Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • e-newsee

    addikt

    Én is benne dolgozom. Baromi sokat tud, ha van egy cégnek lóvéja rendesen felsetupolni (így, jó magyarosan :D ).
    Szerintem a kérdést feltevő az eredeti GUI-ra gondolt. Nálunk jelenleg a 750-es GUI van, és a sztenderd tranzakciókban is találkozok néha olyan grafikai megoldásokkal, hogy húbammeg!
    Én azt szoktam mondani, mikor valamelyik naiv emberke megkérdezi, hogy mennyire nehéz használni az SAP-t, hogy képzeld el, hogy van több száz jobb kezed, és több száz bal füled. És a legalapvetőbb dolgokhoz is meg kell vakarnod valamelyik jobb kezeddel valamelyik bal füledet. Csak nem tudod, melyikkel melyiket. És ugyanehhez a dologhoz néha egy másik jobb kezeddel kell megvakarnod egy másik bal füledet.
    Én úgy látom ezt a rendszert, hogy nagyon univerzális, nagyon sokat tud, de annyira régen kezdték fejleszteni, és annyira beintegrálódik egy cégbe, ha egyszer használni kezdi, hogy emiatt nem lehet igazán a törzs szoftvert csak úgy újragondolni és modernizálni. Emiatt pedig csak toldozgatják-foltozgatják az újabb funkciókkal. El tudom képzelni, milyen lehet egy teljesen modern dolgot beleintegrálni egy ezeréves kódba.
    Mint amikor mi próbáljuk meg leváltani egy ősrégi teszter számítógépében a 30 éve beleintegrált flash vezérlő kártyát, hogy tudjunk mentéseket csinálni a tesztprogramokról. Esélytelen kb, így inkább feltúrjuk az internetet, és aranyáron veszünk egy ugyanolyan flash kártyát valami olyan cégtől, aki pont arra van ráállva, hogy ilyen régi vackokat gyárt a hasonló sorsú cégeknek. Az évenkénti 10 példánynak pedig nyilván megkérik az árát. Még ha a tranzisztor kor hajnalán csak 1 dollárba került is.
    Az én szememben kb ilyen lehet az SAP-t fejleszteni. (Értsd: feljettebbé tenni) :)

    "Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

Új hozzászólás Aktív témák