Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • XMI

    csendes tag

    válasz Petykemano #3 üzenetére

    A kihozatal állítólag nagyon jó. Tehát pazarlás lenne kiszórni távtartónak. Ezzel együtt persze lehetséges.
    Az AMD simán lehet, hogy teljesen funkcionális EPYC-eket butít le Threadrippernek. Erre két jó oka is lehet:
    - Time to market - meg kellett előzni az Intel 18 magos Skylake-X i9-eit.
    - Készlet-menedzsment - mivel mind a Threadripper, mind az EPYC nagyon új termék, nehéz előrejelezni a piaci keresletet. Nem tudni mennyit kell gyártani egyikből és másikból, ezért inkább gyártanak egyfélét és a rendelésnek megfelelően letiltják/feliratozzák.

    Alátámasztja ez is: https://www.techpowerup.com/236838/on-the-story-of-amds-ryzen-threadripper-product-development
    Eszerint az eredeti tervek szerint 2018 elejére jutott volna el a kiadásig, ehhez képest jó fél évvel előbbre hozták. Ráadásul azt is írják, hogy valójában egy rendkívül kis csapat dolgozott rajta, és nem volt semmiféle előzetes üzleti terv mögötte. Gyaníthatóan nem nagyon lehetett fejlesztési erőforrás egy külön 2 chipes tokozás kidolgozására sem.

    Egyszerűen minimális kockázattal kipróbálták, hogy a piacon mennyire lesz sikeres egy ilyen termék. Ha nem jön be, nem öltek bele sok felesleges fejlesztési erőforrást, csak darabonként elpazaroltak(*) 2db Zeppelin IC-t. Ha bejön, akkor még mindig tervezhetnek neki egy új tokozást, ami láb- és méret-kompatibilis az előzővel, de csak két IC van benne. Szerintem ez előbb-utóbb meg is fog történni. Mások arra spekulálnak, hogy hátha később kiadnak olyan változatot, amiben mind a 4 IC aktív, erre én kevesebb praktikus esélyt látok, nem tudom az alaplapi bekötés elvileg lehetővé teszi-e, és elég nehézkes teljesítményprofilja lenne. (Lennének "gyors" és "lassú" magok attól függően, hogy van-e direktbe memória rájuk kötve, vagy csak szomszédon keresztül érhető el - oprendszer ütemezőket erre is külön kéne felkészíteni)

    (*) Azért ha megnézzük az árakat, egy 1950X 320eFt körül megy. 4-el elosztva 80eFt vagyis az a bizonyos "2 elpazarolt Zeppelin lapka" annyit jelent, mintha mind a 4db-ot eladták volna Ryzen 1700-nak.
    De még a Ryzen 1900, 8 aktív maggal, is 180eFt, vagyis 4x Ryzen 5 1400 árban megy. Vagyis az AMD egyáltalán nem bukik anyagilag rajta, bár tény hogy többet is kereshetne rajtuk.

Új hozzászólás Aktív témák