Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #82729984

    törölt tag

    válasz sz.balazs.95 #2 üzenetére

    Ennek a real-time engedély kapcsolgatásnak sok teteje nincs androidban.

    Ugyanis alapvetően két lehetőség van:
    a, az alkalmazás "jóindulatú", értsd: valóban azt csinálja amit mond magáról és azok az engedélyek kellenek neki amik kellenek a normál müködéshez. Ezért a legtöbb fejlesztő azt csinálja hogyha nincsenek meg a szükséges engedélyek, az app inkább el sem indul.
    Nem kockáztatják hogy a felhasználó megtagadja az engedély(eket) aztán az app elindul részleges vagy minimális funkcionalitással, majd repül az 1 pontos értékelés hogy az app sz@r mert nem müködik ez meg az a funkció (amitől pont a felhasználó vette el az engedélyt). Sajnos a felhasználók 90%-a ilyen egybites.

    b, az alkalmazás rosszindulatú. Nos ilyen esetben ha telepítéskor nem tünik fel hogy az app az atyauristenhez is engedélyt kér, akkor a feltelepített appot már elég nehézkes utolagos engedélymegtagadásokkal kordában tartani miközben az app arra lett megirva hogy lopjon tőled, neked meg fogalmad sincs hogy melyik engedéllyel mit is tud csinálni.
    Ráadásul, az ilyen app írója úgy lesz vele, hogyha pistike feltelepítette a fingós appot amihez a fél világ engedélyét megadta telepítéskor és ez nem zavarta, akkor futásidőben is meg fogja adni, ergó ha nincs engedélye az app leáll és kiirja hogy add meg az engedélyt. Igy pistike ott marad fingós app nélkül és a következő inditáskor már egyből nyomja az okét amikor az kéri az engedélyt.

  • #82729984

    törölt tag

    válasz UnA #24 üzenetére

    Olvasd el még egyszer amit irtam.

    De felteszem máshogy a kérdés: ha ez a szeretett nagyon profi nagyon költséghatékony, jó kis voip app holnap frissülne és már nem indulna el ha nem adod meg a telefonálási engedélyt, akkor mit lépnél?
    Kb. 99.9% valószinüséggel meg tudom jósolni hogy megadnád neki ezt az engedélyt és használnád tovább.
    De ha te nem is, az emberek 99% azonnal nyomna rá az okéra.

    Ez az amiről beszéltem, ha a felhasználót telepítéskor nem riasztják el az app engedélyei, akkor azok már futásidőben sem fogják elriasztani.

Új hozzászólás Aktív témák