Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    válasz D1Rect #20 üzenetére

    Lehetséges igen. Minden amit leírsz. De egyik se zárja ki a másikat.
    Azért mert még csak egyet ismerünk nem kizáró ok, hogy ne lenne több ezer... Erre csak valamivel nagyobb valószínűséget ad az a bizonyos 300milliárd x 300milliárd-os szám.

    De most itt, illetve a Hawking szerű feltételezésben is arról van szó, hogy létezik és idejött. Ez a kiindulási alap. Amit persze lehet vitatni, ahogy meg is tetted. És rendben is van.

    @lapa:

    Értem már mire gondolsz. És innen nézve vehetjük optimista forgatókönyvnek, de akkor Hawkingét pesszimistának. A lényeg, hogy egyik se realista. Kérdés melyik van közelebb a realitáshoz.
    Ha a legrosszabból indulunk ki, akkor költözhetnénk mindjárt föld alá bunkerekbe. Kb.
    Másrészt az én optimizmusom abból ered, hogy olyan magas technológiával és energiával kb bármit meglehet valósítani. De tényleg nincs itt semmi olyan...
    Leírtam, hogy az ásványkincseink nagy része megvan más bolygókon is, jóval több is. Víz, jég, gáz, ásványok stb... Jégből mi is tudunk vizet csinálni, akkor sz.ted ők ne tudnának mondjuk metánból valami mást ami nekik kell?
    Az egyetlen ami talán ritkaság a környéken az a komplex élet. Vagyis mi. De ha így is lenne a puszta kiirtás akkor sem reális cél. Még csak kedvtelésből se. A vadászat még hagyján, bár szvsz az se, de legyen.

    [ Szerkesztve ]

  • EmberXY

    addikt

    válasz D1Rect #20 üzenetére

    "a lehetséges =/= a biztossal"

    Ez igaz, de ebben az esetben a valószínűség igen erősen konvergál az 1-hez (szerintem...).

    Kifejtem, hogy mire gondolok.

    Először azt veszem alapul, hogy az (bármilyen formájú) élet kialakulásához rengeteg dolog "együttállására" van szükség. Plusz egy nagy adag szerencsére is, na de mi létezünk, ezért a dolog nem lehetetlen.

    Ahhoz, hogy máshol is hasonló élet alakuljon ki, hasonló körülményekre van szükség (lehetnek eltérések, különféle fajok is létrejöhetnek, stb, azért írtam, hogy hasonló..), az sem biztos, hogy minden "nálunk együttálló" dologra szükség van, lehet, hogy egy-két esetben más anyagok/körülmények/paraméterek is alkalmasak, lássuk be, jelenleg halvány f*ngunk nincs arról, hogy miként jöttünk létre, legyen szó akármelyik tudósról.

    Namármost ha az egészet egy lottóhoz hasonlítom, annak az esélye, hogy ugyanazt, vagy hasonló kombinációt sorsoljanak ki az attól függ, hány szelvénnyel játszunk egy időben, ---> az összehasonlításomban még az is növeli az esélyeket, hogy az adott kombináció(k) nem csak az egy adott sorsoláson kell, hogy bejöjjenek, hanem "bármelyik bármely sorsoláson bejöhet", hiszen a 12,X milliárd évünkhöz viszonyítva ugyan mindegy, hogy mikor alakul ki ilyen létforma, ha intelligens, akkor fennmarad és "megvár" minket, feltéve, ha nem nekünk kell "megvárni" őket, a kimenetel lényegében ugyanaz, a találkozás egyszer létrejön.....

    A "szelvények" a bolygók és bármi, ami létezik, keletkezik az univerzumban, a "sorsolások" pedig azokat a jelenségeket, eseményeket jelentik, amik kihatnak más égitestekre, jelenségekre, legyen az bármilyen ütközés, robbanás, egyéb csillagászati események.....

    Mivel az univerzum végtelen hatalmas (ugyancsak halovány f*ngunk nincs róla, csak ameddig az űrteleszkópokkal ellátunk, meg amit egy-két csillagász bemagyaráz nekünk... :DDD, de ha más nincs, azért a 300 millliárd a négyzeten se kutya..), ezért azt mondhatjuk, hogy kvázi végtelen szelvénnyel kvázi végtelen számú sorsoláson játszunk (akár egy időben), szóval a "nyerési esély" gyakorlatilag 1, azaz 100%, de ha nagyon szigorúak vagyunk, akkor 99.(9).

    Én így látom...
    :R

    [ Szerkesztve ]

    Up the Irons!

Új hozzászólás Aktív témák