyen helyzet, lebeszélem magam az újabb kiadásról :DDD

    teljesen más téma:
    Anno írtam Zapals termékeiről, hogy bár olcsó, de nem épp jó dolgok..
    Volt egy kis időm,és pofám :B írtam nekik.
    - a ledes órát nem kaptam meg. (tényleg nem..szóval ez valóban full jogos)
    - SD kártyát megkaptam, de iszonyat lassú, sőt noti olvasójában elhányta magát, csak fényképzővel tudtam újra olvashatóvá tenni.. (bevallom ebből még rendeltem páromnak, meg hugimnak is.. a háromból 1, ami kicsit jobb sebességet tud, a többi iszonyat gáz. tartóssági tesznek meg nem vetettem még őket alá... csak a teszt ment rajtuk végig.. dobozba pihennek..)
    - illetve, hogy a hármas töltőjük nem hogy csatornánként, de még összesen se tud 3 ampert, csak 1-et.

    Küldtem nekik képet, videót.. erre ma kaptam 2 dodo visszatérítést (Sd-kártya, ledes óra) :R
    Szóval támogatás 5-ös.. alá.. a töltővel nem foglalkoztak :DDD
    A többi kártyát viszont már nincs p'ám megreklamálni.. :B

    Viszont a már említett 1 dolcsis kábel még mindig működik.. kb. 10 napja használgatom. Igaz finoman, nincs gyűrve, törve...
    Átviszi az 1.9A-t, ennyi a max amivel az S4 eteti az akkuját.. no ilyenkor melegszik is az adapter felőli csatlakozó "fémes" része.. nem tudom, azért, mert tényleg tartalmaz valami fémszerű anyagot (nem mágnesezhető), vagy mert szar a kontakt?!
    Én inkább az előbbire tippelek, mert ilyenkor azért az S4 gyári töltő feje is melegszik kicsit, és a gyári kábel műanyag része is langyosabb szokott lenni.. de az műanyag.. lehet az egy dolcsis kábel jobban elhozza a hőt a töltőtől.. mindenesetre nekem bejött.. rendeltem is még egyet belőle.. a gyári kábelt meg letakarítom, és elrakom a dobozba, hogy szép fehér maradjon, illetve, ha romolgatni támadna majd kedvem, ne a kábelen múljon a dolog :U

  • Laci4

    senior tag

    válasz zsiz #42864 üzenetére

    Nekem ugyan a kis kocka van, de még elemek nélkül is megtartotta a beállított időt.
    Ez biztos, mert nálam is USB-ről megy, és volt tesztelve.

    Igaz, "kis" okossággal; van egy egyszerű 1 akkus powerbank, annak a kimenete van rákötve az órára.
    A PB-re meg rá van kötve egy micro usb-s adapter. Az adapter meg abba az elosztóba van bedugva, amiről a tv él. A hálóban van, a tv 90%-ban csak este lefekvéskor, meg reggel ébredés-készülődés alatt megy..
    Ez idő alatt a PB töltődik.. amikor TV off, az elosztó is OFF. (minek menjen egy napot is készenlétben a tv?!)
    Ettől kezdve a PB-ről megy az óra.

    Na de asszonyt néha, "többnyire" zavarja az óra, ezért egyszer amikor úgy felejtettem, és éjszakás voltam, megoldotta hogy kikapcsoljon. Nem tudta, hogy kell beállítani, hogy kikapcsoljon a kijelző, így hát kihúzta az órából a tápot. Ekkor sötét lesz. :DDD
    Elem nem volt benne.. de megőrizte a Ugyanis van benne az elemek alatt egy kis lecsavarozott fedél alatt gombelem. (már nem emlékszem, hogy egy nagy, vagy 3 kicsit.. vagy milyen, de van.)

    Feltételezem a nagyból se spóroltak ki ezt az elemet.. :U

    [ Szerkesztve ]

  • Laci4

    senior tag

    Sziasztok!

    Kb. egy hónappal ezelőttig rendszeresen olvastam a topikot, de sajna kicsit el lettem foglalva, lemaradtam..(nem is jött jó ideje hullazsák, meg sárga boríték, meg nem is költöttem :D)

    Viszont most megint neki estem.. rendeltem USB-s DVB-C-s tunert,digi van nálunk, megpróbálkozom leváltani a régi analóg tunerem.
    Füles párnát, jó öreg K416P-m eléggé foszladozik..

    Rendeltem egy topik kötelező kellék USB terhelő ellenállást is.. vettem anno pár "zapals.com-os" micro usb-s kábelt, ami első blikkre jónak tűnt, de ahogy eltelt egy kis idő, elég random módon tölt vele a telefon. van hogy akár 1.9A-rel is, van, hogy 2-300 mA-rrel.. vagy hogy elindul 1 A körül, aztán azt veszem észre, hogy lemerült a hotspotként használt teló, mert nem töltötte csak épphogy..

    Illetve ami miatt most itt vagyok, szeretnék egy nagyobb kártyát a telefonomba :B :K

    A szokásos "bejáratott" eladónktól szeretném, a szerintem bevált Samsung evo plus kártyából egy 64Gigásat. (microsd) (most egy normál evo 32 van benne..szintén tőle, nem is tudom mióta.. de jól teszi a dolgát.. csak már kevés :D)

    Viszont találtam két fajtát is belőle.
    Verzió "classic"
    Verzió "new style"

    Nem tudjátok, mi a különbség? Sebesség adatokban nem látok, viszont ahogy elnézem, fizikálisan másként néz ki a drágább, "new st" verzió.. bele megy ez egy klasszikus micro sd foglalatba? (Samu S4-be lenne).

    Előre is köszi, és bocsi, ha volt mostanában szó róla, mint fentebb írtam, sajna le vagyok maradva, de ha lesz egy kis időm, bepótlásra kerül.. júliusba biztos lesz..(lesz egy műtétem, utána vagy 1 hónap lábadozás alatt lesz időm olvasni.. meg filmeket nézni.. :B )

  • Laci4

    senior tag

    válasz erzol #52239 üzenetére

    :W :B :D

    Köszi!
    Még bent melóban app-ból nézegettem őket, és okos fejemnek nem is tűnt fel... :B :DDD
    De süsü vagyok!

    Egyértelmű.. áááá.. nah sebaj.. agy már nem kérdés melyiket veszem.. bár néha elfilóztam a pro-n, de az már szerintem felesleges.. kétszer annyiba kerül, viszont a videók felvételére még a normál evo-m is elég..
    Más meg nem érdekes.. elsősorban háttér tárként lesz használva..

    Köszi! :R

  • Laci4

    senior tag

    válasz Pubszon #52255 üzenetére

    Mint felettem is írták már, felejtsd el!
    Max. 1Amper (összesen!) és melegszik is..
    Én is csak félve akasztom rá a jam Bt-s hangszórót.. mást nem kötök rá, de arra jó meló helyen...

    Én ugyan máshonnan vettem, de ugyan az a kaki.. :(((

  • Laci4

    senior tag

    válasz maestro87 #60674 üzenetére

    Akkor erről jól lemaradtunk..
    Azért még egy kamerát lehet bepróbálnék.. megéri vajon a 10 dodót? :U
    Ha igen, ne kíméljétek.. ;) :B

    Upsz.. most olvasom az utsó hszt.. akkor ezt már buktam...

  • Laci4

    senior tag

    Bangin ha EU áruháznak van jelölve, az tényleg EU-n belülinek számít VÁM szempontjából?
    Mintha lett volna szó régebben róla, de nem ugrik be.. telefonnál nem mindegy, hogy plusz fa, vagy nincs fa.. :U

  • Laci4

    senior tag

    Köszi mindkettőtöknek!

    Elfilóztam a MI4-en, de az S4 hez képest nem lenne nagy ugrás, ahogy olvasom "csak" nyers erőben jobb.
    4G B20 vagy mi hiányzik.. bár nem tudom mennyire vágna mellbe, az viszont már inkább, hogy nem bővíthető a memó.. a 16Giga nekem elég karcsú..

    Esetleg asszonynak.. bár ő meg nem okostelefon párti..
    Mondjuk olyan 35 ezer körül még lehet meg is érné kipróbálni, aztán max. tovább passzolni.. :U
    Vagy inkább aludni még 1-2-3 órát.. éjszakás voltam, és eddig vagy 3 órát aludtam 1 órás részletekben :D

    Ez a snap up nem egészséges.. :DDD
    Plusz a fórum se.. költök én is rendesen.. (nem nagyon írok, általában olvasni van csak időm, de a legtöbb fórum alap termék megvan.. rendeltem csomó kütyüt, van amit még ki se próbáltam :D)

    Tegnap pl. ez a TV okosító jött meg.. TM95M
    Kíváncsi leszek rá.. bár előző snapiból is van már egy, az még 805-ös..
    Igaz, szinte nem is használtam.. talán 4-5 ször az elmúlt 8 hónapban..

    Hiába.. ha elkap a hév, meg a kíváncsiság.. :B :U

    Egy dolog biztos, rendeltem én is néhány fajta USB-micro usb kábelt, Blitzwolf épp kimaradt, meg Tronsmart is, a be-becsúszó negatív vélemények miatt.. szóval a lényeg, hogy nekem eddigiek közül az Ugreen viszi a pálmát, utána a CHOETECH

    Asszem szakítok valahogy időt,és irkálok én is egy-két sort, bár a legtöbb dologról már írtak, írtatok előttem..

  • Laci4

    senior tag

    válasz Tomi0703 #60736 üzenetére

    Ne is mond!
    Én szintén zenész.. bent 2x talán 1 órát szunyáltam, itthon meg hmm.. hogyis.. asszem 3 szor dőltem le.. kb. 1-1 órát szunyáltam.. és a pb-t még talán esélyesnek is tartanám..
    De mivel holnap hajnalban megy az asszony, meg van is pár belőle az év végi snapiból,szerintem mi hamarabb kidőlünk ma.. :B

    Egyébként tény, tavaly tényleg jobb volt.. szerintem jobb lenne kicsit kisebb értékű, de több, és nagyobb kedvezményű termék.. úgy mint tavaly.. csak akkor még rutintalan voltam.. igazán nagy fogást nem sikerült össze hozni.. Talán a 8 dodós 10 ezres Xiomi Pb volt a legjobb fogás.. abból megcsíptem kettőt.. :B

    Viszont ha már itt vagyok, kérdeznék én is, hátha valaki bele futott már ilyenbe..

    Anno -huh.. most nézem, már vagy 3 éve- vettem pár ezer Ft-ért egy hibás akkus csavarhúzót.
    Azt írták, az akku pusztult meg benne.. Sebaj.. jó lesz az. veszek bele pár(2 pár:D) 18650-es cellát, kicserélem, és frankó lesz!
    Annó még itthoni forrásból, de emlékeim szerint akkor jó áron szereztem is bele akkut..
    Kicseréltem a "rosszakat", majd összerak.. próba.. töltő led csak villog ha jól emlékszem..a lényeg, nem tölt.. mondom, vatta fák?
    A lényeg, valamiért nem tölti az akkukat..vagy maga az elektronikája kotlott meg,és azért merült le a benne lévő akku, vagy esetleg okos kütyü, és kéne neki valami reset, mert tudja, hogy rossz az akku pakk.. nem tudom.

    A lényeg, hogy azóta talán kétszer töltöttem fel..(látszik mennyire sűrűn használom ;] ) de nem balanszírozva, és nem li-ion akkunak megfelelően.. (tápegység, beállított max fesz, beállított áramlimit mellett töltöttem..)

    Nos.. még mindig a lényeg, ebbe a kis dobozba keresnék olyan töltő áramkört, ami 4 li.ion akkut balanszírozva tudna tölteni.. :U
    Anno egyszer már neki futottam, de max- 3 cellásat találtam, és úgy voltam vele, hogy lehet veszek egy Imax B6 clont, kidobom az elektrónikát az akkuból, dobok rá egy balanszírozós csatit, és az imaxal töltöm..

    Egyúttal lenne egy faszányos kis töltöm is, amivel a bontott li-ion celláim le tudnám tesztelni, mérni..

    Viszont ha lenne külön cél áramkör, amit bele tudnék rakni az akkuba, akkor egyszerűbb lenne a gyári adapterrel tölteni, mint külön az Imax-al..

    Huh.. kicsit hosszúra sikerült.. :B

  • Laci4

    senior tag

    válasz 206 cc #60811 üzenetére

    :W
    Hogyaza.. el kellett ugranom asszonyért, szegény hajnal óta húzta az igát..
    Rémlett hogy lesz a bliztwolf lámpa, de emlékeim szerint valami 8xxx ft körül..
    Erre mit látok?! :O Régóta filózok rajta, ennyiért nem lett volna kérdés..
    Ahogy látom, raktak be pár plusz dolgot! :U

    Most kelhetek fel hajnali egy előtt.. de ha nem sikerül, meg is üt a guta.. abban az összeállításban is van pár jó dolog.. :B

  • Laci4

    senior tag

    válasz Mr.Csizmás #60824 üzenetére

    Elvileg még lesz hajnali egykor.. vagy nem kéne addig lefeküdni, vagy fel kell kelni.. :DDD
    Utóbbi lesz esélyes..

  • Laci4

    senior tag

    Ejj.. ez tényleg érdekes volt.. pontos időt is néztem, visszaszámláló kb. egyformán ment..
    Egy ablak IE, egy Opera..
    3 secnél opera, majd rögtön IE katt. egyből dobta az elfogyott szöveget..

    Remélem a 20 darabos blitz lámpánál több szerencsém lesz.. arra úgy látom csak 18-an kértek emlékeztetőt.. hopsz most nézem... már 31 :D
    De még mindig jobb, mint a nem is tudom hány ezer volt a karperecnél...

    OFF OFFban.. húú.. de nagy gyorsulások mennek valahol.. M3 mellett vagyok.. kezd nosztalgikus érzésem lenni.. :B hopsz.. pont itt jöttek el a fótin.... de nem autó.. 10 nem kis motor.. OFF

    [ Szerkesztve ]

  • Laci4

    senior tag

    Ejj... megint érdekes volt ez a menet.
    Én is valahol 3 másodperc körül kezdtem ..3 ablak volt, a gombok szépen egymás alá rakva..
    1 IE Blitz asztali lámpa
    2: Opera ugyanez
    3: Opera Blitz PB-lámpa.. (bár ez tipikusan jó lesz valamire, költsük a pénzt, csak az asszony meg ne tudja, hogy megint egy lámpa beállítottságból :D)

    Az asztali lámpára fájt a fogam, pláne ilyen áron.. azt legalább használná ő is.. (most egy xiomi pb+ enhanced version lámpát használ néha.. )
    A fenti sorrendbe nyomtam végig..
    majd vissza az első ablakra.. másodikra.. sorry elfogyott.. elfogyott.. érdekes módon,a PB-s lámpa meg elkezdett paypalt tölteni..
    (az más tészta, hogy ilyen olyan hibával eldobálta, de végül a rendeléseknél még ki tudtam csengetni.. )

    Háát, nem vagyok felhőtlenül boldog.. PB-m meg lámpám már van annyi, dunát lehet lassan rekeszteni :B (3 Xio 10000res, 1 Blitzwolfi 10000-res, 2 noname egy cellás, lámpa meg Convoy c8 old, Ultraferi C8, 504B, Nitenumen N01 (bár ezzel van egy kis gondom, délelőtt majd írom a lámpás topikba..) sk98, 4-5 xio pb be dugható lampicsek.. meg uez noname.. aszem leltár lesz, aztán megy pár dolog apróra, vagy jófogásra..

    Az elmúlt időszakban vásároltam pár dolgot, ami csak dobozban pihen, köszönhetően ennek a topiknak, meg lámpásnak, meg bestbuy :D

    Nah.. megyek alukálni.. 6:40 kor ébresztő.. álmos leszek, és szomorú.. :( :DDD

    Jah.. és nekem is csak ez jött össze, meg még aug 22-én egy tv okosító, amit ma már próbálgattam.. na de majd ez is napközben :D

    [ Szerkesztve ]

  • Laci4

    senior tag

    válasz Gsx-rr #60921 üzenetére

    Nem 100%-ig ugyan ilyen, mert az enyémen 4 gomb van, de a lényege ugyan az..
    Anno amikor megvettem, kb. egy éve talán, volt szó itt a topikban, hogy másnap is lemerül jó esetben pár nap alatt. Én bevallom, meg se próbáltam elemmel.
    Háló szobában van, tv mellett.

    Mivel lehetne táplálni 5 USB-ről is, a következőt találtam ki:
    Van egy kapcsolós elosztó, ezt amikor este tv-zünk, kapcsoljuk fel..elalvás előtt többnyire csak távirányítóval lőjük ki a tv-t, és csak napközben áramtalanítjuk az elosztót.
    Elosztóba egy adapter 5v USB, ez megtáplált egy powerbankot, és az meg az órát.. amolyan szünetmentes táp. Először a xiomi 10 000res pb vel próbáltam, de az ha nem ment a kijelző, annyira kicsi volt az áramfelvétel, hogy lekapcsolt. (nappalra nem ment a kijelző, csak hangra, nem vagyunk a szobában..)
    Volt-van nekem egy noname "parfum" 1 cellás powerbankom. Kipróbáltam azzal is, az nem kapcsolt le, maradt úgy...
    Éjszakára hagytam állandó fényen, hogy ha felébred az ember, lássa mennyire lehet még vissza aludni :D
    Sajna egy idő után kiderült, hogy még a legkisebb fénnyel is zavarja asszony pajtit, így csak nagy ritkán volt használva..(többnyire amikor éjszakás után délelőtt aludtam egyedül..)

    Aztán 1-2 hete azt vettem észre, hogy bárhogy pöcögtetem, nem reagál semmire az óra.. kiderült, hogy a pb-ben az akkuhoz menő vékony fém lap, eloxidálódott! :Y
    Mintha megmarta volna valami sav.. fura.. lehet nyomott ki némi gázt az akku.. kapott egy kis túlfeszt vagy nem tudom.. :U
    Mondjuk lehet simán tök felesleges a pb, mert nem spórol vele az ember áramot, sőt.. tölteni a pb-t, pb akku feszből csinál 5 voltot, veszteség- veszteség..
    Könnyen lehet, ugyan ott vagyok, mintha állandóan menne egy kis adapter.. :DDD

  • Laci4

    senior tag

    válasz Silent77 #61793 üzenetére

    Lehet csak elsiklottam felette, de egyenként kapcsolható a 3 dugalj, plusz esetleg külön az USB-k, vagy egy fő kapcsoló kapcsol mindent? (mind fizikálisan, mind szoftverileg érdekelne.. bár fizikálisan mintha egy gombot láttam volna a képeken... :U ) :R

Új hozzászólás Aktív témák