Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Penge_4

    veterán

    válasz kételkedem #7 üzenetére

    Az biztos, hogy népszerű lesz a warez oldalakon az árától függetlenül.

    Cáfolom az állítást! Én bizony minden élőre és holtra megesküszöm, hogy amennyiben 5000Ft-ért kapható lesz a dobozos Ultimate szaladok a boltba és veszek belőle kettőt is azonnal. :DDD

  • Penge_4

    veterán

    válasz azbest #13 üzenetére

    igaz kevesebb változat is lesz mint a vistából

    Lesz belőle ugyanúgy Home Basic, Home Premium, Business helyett lesz a Professional, utána pedig Ultimate az otthoni full és Enterprise a mennyiségi licenszes céges full.
    Ugyanannyi változat lesz belőle, mint Vistából, csak ennél a Home Basic-et is csak az elmaradottabb piacokon fogják forgalmazni, az USA-ban és nálunk nem.

  • Penge_4

    veterán

    válasz Inv1sus #19 üzenetére

    Ha az MS szerveréről töltötted le, akkor igen, ha torrentről, akkor azért vigyázz vele, lehet benne trójai.

  • Penge_4

    veterán

    válasz BloodRay #26 üzenetére

    A profitmaximalizációt és árkalkulációt hosszú éveken át tanulják közgázon. Azt meg eddig is tudtuk, hogy nem a magyar pénztárca alapján kalkulálja az árait az MS, hanem az amerikaiak a fő irányadók.

  • Penge_4

    veterán

    válasz WonderCSabo #39 üzenetére

    És nincs tele bugokkal? Csak abból gondolom, hogy a béta után nagyon hamar jött az RC, de az RC és a végleges között fél év a kitűzött időrés. Fél évet tűznének ki határidőnek, ha valóban stabil lenne az RC? :U

  • Penge_4

    veterán

    válasz Inv1sus #56 üzenetére

    Na és van olyan változat, ami több gépre jó?

    Nincs. A dobozos változatnál annyi előnyöd van, hogy ha tönkremegy a gépedben egy hardverelem, vagy az egész géped, akkor nem kell új Windows-t venned, vagy könyörögnöd az MS Hotline-nak, hogy aktiválják újra, ami csak az ő jóindulatukon múlik.

    A mennyiségi licensz cégeknek van. Neked szerintem olcsóbb, ha veszel két dobozosat.

  • Penge_4

    veterán

    válasz bobsys #60 üzenetére

    meghozza az hogy az oemnel a telepitessel a gep reszeve valik az oprendszer
    egyik komponenst (hw es win) sem adhatod el a masik nelkul

    Nagyjából ugyanezt mondtam. De ha a gépben bedöglik valami, vagy hardvert* cserélsz, akkor újra kell aktiválnod, az OEM-et egyszer lehet aktiválni, utána hívhatod a HotLine-t, hogy bocsika, de megfeküdt ez meg az a gépedben, aztán ha jóindulatúak, akkor megteszik, miután bediktáltad a licensz számától kezdve az anyajegyeid számáig mindent. Volt már ellenkezőre is példa. Nem egy ismerősöm döntött a hanyag hozzáállásuk miatt amellett, hogy nem vesz több Windows-t és kapják be. A nagy cégekkel és az elismert szakemberekkel szemben érthető okokból más a hozzáállás, de a kisvállalkozásokat és az OEM-es otthoni felhasználókat, akik mögött nincs több évre visszamenő "verziótörténet" és/vagy nem olyan cégnél vásárolták a gépet, amivel az MS üzleti kapcsolatban áll, szarba se nézik.

    * Hivatalosan alaplaphoz van kötve a licensz. Nem hivatalosan viszont mikor OEM Vistánál lehúztam az egyik vinyót, újraindításkor már rinyált, hogy hardverváltozások miatt aktiváljam újra.

  • Penge_4

    veterán

    válasz bobsys #67 üzenetére

    Bocsi, de nekem többet ér, ha 10/100/1000 "átlagember" írja azt, hogy szivatja őket a hotline (ráadásul közeli ismerőseimtől sem hallok mást), mintha egy MVP mondja azt, hogy nem.

    Nem vonom kétségbe, hogy moonmannek minden gördülékenyen megy, de könyörgöm, egy olyan cégnél dolgozik, ahol van egy csomó MS gép, gondolom nem a legolcsóbb megoldással, hanem egyéb prémium szolgáltatások is bejátszanak, ami az MS-nek plusz pénz, nyilvánvaló, hogy az ilyen komoly ügyfeleknek körbenyalják a s.ggüket, az egyszeri userekkel, akik meg a teszkós, vagy otthon egyénileg összeállított gépeikre teszik fel az OEM-et, esetleg egy kisvállalkozás, ahol a legolcsóbb megoldást alkalmazzák, azokkal szívóznak. Ugyanez adott a mobiltársaságoknál is. Ott sem mindegy, hogy platinakártyás ügyfél vagy, vagy olyan, aki alig telefonál és a netcsomagban foglalt keretet maximálisan kihasználja. Utóbbit nem szeretik, szivatják, ahol lehet. Az MS-nél is így van. Aki olcsó OEM-et vesz, nem brand gépre azt egy kicsit élősködőnek tartják. És itt nem a hivatalos (ami a jog szerint megillet) dolgokra kell gondolni, hanem a "nem hivatalos" bánásmódra, akárcsak mondjuk a kórházi ápolás. Ott sem mindegy, hogy a TB fizeti a zsét, vagy jattot adsz az orvosnak.

  • Penge_4

    veterán

    válasz bobsys #72 üzenetére

    gondolod ha betefonal egy mvp az mshez akkor nagy piros villogo vigyazz mvp felirat jelenik meg a monitoron ?

    Nem, elég csak annyit mondania, hogy xy vagyok xy cégtől. Ügyfélszolgálaton dolgozó ismerősöm is mondta, hogy tényleg vannak ilyen listák, hogy problémás ügyfelek, meg prémium ügyfelek. Pont az MS-nek ne lenne? Ugyan már...

    incs szivatas, automata van es kesz

    Főleg, ha az automata nem működik, aztán kénytelen vagy embert kérni.

    moonman: azt azért megnézném, hogy az automata aktiváló rendszer hogyan "szivatja" az ügyfeleket.

    "Ön már egyszer aktivált ezzel a termékkulccsal/Ez a termékkulcs érvénytelen. Kérem lépjen kapcsolatba egy ügyintézővel. Viszont hallásra." - vagy valami ilyesmi. Nem ismerős? Jó neked.

    nem lehet, hogy a közeli ismerőseid egyszerűen balfaszok?

    Persze, ahogy azok is, akiknek véletlenül összeomlik az IE, aztán 50 hozzászólás után kikombinálod belőle, hogy ő troll vagy csak hülye hozzá, mivel veled ilyen még nem fordult soha elő. Attól, hogy veled még valami nem fordult elő, mással meg igen, az nem jelenti azt, hogy ő hülye, te meg okos vagy.

    VladimirR: leszamitva a szokasos olvastam valakirol, aki latott mar olyat, aki tudja mire valo, de arra is csak felig emlekszem mokat

    Hozzáteszem, olyan ismerősök is vannak közte, akik előtte kézzel-lábbal kapálóztak, hogy Linuxot, ne, az MS a király, azóta meg boldog Linux userek és belátták, hogy tévedtek és hozzáteszik: az MS az utóbbi időben már nagyon nem korrekt.

    de hogy elobbin keresztul meg az eletben nem probaltal az utobbihoz segitseget kerni

    Fogalmazhatunk úgy is, hogy tanulok más emberek kárából és nem követem el magam is ugyanazokat a hibákat. Egyébként a HDD lehúzásnál való újraaktiválás kérése velem történt meg.

  • Penge_4

    veterán

    válasz moonman #82 üzenetére

    leve úgy kezdi, hogy elmagyarázza, hogy kell bemenni az aktiválóprogramba és hogy kell telepítési azonosítót generálni. majd azt beírod és készít neked egy ellenőrzőkódot, amit beírva csiribí-csiribá, aktiválódik a Windowsod.

    Akkor az aktiválókód nem generálódik le valamiért. Hány olyan ember is volt, akinek a WGA is szoftverlopást detektált, aztán legális Windows-a volt? Világbotrány volt belőle, azóta is félelemmel tekint az emberek nagyrésze a WGA-ra (ezért is adnak neki új nevet :D ).

    megtért és linuxos lett rögtön kötelességének érzi, hogy beszóljon a másikra

    Aha. Azért ismerte be, hogy mégis tévedett és előítéletei voltak, hogy aztán beszóljon a másikra. Nem azért, mert a másik inkorrektsége segített neki belátni, hogy van másik út. Bírom az éles logikádat, miszerint az emberek direkt ostorozzák magukat a Linux-szal, mert skótok fizetni a megváltó MS-nek, aztán ha netalán belátják, hogy az igényeiknek jobban megfelel az alternatíva, mert a használt szoftvereik 100%-át ki tudják váltani, akkor csakazért is önigazolási hajlamból fikázni fogják az MS-t. Ennyire azért nem kéne sajnálni azt a céget... ;]

    enkit nem érdekel, hogy hol laksz, milyen országban és milyen anyagi körülmények között.

    Igen, ez tökéletesen körülírja az MS álláspontját a warez kérdésben... :(((

    Mercedes-t sem tud mindenki venni, de van aki itthon is megteheti.

    Ácsi! Azért a kettő között komoly különbségek vannak. Az Mercedes nem hozott létre olyan de facto szabványokat és korlátozásokat sem a KRESZ-ben, sem a közutakon, amit Suzuki-val nem lehetne megvalósítani és a munkád során szükséged van rá. És a Mercedes nem is bír kilencven akárhány %-os piaci részesedéssel, mert van az elit kategóriában is BMW, meg Ferrari, meg Porsche meg Lamborghini...stb, de ezek kisebbségben vannak a középkategóriával szemben, mint Ford, Toyota, Opel...stb
    Ilymódon hülyeség egy világot a kezében tartó monopóliumot az autópiac bármely szereplőjéhez hasonlítani, mert nem ugyanaz.

    vagy futja rá, vagy nem. nem kötelező használni.

    Éppen az a baj, hogy sok esetben kötelező. Muszáj újra és újra lefutni ezt a kört? Majd ha mutatsz egy olyan iskolát, ahol eldöntheted, hogy a tanár Win+MSO helyett Linux+OOo-t oktasson, vagy olyan munkahelyet, ahol titkárnőként eldöntheted, hogy Win+MSO helyett Linux+OOo-s gépen dolgozol, akkor lehet beszélni arról, hogy valami nem kötelező. :((

  • Penge_4

    veterán

    válasz Integra #86 üzenetére

    itthon az adó az egekben van
    a fizetések meg a béka segge alatt, hol máshol... :P

  • Penge_4

    veterán

    válasz moonman #88 üzenetére

    ingyennél pedig sosem lesz olcsóbb. lopni kényelmesebb, morális tartás meg becsület kell a fasznak

    Persze, ha annyira szűklátókörű vagy, hogy szerinted ha lejjebb vinnék az árakat és nem ragaszkodnának ezekhez a fasisztoid szabályokhoz, mint OEM, akkor csökkenne a warez. Ezt fájna belátni, mert akkor idővel talán a kiadók és a szoftvermaffia szerepe is csökkenne, meg Kínában sem foglalnának le CD/DVD hegyeket, amiket leginkább azok a szerencsétlenek szoptak be, akik nem mikroszkóppal járnak vásárolni, hogy valódi-e a hologram és hogy a DVD sarkán látható-e a nanotechnológiás eljárással belefestett Steve Ballmer arckép. :DDD

    csak utána nem kéne a fórumon rinyálni, hogy ígyszar-úgyszar, hanem kussolni, mint szar a fűben.

    Persze. Ezért van demokrácia, meg szólásszabadság (bocsi, egyik sincs, csak papíron...), hogy kussoljunk, ha nem tetszik a rendszer. Akkor ez most diktatúra és az MS a diktátor? :Y

    mi a franc köze van már az mvp-nek a fizetésemhez? és neked mi közöd a fizetésemhez?

    Szerintem arra célzott, hogy nyilván nem asztalos, vagy bolti eladó a szakmád, aki a hobbiszámítógépezés közepette nőtte ki magát MVP-vé, hanem diplomás állásod van magas fizetéssel.

  • Penge_4

    veterán

    válasz moonman #111 üzenetére

    neked meg már nem tud nagyobb marhaság eszedbe jutni.

    Persze, mert ez a megtestesült stabilitás, ahol soha nem fordulhat elő probléma. Ahogy MS frissítés is okozott már kékhalált, úgy itt is lehet gebasz, ami miatt kénytelen vagy ügyfélszolgát kérni.

    miszerint a kizsákmányoló MS-től menekülve a megvilágosodás útjára lépett emberek a Linux-ban találják meg a földi paradicsomot

    Nem, csak kicsit furcsa, hogy akik eddig fizettek becsületesen a Windows-ért és amikor felvetettem nekik a Linux kérdését, akkor hátráltak, hogy az nem, meg így meg úgy, aztán később ők mondták, hogy tévedtek, mert már tarthatatlan az MS inkorrektsége (amit régen istenítettek). Kicsit furcsa ez a hirtelen váltás, amiről természetesen nem az MS inkorrektsége tehet, hanem egy spontán megvilágosodás.

    tényleg Linuxot-e használsz-e már?

    Majd a 9.10-et (amikorra már stabil lesz az EXT4) dobom fel külön vinyóra, hogy ne kelljen NTFS-sel szórakoznom, hanem natív fájlrendszeren legyen minden, ami eddig Windows-on volt, ne csak a rendszerpartíció, de időközben folyamatosan keresgélem az alternetavákat a szoftverekre. De ez most hogy jön ide? :)

    megkérdezhetnéd Adobe-t is, hogy miért ilyen rohadt drága a Photoshop, merthogy a magyar átlagfizetés ígymegúgy...

    Még mindig nem érted? Az Adobe egy professzionális képszerkesztő. Melyik közintézményben dolgozó kénytelen ezt használni? Melyik iskolásnak oktatják ezt? Grafikusok, stúdiók dolgoznak vele, akiknek van is rá pénzük. Erősen rétegszoftver.

  • Penge_4

    veterán

    válasz moonman #113 üzenetére

    amúgy meg: Mítoszok a termékaktiválásról

    Ha a hardverben lényegesen eltéréseket talál, újraaktiválásra van szükség.

    Vagyis ha két HDD-mből az egyiket lehúzom a molexről (nem azt, amelyiken a rendszer bármely komponense található) az lényeges változás.
    Szomszédomnak is lényeges változás volt, hogy feltelepítette az Nvidia drivert, aztán újraaktiválást kért (saját szememmel láttam). Tudom, bugos, hülyék vagyunk hozzá...

    A termékaktiválást eddig nem sikerült feltörni. Az interneten közzétett úgynevezett "feltörés" olyan utasításokat tartalmaz, amellyel az aktiválást letiltó rendszerleíró kulcsot lehet beállítani.

    Boldog tudatlanság effektus? ;] A Genuine logó és az Ultimate extrákra való jogosultság azt jelenti, hogy le van tiltva az aktiválás, vagy azt, hogy mégis sikerült feltörni? Csak kérdezem, téged mint szakembert.

  • Penge_4

    veterán

    válasz moonman #120 üzenetére

    jellemzően, ja.

    Még szép, hogy nem minden hónapban. Egyszer is sok, de nem egyszer volt már hasonlóra példa.

    ahhoz képest minden harmadik gépen ott figyel.

    Vagyis minden harmadik ismerősöd grafikus, vagy minden harmadik ismerősöd warezoló? :DDD

    kit érdekel? attól, hogy valami elterjedt, rögtön legyen olcsóbb?

    Te tényleg ennyire nem vagy képes az olvasott szöveg információtartalmának befogadására? Nem azért legyen olcsóbb, mert elterjedt, hanem azért, mert sokaknak kötelező és erős hatással van a világgazdaságra.

    szerinted az? (súgok: perifériák nem számítanak)

    Akkor mi a tökömért kért újraaktiválást?

    az kiszivárgott kulcsot jelent

    Office előzetesek, béták, információk... Ez az MS manapság jobban szivárog, mint a anno a Titanic.

  • Penge_4

    veterán

    válasz VladimirR #133 üzenetére

    Jó dolog ez az utólagos hsz szerkesztés, így lehet igazán flamet kelteni, ami utána bizonyíthatatlan, főleg ha az oldal technikusa az illető... ;]

  • Penge_4

    veterán

    válasz moonman #142 üzenetére

    felfrissítenéd a memóriám valami konkrétummal?

    Kékhalál 64 bites(!) Vistán hibás kpupdate miatt, kékhalál XP SP3 miatt bizonyos gépkonfigurációkor, volt valami ATI Catalyst összeférhetetlenség egyszer és a többi, amire már csak foszlányokban emlékszem.

    az, hogy az én ismerősöm, vagy hogy a tiéd, irreleváns.

    Vagyis a hasadra csaptál és mondtál egy számot, de ezt semmi konkrétummal nem tudod alátámasztani.

    amíg tanulsz, megkapod.

    Általános és középsuliban is? Mióta?

    miután nem tanulsz, hanem dolgozol, van rá pénzed.

    Neked lehet. De nem mindenki keres havonta félmilla fölött.

    de egyik időszakban sem "kötelező".

    Ezt mondd a főnöködnek, amikor el kell számolnod a munkával és a tanárodnak, amikor be kell adni a házifeladatot.

    mert, mint említetted, kicseréltétek a videokártyát. gyk: a VGA nem periféria.

    Én a HDD-ről beszéltem. Aktiválva volt, majd miután lehúztam a molexről az egyik HDD-t és elindítottam a gépet kiírta, hogy a hardverváltozások miatt aktiváljam újra.
    A VGA-s eset egy másik volt és nem cserélték ki, csak drivert telepített hozzá.

  • Penge_4

    veterán

    válasz VladimirR #148 üzenetére

    Hát te. De most mit lovagolsz ezen a témán?

    FTeR: vagy szörnyen keveset keresel

    Üdvözöllek a mai magyar valóságban.

    nem kell technikusnak lenni, soxor lehet még szerkeszteni a kommentet, amikor már jöttek újabbak.

    Az lehet, de egy technikus tud(hat)ja csak biztosan, hogy logolja-e vagy nem a szerkesztés előtti hsz-t az oldal, így esetleg rábukkan-e egy moderátor később, hogy mit szerkesztett ki a hsz-ből, vagy az 5 perces időlimit után bizonyíthatatlan lesz.

  • Penge_4

    veterán

    válasz bobsys #152 üzenetére

    nem kell felmilla folott keresned hogy havi 600 forintod (egy doboz cigi, 2 kv stb ara) legyen egy operacios rendszerre

    Van. Ezt teszem félre a hardvercserére, új ruhára...stb. Sajna több nem marad. Valamiről le kell mondani. A szoftver a legésszerűbb megoldás.

    nem kotelezo otthon megcsinalni a hazi feladatot, meglehet azt az iskolaban is
    hazavinni sem kotelezo a munkat - tuloranak hivjak

    Nem kötelező a Forbes 400-as listájára sem felkerülni az összeharácsolt vagyonból, jótékonyságnak és szolidaritásnak hívják. (és ne hozza fel senki a "reklám"-alapítványokat)

  • Penge_4

    veterán

    válasz moonman #154 üzenetére

    vicces, hogy ezt pont te kifogásolod.

    Vagyis nem tudsz ellenérveket felhozni, így terelsz, majd csúsztatsz egy nagyot. Nehogy beismerd, hogy nem volt igazad, rontaná az imidzsedet. :D

    általános és középsuliban mióta is kötelező Windows-on elkészíteni a házidat?

    Nekünk például az volt. Általánosban Commenius Logo, középsuliban meg MSO.

    óbazdmeg, ennyire hüje már nem lehet valaki.

    Miért, mennyit keresel? (Már ha nem titok?)

    és a HDD sem periféria.

    De mondom lehúztam a molexről és aktiválást kér! Ezt mivel magyarázod?

  • Penge_4

    veterán

    válasz VladimirR #159 üzenetére

    amig technikus voltam, addig sem volt semmivel sem tobb jogosultsagom, mint egy mezei ujoncnak, leven ez csak egy tiszteletbeli rang volt

    Akkor hogyan látsz olyan statisztikai adatokat, amiket a userid kivételével senki?

    Egyébként nem is ez volt a lényege (csak volt mibe belekötnöd), hanem az a része, hogy mást az anyagi helyzete miatt le(net)cigányozol, aztán kitörlöd a hsz-t.

    emvy: Ennyit egy jobb koncertert is elkernek. - Nem is járok olyan koncertekre. Rablás annyit elkérni. :D Egyébként nem ugyanaz, mert a koncertek a szórakoztatásomat szolgálják és saját választásból megyek el, de ha a munkám (vagy akármi) miatt rákényszerülök, hogy Windows-t használjam nem elég, hogy a piaci részesedésüket növelem, még ilyen durva összegeket fizessek érte?

  • Penge_4

    veterán

    válasz FTeR #162 üzenetére

    vista már csak az alaplapot nézi.

    Kezdem azt hinni, hogy nálam volt a gebasz, mert pont Vista volt az, ami a hdd lehúzáskor aktivációt kért.

    ha te évente alaplapot cserélsz

    Csúsztatás. Nem azt írta, hogy évente cserél, hanem azt, hogy nemsokára (talán) lecseréli, így megszívná ha most vásárolna OEM Windows-t.

    azt írta, h a win egy havi fizetés.

    Mennyi is egy dobozos Ultimate? A többi nem Win, hanem sarc, illetve butított Win.

    de diáknak van ingyen win

    Felsőoktatásban, ami hála a "magyar valóságnak" szintén fizetős. Általános és középsuliban nincs ingyen Win.

    vagy 120-at, de akkor már a jobban keresők közé tartozik.

    És ha a dobozos Home Premium-ot akar? Mivel azt írta a legelső hsz-ében.

    de ha ilyen csóró, akkor tök fölölsleges dobozost venni, mert nem fog évente gépet újítani.

    Enni, rezsit fizetni és ruházkodni sem?

  • Penge_4

    veterán

    válasz VladimirR #165 üzenetére

    ugy, hogy zseninek szulettem

    Válaszolj, kérlek.

    masfelol pedig olvasd el wwenigma logout-os irasait, ott eppen nagyban fujol, mert valaki olyat nyilatkozott, hogy o azert lop, mert nem futja

    Az etnikai megélhetési bűnözés, amivel fizikailag tulajdonítasz el valamit, és a szoftvermásolás nem ugyanaz, még ha jogilag annak is állítják be.

  • Penge_4

    veterán

    válasz Kalandor #170 üzenetére

    Mondom userid kivételével. :D A userID-nél, csak rá kell vinni az egeret a privátüzenetre és kiírja az állapotsávban, még forrást sem kell böngészni.

    [ Szerkesztve ]

  • Penge_4

    veterán

    válasz FTeR #173 üzenetére

    ezzel szemben sp3 és vista csak az laplapot nézi. bármi mást cserélsz nme fog viszlátot mondani. viszlát != aktiváljon újra.

    Ezért mondtam, hogy megint szokás szerint én vagyok a hülye, amiért nekem a HDD lehúzásnál is kérte a VISTA az aktiválást.

    Viszlátot nekem csak az Enterprise mondott, pedig sokkal jobban bejött, mint az Ultimate. De hát nem jött össze...

    idézem #151-et

    És még én vagyok az, aki kiragadott mondatrészletre reagál. Miért nem tudsz szöveget értelmezni?

    ettől a többi még nem lesz butított (startert leszámíva), csak nem lesznek fullextrásak.

    Egyébként azt bírom, hogy egyszer itt osztjátok, hogy a Win-ben lévő dolgok ingyenesek és ajándék a drága natúr Win mellé, most meg akkor miért is fizetek sokkal többet az Ultimate-ért? Mert a Hold'Em póker és a Group Policy-t fizetem meg benne? Hogyisvanezakkor?

    ha általános vagy közép suliba jár, akkor még nme a saját béréből él meg.

    Újfent üdvözöllek a magyar valóságban. Nagyon sok középiskolás dolgozik iskola mellett.
    Egyébként megintcsak hogyisvanez? Ha anyucit-apucit pumpolja, akkor warezPistike, ha nem tudja kifizetni önerőből, akkor mocskos tolvaj?

    tekintettel az anyagi helyzetére úgysem fogja túllépni az oem korlátait.

    Ponthogy nincs pénze a márkás termékekre, csak a Tescos hardverre, ami hamar bedöglik. Az éremnek két oldala van.

    [ Szerkesztve ]

  • Penge_4

    veterán

    válasz bobsys #174 üzenetére

    nem a legesszerubb csak a legkonnyebb

    Miért? Mi a legegyszerűbb? Ezzel nem okozok kárt, kifizetni úgyse tudom. Ha ellopom a boltból a kaját, azzal kárt okozok.

    mi nincsen az oem winben benne, milyen ficsor?

    Az OEM-re értettem, hogy sarc, az Ultimate-től lefelé pedig butított Win. Bezzeg az IE még a Starterben is benne van... :U

  • Penge_4

    veterán

    válasz FTeR #184 üzenetére

    Ha meg nem lenne bűnözés akkor rendőrség, bíróság és börtönök sem lennének. :DDD

    Talán az okát kéne először megszüntetni. Egyébként hogy gonoszkodjak, ha nem lenne warez, akkor a Linuxnak lenne minimum 40-50%-os piaci részesedése. :P

  • Penge_4

    veterán

    válasz bobsys #186 üzenetére

    mi a toknek otthonra bitlocker ?

    Akármilyen hihetetlen, én a Group Policy-n kívül szinte mindent tudok nélkülözni. Nem kell Aero, nem kell IE, nem kell WMP, nem kell Defender, nem kell Ultimate Extras (bár a magyar MUI nem hülyeség, ha mondjuk nagyritkán szüleim ülnek a gép elé), Media Center és BitLocker meg főleg nem kell.
    Sőt, ha tovább megyek, olyan, már-már alappá vált dolgok sem kellenek Windows tűzfal, notepad, wordpad, MSPaint (van mindre alternatíva). Sőt, még az intézőt is tudnám nélkülözni, ha csak TC állna rendelkezésemre, úgysem használom nagyon azt sem, mivel Vistában már nem lehet mappaméret szerint sorbarendezni, így a TC az intéző minden funkcióját kiváltja.
    Bár van, ami tetszik Vistában. Például árnyékmásolatok jó, hogy van. Meg a Win7-ben az a hülyebiztos profil is jó dolog lesz majd különböző third-party szoftvereket tesztelni. Örömmel vettem észre, hogy Win7-ben működik például az Aero shake normál aero skinnel is átlátszóság nélkül. Ezeket az innovációkat kiterjeszthetnék klasszikus skinre, a többit is, mint a tálcán lévő preview ablakok, vagy az aero peek (ha már a sidebart kivették a 4 gigás telepítőből, hogy kapják be).

    Nekem magas szintű konfigolhatóság kell, lehetőleg GUI-val, jól dokumentálva (amit a Group Policy megad, registryben meg guglizhatok, hogy mi a group policy-s megfelelője). Ezért is lettem pipa, amikor XP SP2-től és Vistában már nem lehet a half-open-t sem növelni.

    Nekem egy sima lecsupaszított Windows is jó lenne, amit lehet konfigolgatni, testreszabni és felrakhatom rá azt, ami kell.

    [ Szerkesztve ]

  • Penge_4

    veterán

    válasz bobsys #192 üzenetére

    a multkor is irtam hogy be lehet rakni vista home premium ala a group policyt ha akarod

    Efölött elsiklottam valószínűleg. Ez egyébként hivatalos dolog? Tehát nem sérti az EULA-t?
    A másik, hogy tudnál valami linket adni, mert a Google-ban csak olyan fórumokra akadok, ahol a válasz, hogy használj helyette registry-t.

    tc is fizetos - Nem fizetős, inkább donate alapon működik. Ha nem fizetsz, akkor indításkor plusz egyet kell kattintanod 1-es, 2-es vagy 3-as gombra, de így korlátlan ideig és funkcionalitásban korlátlanul használhatod. Egyébként kerestem alternatívát, de mindnek sokkal nagyobb volt az erőforrásigénye (mondjuk nagyrészük többet is tudott, de nekem ezekre nincs szükségem).

    tobb mint 10 kapcsolat kell otthonra?

    Igen, több. A torrent miatt állandóan telepakolja az event logot warning üzenetekkel. Írta VladimirR, hogy csökkentsem le a kapcsolatok számát, de akkor iszonyatosan belassul a feltöltés (Chello, ahol (korlátoznak) priorizálnak).

    megint nem latom okat a 10 kapcsolat szukossegenek otthonra

    Ahogy én sem látom annak szükségét, hogy az MS miért látja szükségét korlátozni úgy, hogy még manuálisan, hozzáértő user sem tudja magának megváltoztatni anélkül, hogy ne sértsen EULA-t, egy egyszerű registry érték átírással.

    Ja, egyetlen szükséget látok. Ha rá akarja kényszeríteni a kisvállakozásokat, hogy vegyék meg a jóval drágább Server-t, a sufnituningolt desktop helyett. De tudom, ez összeesküvés-elmélet, mert nincs rá bizonyítékom. De én ennek az egynek látom realitását, amiért ezt ilyen durván korlátozza.
    És ne jöjjön senki azzal, hogy mert Pistike ellenes hülyebiztos megoldás, mert ha így lenne, akkor az UAC sem lenne letiltható és az összes third-party szoftver sandboxban futna.

  • Penge_4

    veterán

    válasz bobsys #198 üzenetére

    serti az eualt? nemtudom, de toled viccesen nez ki hogy ilyeneken aggodsz

    Nézd, ha már megveszem (elvileg), akkor igenis aggódom, hogy az a x ezer HUF kidobott pénz-e az ablakon. Az EULA megsértése moonman szerint súlyos bűn, én hiszek neki. Ha én a használati szokásaim (vagy az MS korlátozásai) miatt kénytelen vagyok ezt megtenni, akkor nem látom értelmét, hogy kidobjak az ablakon x ezer HUF-ot, ha ugyanúgy súlyos bűnt követek el és még a Windows-om is visszamimősül illegálissá.

    szerintem dobd ki a windowsodat es terj at linuxra

    Tervezem. De ez most hogy jön ide? Neked mitől lesz attól jobb, ha én Linuxot fogok használni?

  • Penge_4

    veterán

    válasz #90996736 #203 üzenetére

    Mint mondtam, nem rendszervinyót húztam le. Egy olyan vinyót húzta le, amin csak fájlok voltak, nem volt rá telepítve semmilyen oprendszer, vagy szoftver az adott rendszerből. Csak rámásolt fájlok. Ezért is nem értem.
    De amint egy korábbi hsz-ből is kiderül VaniliásRönk-nek például a netes aktiváció nem jött össze, ami moonman szerint hülyeség, ugyanis az automata aktiváció mindig működik. :D

Új hozzászólás Aktív témák