Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nyulnyulu

    senior tag

    válasz macilaci78 #10 üzenetére

    Ajánlanám figyelmedbe ezt a videot,egész jól bemutatja azoknak az elektromos cigit és hatásait:[link]akik nem ismerik
    nagyon hasznos információkkal gazdagodhatsz!És Geri jól mondja,ez egy alternatíva,nem kezdem el sorolni mi a pozitiv hozama,felesleges!De ha te ennyire ágálsz ellene,nem lehetsz más csak Első szent viktor,sajnos a trafik mutyinak bassza a csőrét,hogy bizony ezen nincs akkora haszon(nekik)!Te vagy az viktor? :Y

    [ Szerkesztve ]

    privátra illik válaszolni

  • moonlight115

    tag

    válasz macilaci78 #10 üzenetére

    Kedves korrektortárs, egyetértek, igazad van, megvannak a veszélyei az e-ciginek, mint minden másnak, amit az emberek használnak. Vagy amit megesznek. Ezért támogatom a javaslatodat, hogy ne szülessenek címlapos cikkek a számítógépekről, monitorokról (szédülést, fejfájást, szembajokat okozhat!), telefonokról, fejhallgatókról (halláskárosodás!). De ne írjon senki címlaposat számítógépes játékokról sem (volt, aki belehalt!). Bár itt ritka, de a főzős cikkek is veszélyes anyagokat propagálnak, mivel mindig kiderül valamelyik élelmiszerről, hogy káros. Nem is beszélve pl. a borászatról, ami kultúrába csomagolja a mérget. Olvastam, hogy megdőlt a hit a vörösbor jótékony hatásáról is. Gasztroenterológiai kutatások kiderítették, hogy a bélbaktériumok halálos ellensége az összes alkohol.

    Persze tudom, hogy különféle érdekek mentén megy ez a pro és kontra e-cigi dolog, de lássuk be, hogy van, akinek segít. Például a bátyámnak, aki e-cigivel leszokott a dohányzásról, pár hónap múlva azt is letette. Soha nem gondoltam volna, hogy ez valaha megtörténik. Szerintem csodatévő hatása is van neki. :D

    [ Szerkesztve ]

    "Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

  • Geri Bátyó

    őstag

    válasz macilaci78 #10 üzenetére

    Az e-cigi sem a friss hegyi levegő, ez kétségtelen, de amit a magyar sajtó írogat, az legtöbb esetben sok éves, megalapozatlan írások fordítása (Sokszor meg légből kapott ostobaság). A független (és megfelelő módon elvégzett) tesztek alapján az e-cigi gőze kevésbé káros, mint egy nagyváros levegője.
    Az e-cigi felhasználók túlnyomó többsége (99% feletti) valahai dohányos.
    Angliában már receptre adják tüdőbetegeknek.

    Lehet, hogy a narkós összevetést félreértetem, de félreérthetően fogalmaztál.

    Hódika: Nem is tudtam, hogy a bátyád így szokott le! Gratula neki! Én még nem tudtam letenni, de már gyakran szívok nikotinmenteset is. :)

    "Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

  • DeltaPower

    őstag

    válasz macilaci78 #10 üzenetére

    A dohányzás kockázata senkit nem tart vissza. pont.
    Soha egyetlen tizenévessel, de még felnőttel se találkoztam, aki cigizni akart, de mégse tette, mert félt a dohányzás által okozott betegségektől.

    Az e-cigit ugyanúgy csak 18 éven felüliek vásárolhatják, és ez jó így. Alapvetően dohányosoknak lett kitalálva, a káros hatások csökkentésére. A rászokás kockázatát személyes tapasztalat alapján abszolút nem növeli. Számos alkalommal előfordult, hogy nemdohányzó, alkalmi dohányos, sőt kemény láncdohányos ismerősök is kértek belőle egy slukkot, aztán köhögve-fulladva adták vissza. Mert üt, elsőre nem is kicsit, megszokást igényel, pedig ez egy alacsony teljesítményű készülék.

    A neten folytatott propaganda az e-cigi ellen totális agyfasz. A szalagcímre kerülő cikkek 99%-a baromság, a "felrobbant az e-cigi" esetek szinte kivétel nélkül durva felhasználói faszság eredményei (ha idióta módon áll neki szerelgetni és gyakorlatilag rövidre zár egy li-ion cellát, az felrobban, minő meglepetés), a "rákkeltő az e-cigi" cikkek pedig módszertani, vizsgálati és eredmény-kiértékelési hibák tömkelegeiből születnek.

    Az ilyen témában az e-cigis fórumokon, közösségekben érdemes leginkább tájékozódni, meglepő módon többnyire részrehajlás nélkül, szakértői szemmel elemzik ki a témában születő cikkeket, kutatásokat. Elvégre nekik is érdekük, hogy az e-cigit körüllengő negatív felhang a múlté legyen, és a helyét megbízható, reális eredmények vegyék át.

    "Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

Új hozzászólás Aktív témák