Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bot1978

    senior tag

    válasz lemusz #8 üzenetére

    a 1660nál meg pláne
    ami meg egy 1070 szint, az egész VGA biznisz meghót, vagy 3 éve helyben járunk, nem értem, hogy szerintük nekem miért kéne megvennem újból ugyanazt más néven. Értem, hogy ők kerestek egy nagyot a bányászokon, de attól még valaki szólhatna nekik, hogy az a hajó elment.
    több mint 3 éve vettem 62k-ért 1060-at, most ennyiért mit kapok? 1060 teljesítményt, max más néven. Oké, vehetek mondjuk egy 580-at picit olcsóbban vagy 590-et, de annyival többet fogyaszt, hogy szevasz kifizetem villanyszámlában és persze kifutó cucc, mire hazaérsz a felét éri és persze amire a 1060 kevés arra kevés az 580 is így kb. semmi értelme
    Vagy nézhetem az új fejlesztéseket és akkor 1060 szint felett minden százezer (től). Elmegy az ember kedve az egésztől.

    [ Szerkesztve ]

  • bot1978

    senior tag

    válasz lemusz #32 üzenetére

    Nekem nem azzal van bajom, ha valaki azt mondja az apróban a 1060-amra, hogy 30k. Jogos, hogy 3 év alatt lement a felére. Nekem azzal van bajom, hogy a 1070-re azt mondja, hogy 75k, csak mert újonnan 100k már egy hasonló számítási kapacitású kari. Régen is (nem ennyire durva) volt hasonló, csak régen ha ilyen volt a szitu, akkor azt mondtad, hogy oké akkor bekaphatjátok és vettél 30k-ért még egyet a sajátodból és betetted mellé SLI vagy CFX, ami azért elég sok játékban jól is skálázódott és hozott vagy 60-80%-ot. Nem ilyen 20% dupla áron... de ezt is ki kellett nyírni szoftveresen, aztán lehagyva a csatit a 1060-ról hardveresen is és ha szót emelnél akkor kezdik, hogy a dx támogatja, amivel meg kb. kitörölheted. Gennyzsákok. :((

  • bot1978

    senior tag

    válasz DraXoN #41 üzenetére

    A történet az megvan, csak a vége meg a lehúzás sajnos. Ide 5500-hoz azért keveredik a magamfajta mert kínjában nézegeti, hogy akkor valami ocó bloweres refkari esetleg, de még az sincs. Egy bloweres 5700 kéne 50k legyen, ha az 580 40k, de az meg már százezer. Igazából az tehet az egészről aki ad annyit érte.
    A bányászt még megértettem, amikor fújták a lufit, mert a kripto árfolyamot nézte nem az előző genhez képesti erőforrástöbbletet, de amikor egy gamer ad 100k-t egy bloweres 5700-ért úgy hogy közben 40k az aprón egy 8GB-os 580 hááát :U az már azért eléggé WTF

  • bot1978

    senior tag

    válasz GodGamer5 #43 üzenetére

    Szerintem az eléggé köszönőviszony, ha (alig észrevehető) extrákat állítgatsz egy graf menüben. Én mindent 3840x1024-ben vagy Riftben futtatok ami kétszer fullHD a 1060-al, de amikor Riftben van akkor tükröz monitorra is még mellé. Szóval az nem igaz, hogy ezek a VGA-k FullHD-ra vannak, mert tök megvoltam a 1060-al az utóbbi 3 évben.
    Az ilyen "még az árnyék is ultrán" emberekkel nyilván nem vitázom, de ésszerű beállítások mellett bőven használható az 580/1060 a mai napig.
    Szóval valahol jogos, hogy ha az 580/590 8GB most olyan 50k körül boltban újonnan is kapható, akkor a dupla árért már a tetejét kéne adni nem a közepét, de hát így is volt ez a bányászláz előtt sok éven át... Legyen valami extrém elit presztízs vacak horror áron háromszázért mit bánom én, de ilyen népkártyát, mint az 5700 százért ráadásul blowerrel, hát szerintem pofátlan, mert ugye ezen az analógián akkor az 5500 lesz majd mittom 70k? Mert akkor pláne nézzük már meg az 580-hoz képest mit is kapunk a felárért... a nagy semmit.

    [ Szerkesztve ]

  • bot1978

    senior tag

    válasz Synthwave #45 üzenetére

    Az egy nagy papírtigris, amit az FPS-ből papíron kihoznak százalékra. Ki lehet hozni persze, hogy az egyik 100FPS a másik 160FPS akkor 60%-ot kapott a gyengébbik kártya és köszönőviszonyban sincs a kettő, csak ettől még a gyakorlatban nulla az érzékelhető különbség. A különbség ott kezdődik, amikor emeled a felbontást és a többi vackot addig, hogy 60FPS alatt legyen mindkettő.
    Viszont ezen a szinten is úgy vagyok vele, hogy ha mondjuk olyan a motor, hogy egyetlen grafikus ficsőr jelent 20FPS-t, mert ha kikapcsolod a graf menüben akkor felmegy 30-ról 50-re egy 1060-on is, hiába van 3840x1024-ben és szinte alig lehet észrevenni a különbséget akkor az még a szolgáltatás szintjén, a játékélmény szintjén még mindig nagyon kevés előny. Szinte nulla. Van egy fiatal generáció, aki már az élményekért fizet. Ez már a modern közgáz. Én még megnézem, hogy mit kapok a kezembe. Engem még nem lehet meghülyíteni azzal, hogy másképpen fújja a haját a szél, ha minden ultrán van. Látom, csak úgy vagyok vele, hogy ez nekem nem ér 50 rongyot.
    Egyébként a konzolport vackok miatt (amik nyilván ugyanúgy jól mennek mindenen fullHD-ban) a címek önmagukban generálnak már általános butaságokat. Mert végre van mire fogni. Például a 16GB ram tipikusan ilyen. Éppen a Tomb Raider-nek "kellett" és azóta azt hiszi mindenki, hogy az kell. A vicc, hogy még maga a TR, a „16 kell” lavina elindítója sem címez meg 8GB-nál többet egyébként, ha van bent a konfigban elég VRAM. Akkor címez csak meg 10GB felett ha csak 2GB-os a VGA, viszont az elején emiatt nézi és ha nincs csak 8GB akkor hibaüzenettel nem indul. Ez az igazi genyóság, de az olyan címek többségénél is odaírják innen az „ajánlott” konfigra a 16GB-ot, amiknél pláne egyáltalán nem kell, mert minél több VRAM van a gépben annál kevesebb fizikai memóriát címeznek meg a játékok futás közben és a drágább VGA-kra többet pakolnak, tehát ha a minimumra elég 8GB az ajánlottra totál gáz beírni a 16GB-ot mégis beírják. Kitesztelték egy raklap játékkal, hogy ez így van mégis teszi be mindenki a 16GB-ot, mert az az ajánlott, pedig hol van már a régi ökölszabály, hogy a vram duplája kell legyen a rendszermemória. Száz éve nem így van.
    Akkor is beírják ajánlottra, mert volt egy TR, ami nem indult el 8-al és azóta mindenki elhiszi, hogy a 16 az kell.

    Régen azért szakmaibb volt valahogy minden, nem ette meg ennyire a hardveripart ez a marketing bullshit, ami valahol ott kezdődött, amikor az indokoltnál sokkal több vramot kezdtek tenni ilyen full gagyi netezni való GPU-k mellé, mert rájöttek, hogy úgy több fogy és így azóta egyre durvábban totálban vesznek hülyére mindenkit.

  • bot1978

    senior tag

    válasz K0vasz #46 üzenetére

    Az nem kiindulási alap, hanem a konzol. Akkoriban fejlődés volt és kellett is az egyre erősebb hardver, igen, de rengeteget változott is előnyére a végeredmény. Most meg ugyanazt a xart kapod meg újra és újra a harmincnyolcadik COD-ot, csak egyre drágábban. Lehúznak a semmiért. Már kortalanok a játékok, annyira nem változik semmi. Akkoriban próbáltál volna egy 5 éves játékot egy friss cím mellé tenni hát ég és föld volt. Most egy új ötletet nem mernek már kipróbálni. Nem, hogy valami új dolgot. Ez annyira jó? Már akkor unalmas, amikor megveszed, mert már tízszer megvolt és még azt a kis alapot, még azt is elrontják.

  • bot1978

    senior tag

    válasz Synthwave #52 üzenetére

    "maga az engine/fizika is máshogy viselkedik"
    Ez a multinál logikus. Így is meg úgy is első lesz valaki, legyen az lövölde vagy bármi más és akkor már az legyen első, aki drágább hardvert vett, mert annak nagyobb a vásárlóereje szóval annak váljon szenvedélyévé a játék, mert így növeljük hatékonyabban a bevételt. Logikus. Nyilván az lesz az "ügyesebb" aki több hasznot hoz a készítőknek, de ez egy win-win helyzet. Kap a pénzéért sikerélményt is.

    Az viszont, hogy 8GB ramra rápakol valaki még 8GB-ot csak azért, mert odaírták, hogy "ajánlott" és így a 4 modul miatt még át is teszi a ramot 1T-ről 2T-re. Na! Szóval ez nem logikus. Finoman szólva. Ez nettó átverés és tévedésben tartás.

    Amit leírsz, hogy 100FPS felett tudja az ultrát ez volt régen a presztízs VGA nagy pénzért. Amikor még nem volt VR. Ma már ez nem ér annyit.
    Itt a gixer.
    Ma már az a nagy szám, ha VR-ban tud kompromisszum mentes lenni, csak ez már nem korrelál a konzol termékéletciklus növelésével, hogy csak a pénzt kelljen szedni.
    Ott egyből az átok piaci verseny, ami egyre nagyobb felbontású panelt tenne a VR eszközökbe és emiatt folyamat fejleszteni kéne a GPU-kat, új konzolokat kéne kiadni, állandó költség és kockázat, hogy a konkurencia lenyúlja a profitot.
    Sajnálják a pénzt, az meg ingyen van, hogy egy népkártyát elkezdünk presztízskártyaként emlegetni, csak mert magas FPS-el viszi a FullHD-t, ami már a múlt. Értem amit írsz, csak ettől még lufi marad, hogy az 5700 száz rugót ér. Túlértékelt az 580-hoz képest. Nagyon. Ha nem lesz újra bányaláz akkor vissza fog ez ütni majd az összesített eladásokban.

  • bot1978

    senior tag

    válasz DraXoN #54 üzenetére

    Nem mondom, hogy a bányaszökevény kártyák nem jelennek meg a másodlagos piacon, de amikor a bányászok megjelentek a VGA piacon akkor azt előre lehetett tudni, hogy ez a fagyi vissza fog nyalni

    Most erősebbet kellene adni olcsón erre a bányászokkal "versenyeznek" nem az NV-vel és a "beragadt" 590-eket árulják újonnan, ami hát lássuk be már akkor rossz volt, amikor új volt, csak fűt meg fogyaszt és akkor adják jó drágán az 5700-at, hogy 50-60k lehessen újonnan az 590, amit józan paraszti ésszel nem veszel meg

    AMD is csak pénzt akar, nem pörgeti, pedig kaszált eleget a bányákon, de akkor sem. Pedig évekkel le vannak maradva a panelgyártástól amire nem volt hatással a bányászláz és már simán nyomja a 8K-t, a gpu-k meg diavetítést tudnak rá esetleg.

    Csavargathatjuk a témát, de ebből így nem lesz pörgés ha én egy 3 éves VGA-t nem tudok mire kicserélni 100 alatt. És belőlem van sok, a magamfajtából. Aki meg alattam van az meg vesz fillérekért erősebbet a bányából. Nem lesz így nagy eredmény. Én szótam...

  • bot1978

    senior tag

    válasz Televan74 #60 üzenetére

    Benéztem a topicjába, igazából az 580 miatt, hogy milyen, mert éppen volt ocó újonnan, aztán átfutott az agyamon, hogy cserélem a 1060-at, mert kb ugyanazt tudja és nekem már lejárt a gar. Még akkor vettem, amikor megjelent. Persze éppen panaszkodtak, hogy az 590 uv-val már nem megy jobban, mint az 580, de legalább jobban fűt meg fogyaszt :D szívnak vele léggel és ugye elkezdték ezt a csavarfejmatricázást, még egy gpu blokkot se lehet rámókolni, mert ugrik a gar. szóval kb. semmi értelme 580 helyett 590-et venni. Nemtom melyik találta ki ezt a matricát, de nagy ötlet volt. Igazi öntökönszúrás, isteni lesz ha minden gyártó átveszi...

  • bot1978

    senior tag

    válasz - = Zk = - #63 üzenetére

    Egyelőre még nem mindenki csinálja, de ami akciós volt, az pont matricás volt, így én passzoltam, maradt a 1060 lejárt garral. Az első perctől blokkal használom, így a léghűtő null perces, valaki jól járhatott volna vele a sok bányaszökevény között. Viszont élettartam miatt emiatt nem is parázom, csak láttam, hogy megindult lefelé az ára elég meredeken, aztán gondoltam átnyergelek inkább egy új 580-ra, ha azon kevesebbet bukok, de így matricával kell a kutyának. Úgy se hallgatnám pár napnál tovább, utána meg hiába új azon se lenne gar :DDD Szóval arra jutottam, hogy majdnem mindegy a 1060 meg kevesebbet fogyaszt, szóval maradt.

  • bot1978

    senior tag

    válasz Zoo123 #74 üzenetére

    Lehet rá kellett volna mennem az akciós 580-ra, mert az eddigi képek alapján ezen is csak 3 kimenet van. Nekem meg van 3 monitor meg a rift HDMI-je és eszem ágában nincs állandóan dugdosni, szóval ha ebből az 5500-ból sem lesz 4 kimenetes csak felárral, akkor ez is felejtős. Csak ha mégis elszakad a matrica lehet pillanatnyi elmezavarban falhoz vágom. :DDD

    Abban reménykedem, hogy az "S"-es 1660 jövőre a karácsonyi túlárazás után vissza fog menni 70k környékére, mert 75k körül indult és akkor ezzel rendesen alá kell lőnie az AMD-nek árban... kérdés addigra elfogy e a beragadt 580 készlet a bányás kínálat mellett, ha ennyiért adják a kiskerek. Kapzsik, van az az érzésem, hogy ünnepek előtt már nem fogják levinni hiába kapják olcsóbban. A nép meg nem igazán ismeri a fürdőkádgörbét, ha elég olcsó az újhoz képest elviszik a bányász karikat is, szóval lehet abból is lesz még januárban jó áron. Meglátjuk, a vak is aszonta. :)

  • bot1978

    senior tag

    válasz pengwin #91 üzenetére

    Nem tagadja meg. Átveszi, vizsgálja majd a matricával bizonyítja a nem rendeltetésszerű használatot és kér mentességet a felelősség alól. Olvastál valahol olyat, hogy a hiányzó matrica nem bizonyító erejű egy fogyasztóvédelmi perben? Mert akkor erről adhatnál egy linket. Érdekelne, szívesen elolvasnám a vonatkozó jogvitát.

Új hozzászólás Aktív témák