Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • b.

    félisten

    válasz dajkopali #9 üzenetére

    Nálam nem húztak optikait. eddig volt sima telefonos ADSL ( invitel) ahol 10 megát tudtak max, Most lett valami fél optikai,(VDSL?) amivel 40 mega a max. Túl is teljesítették a beígért dolgot, optikai kábelezés nélkül. Legalább is nem a házig vezették azt a kábelt.

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz repvez #21 üzenetére

    Hát nem tudom mennyire macerás volt nekik, nálam egyszerű volt. Nálam ugyan azon a rézkábelen jön a net mint ezelőtt 15 éve. Semmit nem csináltak. Jött egy ficak, kicserélte a modemet , aztán beállította laptoppal. majd elköszönt. Közelben valami központot fejlesztettek, de az kb 6 utcát ellát. Gondolom az is olcsóbb volt, mint húzni az optikai kábelt. de ha az a feltétel, hogy tudja később a 100 megát, akkor gondolom a központi része már adott, csak kábelezni kellene.Ezen a legkisebb csomag 15 mega, aztán 30 és negyven ha jól tudom, de lehet tévedek a középső csomagban.
    A fickó annyit mondott, mikor csinálta, hogy kicsit feljebb lövi. Így most 45 megás a net és a feltöltésim is olyan 7 mega körüli 5 helyett. Kérdeztem tőle, hogy elbírja e, azt válaszolta, hogy a 60 megát is lazán tudná.( persze ez is vicces a tőlem 30 kilométerre lévő Fehérváron 120 megás netet dobálnak 4 ezerért, én meg ezt kapom 6 ropiért, aminek örülök, mint majom a farkának, mert azért korrekten megnövekedett az eddigi 10 megáshoz képest, ami jó ha 8 volt.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz Peter13 #28 üzenetére

    Tisztán rezes megoldással, nem lehet 15 megánál nagyobb netet garantáltan szolgáltatni, ha jól tudom,de inkább 10 lehet az. fél optikaival50- 60 mega, ami talán kihozható, de 30-40 amit garantált lehet.
    Nagyobb sávszél mire nyit ajtót ? például hogy lehetőségem legyen végre HD műsort kérnem tőlük, mert ugye az sincs így, most váltottam UPC directre ez miatt.
    10 megás nettel, ha HBO Go-t vagy egyéb videót nézett a család ,online játszani már nem lehetett mellette. most is észreveszem a 40 megással , de azért nem zavar a játékban. Régebben ha játszottam és 60 körüli pingem volt egy film megnézése HBO Go-val 100 körülire emelte a pingemet. most 40 megás nettel talán 60-70.( mert alapból is lejjebb esett ) . Jó dolog a minél nagyobb sávszél, több lehetősége nyílik TV szolgáltatásokra, netflix, stb, és az mellett nem zavarja egymást a család, ha több internet igényes alkalmazás fut.Én fizetnék többet is nagyobb netért, de még arra sincs mód, mert nincs lehetőség. szóval ha drága az optikai kábel, akkor járjanak már körbe és kérdezzék meg az embereket adott helyen, hogy ha 1 évig mondjuk megemelnék a net árát akkor lenne e rá igény.

    repvez (#27):

    színvilág M a csomag neve, VDSL netszolgáltatással.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

Új hozzászólás Aktív témák