Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Alg

    veterán

    válasz pilóta #13 üzenetére

    Vélemény. volt, nem számolgattam, de amit körülnézve találok, minden probléma javulna, ha fele ennyien élnénk a bolygón.

    Környezetszennyezés, globális felmelegedés, természetes élőhelyek pusztítása -> ez elég egyértelmű
    Migrációs válságok és emiatt kirobbanó háborúk -> ezt se kell bizonygatni
    De nézhetjük most a vírust is, azon se segít a túlnépesedés.
    Elég egyszerű, véges az élettér, ha kevesebben vagyunk mindenkinek több jut.

    amíg kevesebben voltunk, sokkal több problémánk volt
    Itt nem látok ok-okozati viszonyt, csak véletlen egybeesést. Sőt, jellemzően a népességcsökkenést kiváltó katasztrófák/háborúk után javult ugrásszerűen a túlélők életszínvonala a múltban.

    "I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

  • Alg

    veterán

    válasz pilóta #15 üzenetére

    Ez az egyik oka a népesség növekedésének, nem a következménye.
    A következmény az az hogy a bolygó soha nem volt még ilyen rossz állapotban, az átlaghőmérséklet a legmagasabb az utóbbi 2000 évben, a mai életmódunk minden elemzés szerint már középtávon sem fenntartható, a természetes élőhelyeket ipari mértékben pusztítjuk csak azért hogy etetni tudjuk a túlnépesedett emberiséget.
    Mindeközben szokás szerint minden problémára csak látszatmegoldások születnek, ami papíron meg politikai kampányszövegben jól hangzik de semmi hatása nincs.

    "I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

  • Alg

    veterán

    válasz pilóta #17 üzenetére

    Az egykés megoldás perferált lenne mert van idő alkalmazkodni és nem azonnali gazdasági-politikai stressz. Még talán nem lenne késő megfelezni a népességet 50-100 éven belül.

    A Thanos-félét meg megoldja majd magának az emberiség nem is olyan sokára. Pláne ilyen vezetők mellett, akiket mostanában választunk magunknak.

    [ Szerkesztve ]

    "I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

  • Alg

    veterán

    válasz pilóta #19 üzenetére

    Majd meg lehet erről kérdezni az unokáinkat...

    "Egy romokban álló bolygón kell szenvednetek, de nem baj, mert nagyi legalább el tudott járni horvátba' nyaralgatni meg bulikázni nyaranta ahelyett hogy a saját nyugdíára tett volna félre"

    Sőt, ezt már a ~most nyugdíjaskorú generáción is számon lehet kérni, ha egy picit is öngondoskodtak volna és a jövőre is gondolnak, nem kellene a mai fiatal felnőtteknek még 35évesen is azon gondolkodni hogy merjen-e egyereket vállalni, mert így is éppencsak kijön a fizetéséből kis másfélszobás albérlete+diákhitele, saját, neadj'Isten kertes családi házról meg álmodni sem mer a többség.

    Csodálatos kórkép a bitcoin és társai: tisztán kapzsiságból, a pénz miatt égetünk rengeteg energiát a semmire, tovább fűtve vele a bolygót.

    Na mindegy, bőven elmondtam amit szerettem volna, többet is mint aminek értelme van, de talán 1-2 ember elolvassa és elgondolkodik (a többség meg depressziós borúlátó hülyének néz, felőlem nyugodtan).

    "I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    válasz pilóta #19 üzenetére

    A nyugdíjrendszer problémájára létezik egy nagyon radikális, de teljesen természetes megoldás, az átlagéletkor csökkentése. Ha 60 éves korunk környékén elpatkolunk, az utánunk jövő generációk fellélegeznek. ;]

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

  • updog

    senior tag

    válasz pilóta #15 üzenetére

    Bár kicsit szélsőséges Alg véleménye, ez a "most a legjobb élni" mantra is nagyon unalmas már.

    Persze, tudom hogy a média nyomja az arcomba azt a tartalmat, amitől feszengek, próbálom is minimalizálni a hírek/szósölmédia fogyasztását. De pl. itt volt az elmúlt egy év is, amikor kiderült hogy (még mindig) nagyon sok hülyével vagyunk körülvéve, akik lehet hogy nincsenek olyan sokan mint az értelmesek, de sokkal hangosabbak, hiába nem akarom meghallani őket.

    De mondjuk azt, hogy ha csak az emberi tényezőket nézzük, átlagosan tényleg a valaha volt legjobb most embernek lenni. Van valami klímaváltozásnak elnevezett dolog a Föld tarsolyában.... (ne kezdjük el fejtegetni, hogy mi okoztuk, vagy természetes, a hatásaival nekünk kell küzdenünk).

    Nyilván az egyénen is múlik hogy hogyan dolgozza fel az őt érő pozitív/negatív ingereket, de ez olyan, hogy "a múltkor odajött hozzám valaki, és mondta hogy ne legyek már ilyen depressziós. b+ hogy ez eddig nem jutott eszembe!"

    Szóval OK, jó most élni, főleg ha egész nap tehenet kapálsz az Alpokban, és amúgy nem érdekel semmi. De egyébként meg (és szerintem ez tök normális) a(z emberi) lét mindig is tele volt és lesz kihívásokkal, csak a modern kor lehetővé teszi hogy ha valaki akarja ÉS képes rá, figyelmen kívül hagyhassa ezeket.

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

Új hozzászólás Aktív témák