Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BonFire

    veterán

    válasz Psychonaut #52 üzenetére

    "nekem a 3.6-os FX csak a felülete miatt nem jön be. Egyszerűen túl sok helyet vesz el a böngészési területből a kezelőfelület."

    Egy addon, ide egy kitt, oda egy katt, és máris csak 56 pixel a "hasztalan" tér. A többi hasznos. Ennél spórolósabbat még nem láttam. Krómban sem, tegye bárhová is a tabokat.

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

  • BonFire

    veterán

    válasz Penge_4 #158 üzenetére

    "alaki világraszóló logikusságnak vél felfedezni olyasmit, ami évek óta ott volt az orra előtt, de csak az utóbbi időben tolták jól az arcába, hogy leessen a tantusz."

    Jó példa erre a Word 2007-es ribbon menüje, amikor is a felhasználók mély megelégedettséggel vették tudomásul, hogy végre ezt is tudja a program, meg azt is, holott eddig is tudta, csak nem volt a képébe nyomva, hanem el volt rejtve a menüben, ahová legtöbben már nem jutnak el. Pedig a funkciók 90%-a addig is benne volt csak sokak által kihasználatlanul, mert nem is tudták, hogy tud olyat.

    "Bár a fülsávot és a felső sávot érdemes lenne megcserélni az elérhetőség végett."

    Nekem pont így jó, mert a képernyő tetején van egy automatikusan eltűnő/felbukkanó dokk, így ha fellököm az egeret, az bukkan elő. Bár ez a karcsúság is egy addonnak köszönhető, már annyira megszoktam, hogy még az ablakkeret sincs, hogy nehezen szoknám meg újra az ablakkeretes böngészést.

    Tulajdonképpen ezért is nem rakom fel a FF4 bétát, mert egyszer felraktam, és egy addonnal sem volt kompatibilis. Persze mondták a fórumon, hogy a végleges majd valószínűleg az lesz. Akkor várok a végleges kiadásig. Nekem most sem hiányzik, hogy 6 hetente új verzió legyen. Nálam nem fagy és nem omlik össze a FF. Egy kezemen meg tudnám számolni, hogy 3 év alatt, amióta használom, hányszor omlott össze, valakinek meg állandóan összedől. Szerintem ott a gép körül sincs minden rendben.

    Nálam a 3.6 atomstabil, de természetesen ha kijön a végleges 4, arra fogok frissíteni. A Chrome-nak 3× is esélyt adtam, hogy produkáljon. Még az 5-ös verzióból is hiányoztak a legalapvetőbb (számomra) dolgok. Az az igazság, hogy ha valaki megszokja a legó-firefoxot, az nehezen tudja túltenni magát azon, hogy nem vághatom ki a plusz keresősávot a fenébe, nem oda rakom a könyvjelző eszköztárat, ahová akarom, és nem tölthetek rá email figyelőt, reklám és script blokkolót, jelszó exportálót, keresési előnézet mutatót, videoletöltőt és egyebeket.

    Nálam egyik böngésző sem rúg addig labdába, amíg ilyen szinten testre nem szabható. A Foxhoz meg azért van pár ezer használható addon.

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

  • BonFire

    veterán

    Na, akkor már csak a flém kedvéért... ;]

    A Firefox 4-et a Crome 4-gyel és az Opera 4-gyel tessék összevetni. Bármilyen egyéb összehasonlítás nem ér, hiszen az Opera már a 11-nél, a Chrome meg a 9-nél vagy hányas változatnál jár már, míg a Foxi csak a 4. verziónál!

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

Új hozzászólás Aktív témák