Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz arn #40 üzenetére

    Nálam ha kilőttem volna a kb. 2db munka progit akkor teljesen jó lett volna. Maradt volna a szép nagy ppi és sokkal jobb kép. Sajnáltam csak emiatt visszavinni.

    Persze, matekkal 43" körül jön ki... vagy 48" körül ha 24" FHD-ból indulok ki. (Sajnos itt hendikepp a rövidlátás is, mert a szemüveg kicsinyít. Szemüveggel nekem a 0.27 körüli képpontméret kényelmes, a 0.23 már nagyon kicsi. Szemüveg nélkül meg a 0.27 kiveri a szemem olyan pixeles. :D)

    Ezek viszont már túl nagyok monitornak. Perifériára játékban jó, lesz ott még 1-2 fa vagy hasonló ami semmire se kell amúgy. :D ...de nyilván a feelinghez hozzáad. Munkára, normál felhasználásra viszont ez már nem igazán alkalmas mert folyamatos nyaktorna. De engem pl. kissé zavar a 32" fényereje is. Hiába van visszavéve ha 2x akkora terület világít az ember arcába.
    Plusz itt már a magasság kérdése is bejön. Soha nem értettem a 21:9 monitorokat, de a 32"-os után rájöttem, hogy erre jó. :) A 32" olyan magas, hogy (sajnos túl magas) asztallapra teljesen letolva van épphogy ergonomikus magasságban a teteje. Onnantól szintén nyak+hátfájás jön.

    Most ezt a32" WQHD AOC-ot is vissza kell vinni a változatosság kedvéért, de ettől még valószínűleg marad a WQHD 32" mert alatta meg méretben/pixelsűrűségben nekem így nincs alternatíva 24" FHD-hoz képest ha nagyobb felbontást akarok. Talán még egyszer megnézem a 27"-t, de nem adok rá sok esélyt, hogy kényelmes lesz nekem. Pedig az méretben, magasságban is élhetőbb lenne.

Új hozzászólás Aktív témák