Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lord Myn

    senior tag

    válasz snecy20 #5 üzenetére

    Nem sokkal gyengébb, pont a Pascal-oknál kezdődött el, hogy az laptop teljesítménye kb. megegyezik az asztalival (kivéve a MaxQ szériát, ott jóval alacsonyabbak az órajelek). Az 1050-nél annyi a különbség, hogy felezett a ROP szám (32 vs 16), cserében viszont 4GB memóriát kapott (az asztalin csak 2GB van). Pl. az 1050Ti-nél nincs ilyen butítás sem, az megegyezik az asztali verzióval, az 1070-es meg még több CUDA maggal is rendelkezik (2048 vs 1920), mint az asztali változat, cserében az alacsonyabb órajelért.

    Nekem az elődje van ennek a gépnek (Inspiron 7567), ami ugyan csak 15.6"-os és csak 4 magos 7300HQ proci van benne, viszont jóval használhatóbb laptopként:

    - 74Wh akkumulátor (jóval tovább bírja, akár aksiról is lehet játszani 1-2 órát és nem ilyen csökkentett órajelen)
    - masszívabb felépítés és hűtés (tápról szinte egyálatalán nincs throttling, sem nagy hő)
    - 2.1-es belső hangszorók (laptophoz képest jó hangzás)

    Egyébkét nem kell leírni a mobil "sima" 1050-est, 1080p-ben közepes beállítások mellett (élsímitás FXAA), a mai játékokkal is megállja a helyét.

    [ Szerkesztve ]

    "War does not determine who is right - only who is left."

  • macilaci78

    nagyúr

    válasz snecy20 #5 üzenetére

    Igényektől is függ. Én PC-n, 1050-nel tolom, kocajátékos vagyok: nem a legfrissebb játékok és nem high end beállításokkal.
    Tudom, hogy almát hasonlítok körtéhez, de a teljes konfigomat másfél éve használtam a laptop cikkben szereplő árának kb negyedéért vettem. Nekem ettől függetlenül nem ér meg egy laptop játékra ekkora felárat: játékra kényelmetlen a billentyűzet és a monitor egymáshoz viszonyított helyzete, ha külső billentyűzetet használok, akkor pedig a monitor a távolsága miatt kicsi lesz, akkor már külső megjelenítő kell. Ugyanott vagyok, mint a PC-vel.

    Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

  • Cs1csó

    félisten

    válasz snecy20 #5 üzenetére

    Egyetértek, még ha az asztali GTX 1050 TI szintjét hozná de ez csak 1050 TI nélkül és mobil verzió ami még gyengébb. Ez az a kategória ami igazán nem való semmire netezni, filmet nézni sok a 1050 játszani kevés.

Új hozzászólás Aktív témák