Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • didyman

    őstag

    válasz bazsi83vp #33 üzenetére

    De, illik. Azért van ráírva annyi, amennyi, mert azt bírja akár tartósan is. A gép ilyen igénybevétele pedig, hacsak nem bányászat folyik rajta, abszolút nem jellemző átlagosan, a fő fogyasztó alkatrészekre megadott maximális adatokat rövid pillanatokra érheti el s akkor sem feltétlenül egyszerre minden alkatrész. Azokat a táp meg szépen kiszolgálja. Az indítási csúcsokról is ezer meg egy helyen elmondtuk, hogy az a táp üzemszerű működéséhez tartozik. Indításkor egy alap, kisfogyasztású gép is gyakorlatilag rövidzárként jelenik meg a táp számára, annak saját kondenzátoraival együtt. Ökölszabályként persze nem tudunk máshoz nyúlni alkatrészek vásárlása előtt, minthogy összeadjuk az ismert adatokat. Ezzel nincs gond. De nem kell semmilyen hókuszpókusz, szorozgatás, hanem a drága géphez mérten töredék árú tápból jót kell venni és nem közepeset (jó alatt nem a színes-szagos, mindenféle húha-dologgal felvértezett tápot értem, hanem a minőségi gyártó minőségi termékét). Ha a 12 V terhelhetőségét ellenőriztük a választott tápnál, akkor a számolt értékhez felfelé legközelebb eső teljesítményűvel biztosan nem nyúlunk mellé. Tartósság tekintetében egyáltalán nem garancia, hogy a jóval nagyobb teljesítményű tartósabb lesz, amióta terhelésfüggő hűtés van bennük. Ha bányagépet építünk, az 50-60 %-os méretezés az ideális, mert ott lesz a táp hatásfoka a legjobb, vagyis a legkisebb veszteséggel ott fog tudni üzemelni.

    "Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

  • didyman

    őstag

    válasz bazsi83vp #35 üzenetére

    Villamosmérnök vagyok, emellett fejlesztettem és terveztem is ezt-azt. De köszi a kioktatást. :-)

    "Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

  • didyman

    őstag

    válasz bazsi83vp #37 üzenetére

    Ez hogy s miért jön ide? :-) Amúgy igen. A labortápjaimat bármikor befogom 100 %-os terhelésre, ha a mért/tesztelt áramkör igénye úgy kívánja, akár napokon keresztül. Nincs ráírva, hogy a teljes terhelés ilyen és olyan körülmények között és ennyi ideig vehető ki. A terhelhetősége gépkönyv szerint garantált, rackbe szerelve, passzív hűtéssel-nálam kicsivel könnyebb dolguk van, nincsenek fiókozva. Az elmúlt 25 évben egy, a vezérlésben lévő tranzisztor (amit sem meleg, sem terhelés nem ér :D ) fáradt el az egyikben.
    A 400 W-os tápegységre azért van 400 W írva, mert ennyivel terhelhető. Nem PMPO, nem 3 percig, hanem tartósan. SOHO termék, az alkalmazási területén nem jellemző, hogy a maximális terhelésén, folyamatosan üzemeltetik. Egy PC teljesítményfelvételi diagramja sosem egyenes, hanem kisebb-nagyobb csúcsokkal gazdagon tarkított, aminek az átlaga a felhasználás módjától függően (szövegszerkesztés, vagy játék) alacsonyabb, vagy magasabb érték. Én a méretezéskor ezeknek a csúcsoknak az elméleti maximumára lőttem be tápegységet. Fentiekből következik, hogy a tápegység csak rövid csúcsokban, de leginkább sosem fogja elérni azt, amit számoltam-inkább csak megközelíteni. Az átlag meg messze ezalatt fog húzódni. Tehát nem jár semmi folyamatosan 100 %-on. A korábbiakban írt, hihetetlenül alacsonynak tűnő fogyasztási értékek is ilyen átlagok. A csúcsokat ezek az egyszerű, konnektorba dugható mérők elég esetlegesen tudják mérni, de az átlag jó. Mértünk Rudiékkal elég sok dolgot a PH-nál, meg én is állandóan mérek valamit.. :D

    "Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

Új hozzászólás Aktív témák