Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MomoSinX

    aktív tag

    válasz King Unique #41 üzenetére

    Számomra nem gond a 10. A kitolást úgy értettem, hogy az MS mániája folyamatosan átcsoportosítani a legtöbb dolgot és az átlagfelhasználónak ez nagyon betesz. A lényeg, hogy ha valaki valamit nem talál, akkor már megy a pánik, itt már természetesen az is rátesz, hogy sokan egy Google keresést nem tudnak végrehajtani, mert ott is kétségbeesnek, ha nem az első oldalon van a válasz :D. Ebből kifolyólag meg elakadhatnak a munkahelyeken egy darabig váltás után.

    Bár szerintem az MS fejlődik vissza felhasználóbarát téren egyre jobban, de még jó, hogy egy kis időráfordítással úgy szabom testre a dolgokat, ahogy tetszik. Az átlagfelhasználó nem fog sz*rozni vele, csak a sírás megy.

    Oké, be kell vallanom én is finnyás vagyok pár dologban, az Office új kinézetét meg elrendezését a mai napig utálom, de nem is tudok vele mit csinálni sajnos, max visszamenni egy régebbire vagy más alternatívát keresni.

  • vzozo

    senior tag

    válasz King Unique #41 üzenetére

    (#19) vzozo válasza: nem te ülsz, ha azt hiszed, hogy ez konkrét rendszerek, programok nélkül is megy...?

    Na akkor ismételjük át mit is írtam, most kiemelem vastagítva egy részét:

    Nem konkrét rendszereket, hanem elveket, absztrakciós készséget, logikus gondolkodást, minták és összefüggések felismerését kell tanítani, értelemszerűen néhány gyakorlati példával.

    Értsd: fontosabb megmagyarázni, hogy egyáltalán mire jó egy szövegszerkesztő, hogy nem enterekkel meg space-ekkel formázunk szöveget, hogy létezik vágólap, nyomtatási nézet, hivatkozások, kép- és objektumbeszúrás, címsor, alfejezet, tartalomjegyzék, etc, etc. - mintsem azt magoltatni, hogy egy adott termékben melyik almenü hanyadik checkboxát kell kipipálni egy adott feladat megoldásához.

    És nyilván ez csak egy példa, csak ugye valamiért szeretnek az emberek az (MS) Office-szal dobálózni, ezért gondoltam jó lesz egy szövszerkesztős magyarázat.

    További privát vélemény: én azt sem tartom ördögtől valónak, hogy egy olyan cég olyan termékét tanítják, amely kb. de-facto szabvány a piacon, és a munkahelyek 99%-án azzal fog dolgozni a tanuló, ha kikerül a nagybetűs életbe. Csak akkor ne agyatlan magoltatás meg szivatás legyen, hanem életszerű, valóban gyakorlati alkalmazást tanító példák.

Új hozzászólás Aktív témák