Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • C^^

    őstag

    válasz Vesa #16 üzenetére

    Nem akarok okoskodni, befejezem mostmár, de egyébként 30m-rel a telked felett azt csinál, amit akar (most ezt értsd képletesen nyilván, és a 30m-ben sem vagyok teljesen biztos), mert a légtér nem a te privát területed. Tudom, most a drón az új közellenség, meg mindenki terrorista és kém, de egy hagyományos fényképezőgép egy teleobjektívvel sokkal alkalmasabb bármilyen személyes szféra megsértésére, mint egy ilyen konzumer drón.
    Azzal egyetértek, hogy az valóban nem jó, hogy összevissza repdes ennyi eszköz egymás tudta nélkül.

  • Timer

    veterán

    válasz Vesa #24 üzenetére

    "A privát szféra megsértése nem 30m-el a telek felett történik meg, hanem a telken belül! Annak nincs jelentősége, hogy honnan, milyen magasról/milyen messziről fotózik be valaki, és teszi ki mondjuk netre a képet/videót. "

    Tévedsz. Légtérre nincs semmilyen tulajdoni jogod, még 10 méterre sem. Ezért nem reptethetsz legálisan még a saját udvarodban sem drónt engedély nélkül. Plusz, ha igényelsz eseti légteret, simán megadják alsó magassági határ nélkül lakott területre is, maximum 30 napra, azon belül bármikor és bármennyi időtartamra. Szerinted, mindenkitől engedélyt kér az állam az engedély kiadásakor, vagy csak szimplán ismeri és alkalmazza a saját maga alkotta törvényt?

    No offense, értem, amiről írsz, de felesleges a drónokra ennyire kibukni. Ha ott lebeg az ablakod előtt, és les be, amikor kupakolod az asszonyt, akkor joggal lehetsz felháborodva. De amíg csak megáll a telek felett (mert mondjuk a kezelő épp funkciót vált, vagy csak pásztáz egy kétszáz méterrel arrébb lévő nevezetességet, netán a szomszédod cserepeit ellenőrzi a háztetőn) , addig jobb, ha ezt elfogadod, mást nem tehetsz. Ha kárt teszel a drónban, azért felelőséggel tartozol. Egyébként ha látod a kezelőt, és jelzed neki, hogy nem akarsz rajta lenni semmilyen felvételen, jó eséllyel megérti majd, ésfigyelembe veszi (én biztosan így tennék, sőt, ha korrekt a hangnem, még elnézést is kérek a zavarás miatt). Most próbáld meg ugyanezt a hülye szomszédoddal, aki direkt bámul az erkélyéről befelé az udvarodba, hátha kikap egy potya meztelen csöcsöt az ablakon át. Ugye, hogy nem is a drón a legnagyobb probléma?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák